Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pokemon Go

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Pasirodo, kad Pikachu - tai ne šiaip koks nors pokemonas, o tiesiog žiurkė, paprasčiausiai geltona. O tai jau primena kažkokias haliucinacijas

Pokemon Go - taigi pokemonai, tik mobiliakams. Pipedija ta proga čia jums pateikia gidą apie tai, kokie pokemonai geriausi ir su kuo kam naudojami, nes pasirodo kad ten ištisas mokslas yra apie juos, taip kad ne šiaip sau čia toksai geimas, o žymiai žymiai rimčiau.

Anais senais laikais, kai internetus mobiliakuose turėjo tik visokie pinigais aptekę kompiuterastai, tai buvo toksai žaidimas Ingress, kur reikia kažkokius ateivių portalus šaudyti. Ale kai mobiliakai atpigo, tai suprastintą versiją to paties žaidimo padarė - be jokių ten čatų ir kitų gerumų, bet užtat su pokemonais ir vaikams tinkamą.

Viską gi sukūrė kažkokia kontorėlė, vadinama Niantic...

Anksčiau reikdavo gerokai pavargti, norint numušti ar užimti kokį nors gymą, o vat po paskutinių pasikeitimų visas Pokemon Go pavirto į žaidimą, kuriame reikia gaudyti Eevee, iš jų vystyti Vaporeon, juos prišerti stardustu ir visur kaišioti. Kiti pokemonai pasidarė nebesvarbūs, nes kokia gi jiems dar prasmė, jei iš visiems prieinamų Eevee galima išsiauginti geriausius atakerius ir defenderius? Taip kad visi gymai dabar prikimšti žvynuotų melsvų vaporeonų, kuriuos visi tais pačiais vaporeonais ir numušinėja.

Na gerai, jau gerai - be vaporeonų dar ir Jolteon praverčia kartais. Jie gaminami kaip šalutinis produktas iš Eevee evoliucijų, skirtų vaporeonams. Su tais netyčiniais jolteonais paskui mušam vaporeonus. Štai ir visas žaidimas.


Geri patarimai žaidžiant Pokemon Go

Kartais koks nors Diglett pasirodo keistai, ypač dar kai jis atrodo kaip koksai galas, iš neaišku kur išlindęs

Gal ir nedaug patarimų duosime Pokemon go žaidimui, bet gi naujiems ar nepatyrusiems žaidėjams čia verta geriau pasimokyti iš svetimų klaidų ir greičiau pakilti į viršų:

  • Pirmiausia, vos tik pradėjote žaisti: neeikvokite jokio stardusto, jokių lurų (lure module) ir jokių kvepalų (incense), o ir laimės kiaušinių (lucky egg), kol nepasieksite bent jau 15 levelio. Žaidžiant intensyviai, tą levelį galima pasiekti per savaitę. Jei paskui dar užteks kantrybės - nenaudokite ir iki 20 levelio. O jei užteks dar daugiau kantrybės - tai ir iki 25 levelio. Ar netgi iki 30 levelio. Tiesiog vėlesniuose leveliuose pokemonai būna su daug daugiau CP, tai kuo ilgiau ištempsite, tuo visi tie daiktai bus naudingesni.
  • Inkubatorius turite du, o ir kai kuriuose naujuose leveliuose gausite po naują, laikinai veikiantį. Inkubatorių irgi nenaudokite be reikalo. Vieną amžiną inkubatorių naudoti galima viskam, visiems kiaušiniams, bet tuos laikinus, kur trims kiaušiniams tik duoda - juos naudokite 10km kiaušiniams išauginti. Taip panaudosite efektyviausiai.
  • Pokecoinus, kuriuos surenkate, investuokite tik į šiuos dalykus:
    • Pokemon storage upgrade - kad daugiau pokemonų tilptų. Jums reiks vis daugiau ir daugiau. Su maždaug 500 pokemonų krepšiu iš bėdos gali gyventi gana nemaži, 30 levelio žaidėjai.
      • Skaičiuokit taip: 10 bus defenderiai, 10-20 naudosit visokiems puolimams, dar mažiausiai 20-30 naudosite trainingams, dar kokie 50 bus tokie, kurie gali praversti (pvz., nuolat atrenkami geresni įvairių rūšių pokemonai būsimoms evoliucijoms). Štai jau ir 100 gaunasi. Iš likusių - 200-300 bus atsarga saldainių eventams (žemiau aprašyta), o dar 100-200 - atsarga masinėms evoliucijoms.
    • Bag upgrade - krepšio padidinimas. Jums irgi reiks daug. Maždaug 400 didumo krepšys 30 levelio žaidėjams yra daugmaž pakenčiamas.
      • Skaičiuokit taip: 150 įvairių kamuolių, 100 revive, 100 gyvybės porcijų, 50 - kitos smulkmenos, įskaitant uogas. Reikalingų revive skaičius, augant leveliui, mažėja (nors 15 levelyje deginsit revive porcijas kaip degtukus), tačiau augant leveliui, didėja poreikis gyvybės porcijoms, kurios prie 15 levelio vis dar atrodo mažai reikalingos. O kamuolių visada reikia turėti gerą atsargą, nes jų amžinai trūksta.
    • Lucky egg - laimės kiaušiniai. Jūsų esminis būdas gauti daug XP per trumpą laiką. Jei vyksta eventas, kurio metu XP dvigubėja, laimės kiaušiniai pasidaro ypač svarbūs, nes nuo jų XP didėja keturgubai. Tokiu metu nieko daugiau nepirkite, o žiūrėkite tik kaip daryti masines evoliucijas.
    • Egg incubator - kiaušinių inkubatoriai. Jei nevyksta eventas ir turite atliekamų pokekoinų, tai pirkite šituos. Jie yra esminis įrankis gauti retiems pokemonams bei retų rūšių saldainiams. Gali būti, kad niekada niekada nesurasite jokio Snorlax ar Lapras, ar Chansey, ar dar kažkurios retenybės, bet iš kiaušinio jis išsiris. Ir iš kiaušinio išsiritęs pokemonas su savimi duoda ne tris, o keliasdešimt saldainių.

Esminis XP auginimo būdas - tai masinės evoliucijos. Jų esmė - kaupti kirmėles (Caterpie ir Weedle) ir viščiukus (Pidgey), kurių evoliucija tekainuoja 12 saldainių. Vienos kirmėlės ar viščiuko evoliucija duoda 500XP. Bet jei pririnksite daug kirmėlių, galite įsijungti laimės kiaušinį, kuris XP skaičių padvigubina (vietoje 500XP gaunate 1000XP), o tada evoliucijas daryti vieną po kitos. Per pusvalandį, kiek veikia laimės kiaušinis, įmanoma padaryti apie 70-90 evoliucijų, t.y., gauti apie 70000-90000XP. O jei dar vyksta eventas, tai gaunamą XP galima dar pasidvigubinti. Dėl to, jei tik įmanoma, geriau dar ir palaukti evento.

Kai kurie pokemonai, kaip kad šitas Abra, visai gerai atrodo, kai įjungta virtuali išplėstinė realybė. Bet šiaip tai patariam išjungti tą išplėstinę realybę, nes kai ji išjungta, tai pataikyti į pokemoną pasidaro keturgubai lengviau

Vienas laisvėje sugautas pokemonas duoda 3 saldainiuis, o jei jį išsiunčiate profesoriui - duoda dar 1 saldainį. Paskui dar 1 saldainį gaunate, kai padarote evoliuciją. Tai reiškia, kad norint padaryti vieną Weedle, Caterpie ar Pidgey evoliuciją, reikia pagauti 3 pokemonus (9 saldainiai), du iš jų parduoti (dar 2 saldainiai), tada lieka 11 saldainių, o paskui dar vieną gausite po evoliucijos - jis papildys atsargas, reikalingas sekančiai evoliucijai. Galima skaičiuoti paprasčiau net, su nedidele atsarga: turite turėti 90 kirmėlių irba viščiukų, o jiems reikalingų saldainių - apie 1100. Taip kad užtektų. O jau tada įsijungiate kiaušinį ir varote, kiek tik spėjate. Kol darote masines evoliucijas, niekuo kitu neužsiimkit ir nepardavinėkit tuo metu pokemonų profesoriui - tuščias laiko švaistymas. Svarbu tik kuo daugiau evoliucijų. Tai esminis XP auginimo būdas.

Evoliucijoms, aišku, tinka ir Ratata, bet šie jau kainuoja 25 saldainius, tai surinkti žymiai sunkiau. Eevee, kurie kainuoja irgi tiek pat ir beveik tokie pat dažni, masinėms evoliucijoms netinka: jie išauga į vaporeon ir jolteon, su kuriais paskui kovosite, tai saldainius sunaudosite jų CP auginimui. Nešvaistykite Eevee saldainių masinėms evoliucijoms. Tos rūšys, kur evoliucijai reikia 50 saldainių, nevertos stengimosi.

Iš masinių prastų pokemonų evoliucijų nebūna beveik nieko gero. Ir neverta paskui auginti visokių ten Pidgeotto ir Pidgeot. Na, tiek to, Pidgeot su kombinacija iš Wing Attack/Hurricane visai geras netgi realioms kovoms prieš augalus (jei šiais vaporeonų laikais dar tokių rasite gymuose), o Raticate su Bite/Hyperbeam yra šiaip labai neblogas traineris. Bet visvien jie neverti anei kruopelės stardusto. Verti nebent to, kad kaip trainerius pasiliktumėte.

Kuo ilgiau neevolvinkite smulkių pokemonų, iš kurių išsivysto didesnės rūšys, ypač jei tai trijų etapų evoliucija. Prikaupti saldainių Charizard evoliucijai labai sunku, o kai suevolvinsite kokį Charmander į Charmeleon, o po mėnesio gausite kažkokį Charmander, kuris bus su daugiau CP, negu tas Charmeleon, kurį gavote per evoliuciją, tai ištaškytų saldainių bus kažkiek gaila. Nors kita vertus, jei neturite baisių strateginių planų, o evolvinate tik dėl smagumo, tai gal ir nėra tai taip svarbu.

Neišmeskite retų rūšių pokemonų, t.y., nesiųskite jų profesoriui. Kadangi retkarčiais pasitaiko eventų, kur už kiekvieną profesoriui persiųstą pokemoną duoda du saldainius, o ne vieną, tai jokių retų pokemonų įprastu metu nepersiuntinėkite. Laukite, kol ateis eventas. Yra didelis skirtumas, ar gausite 10 saldainių, ar 20 - kartais tai gali reikšti pokemono evoliuciją į naują, galingesnį. Ir kai bus 10 retų pokemonų rūšių, kur už kiekvieną gausite po 10 papildomų saldainių, tai labai smarkiai pasijus tas skirtumas.

Panašiai ir su laimės kiaušiniais bei XP: kartais pasitaiko eventų, kai visas gaunamas XP padvigubėja. Jei tokio padvigubėjimo metu naudosite kiaušinį, tai jūsų gaunamas XP paketurgubės. Surinkti 150000-200000 XP per vieną masinę evoliuciją yra labai gerai. Jūs jau numanote, kokį tai šuolį gali duoti.

Draugelis - buddy. Su juo visada vaikščiokite. Pasirinkite geriausiai kokį nors vieną, kuris būtų kuo retesnės ir galingesnės rūšies. Itin gerai tinka koks nors Lapras. Arba Snorlax. Nėra prasmės vedžiotis kad ir smagų, bet kovoms nereikalingą pokemoną.

Kiaušinių inkubatorius - egg incubator. Nuolat žiūrėkite, kad būtų įdėtas kiaušinis. Į amžiną inkubatorių (turite tik vieną tokį) dėkite pirmiausiai trumpesnių distancijų kiaušinius (2km), o paskui - ilgesnių (5km). O 10 km dėkit tik jei neturite po ranka laikino (trijų kartų) inkubatoriaus. Nuo to, kiek išauginate inkubatoriuje, labai priklauso šansai gauti retus pokemonus. Lapras, Chansey, Snorlax - dažniausiai gaunami per inkubatorių. Negana to, kai per inkubatorių, tai išsyk su keliasdešimt saldainių, o tai reiškia, kad jei gausite kad ir nenaudingą Slowpoke, jau bus netoli likę iki visai naudingo Slowbro.

Ir galų gale, visada pasilikite mirtiną 10-15 juodų kamuolių ir tiek pat uogų atsargą, skirtą ypatingiems atvejams: retkarčiais pasitaiko, kai eini gatve, o staiga koks Lapras ar Snorlax išlenda. O kamuolių vat ir nėra. Ir tada jau būna prastai. O jei Lapras ar Snorlax su geru CP, tai tų 10 juodų kamuolių gali visvien netgi neužtekti. Tokios retenybės vertos to, kad joms laikytumėte neliečiamą kamuolių ir uogų atsargą. Kai kurie 30 levelio žaidėjai vis dar nebūna pagavę nei vieno Lapras ar Snorlax. Tokios progos labai retos.

Kiečiausi pokemonai, kurių visi nori

Pokemonų kovos kartais būna labai prasmingos. Pavyzdžiui, kaip su kažkokia kirmėlės lėliuke, t.y., Metapod, nugalėti žiurkę, t.y., Rattata? Ogi paprastai.

Čia atskira tvarka išvardinsim kiečiausius pokemonus, kurių visi nori, bet labai ne visi turi. Visi šieji yra verti saugojimo ir nepriklausomai nuo to, kokį movesetą turėtų, išmesti jų negalima, nes pernelyg geri:

  • Mewtwo - legendinis, jo nebūna, bet kai atsiras, tai turėtų būti stipriausias iš visų
  • Mew - irgi legendinis, bet šiaip tai daug prastesnis, nors visvien su daugeliu gali laisvai pasivaržyti
  • Chansey - vienas iš rečiausių padarų, bejėgis puolime, bet turi tiek gyvybės, kad su juo galima ir traininti, ir įmetus į kokį gymą, paversti tą gymą praktiškai nenumušamu - labai jau ilgai trunka tą Chansey daužyti. Pagal gyvybės kiekį lenkia bet ką kitą, netgi Snorlax labai smarkiai atsilieka nuo Chansey. Jei kokiame nors gyme atsirastų keletas Chansey, tai traininti pasidarytų iš principo neįmanoma. Numušti irgi būtų sunku. Kol nėra legendinio Mewtwo, Chansey yra sunkiausiai nudaužiamas padaras iš visų, kokius tik galite rasti.
  • Dragonite - sunkiai išauginamas ir baisiai retas padaras, keliantis pasididžiavimo jausmą bet kam, kas jį turi. Ir ne veltui, nes gali išdaužyti visus.
  • Snorlax - retas, tačiau turi labai daug gyvybės, puikus defenderis ir gana juntamai turi puolimo gebėjimų. Vienas iš geriausių variantų gymams defendinti. Iš esmės, tiesiog mažai gyvybės turinti Chansey versija.
  • Lapras - retas žvėris, ypatingai pajėgus prieš praktiškai viską, net ne dėl gyvybės, o dėl brutalios jėgos puikus ir puolime, ir kaip defenderis. Kadaise, kol vaporeon negavo krūvos buffo iš Niantic, buvo beveik nepralenkiamas.
  • Gyarados - vienas iš geriausių puolėjų, kokius galima sugalvoti, tik vat norint tokį išsiauginti, reikia gaudyti Magicarp šimtais. O kur jūs matėte tokius kiekius tų padvėsusių plekšnių?
  • Rhydon - irgi gana retas padaras, bet štai nors ir daug CP turintis, visgi ne stebuklas. Bet kai kuriais atvejais labai netgi tinka.
  • Exeggutor - išauga iš visokių papuvusių kiaušinių, kurie kartais pasitaiko kažkur pakrūmėse. Vienu metu buvo svarbiausias gymų gynėjas, bet dabar kažkaip rečiau tenka pamatyti - matyt ir naudos mažokai pasidarė iš jo po kai kurių Niantic patobulinimų. Visgi retas ir labai smagus.
  • Zapdos - elektrinis paukštis, legendinis, vis dar jo nėra
  • Articuno - ledinis paukštis, legendinis, vis dar nėra
  • Moltres - ugninis paukštis, legendinis, irgi dar nėra
Išties tai visokie pokemonai kelia nemažai įtarimų, ypač kai pamatai keistas senovines nuotraukas

Tarp gerų defenderių ir atakerių verta paminėti ir tokius dar: Cloyster, Golem, Muk, Machamp, Alakazam, Omastar, Arcanine, Pinsir, Kingler, Tentacruel, Slowbro, Kangaskhan, Venusaur, Charizard, Poliwrath. Tik reikia turėti omeny, kad kai kurie iš jų visai nepajėgūs prieš kai kuriuos kitus. O kai kurie kiti, lyg ir mažiukai bei neverti, su geru movesetu kartais pasirodo besantys stebėtinai galingi. Jūs nustebsit, ką gali koks nors dėmesio nevertas Raticate, turintis gerą movesetą (Bite/Hyperbeam) - vos ne dvigubą CP turinčius numuša. Ir kaip ir įprasta normaliems, beveik prieš nieką neturi silpnybių, todėl ir universalus. Kuo puikiausias traineris, kad ir su mažu CP, o bėdai prispaudus - netgi ir normalioms kovoms tinkamas. O vat kokia nors Seadra (Water gun/Water pump), dvigubai didesnį CP turintį ugninį gali numušti, net pusės savo gyvybės neišnaudojusi (aišku, jei defenderis negreitas, nes Seadra gyvybės turi mažokai). Žodžiu, kad ir kokius gerus ir retus pokemonus turėtumėte, viską labiau lemia movesetai ir tipų kombinacijos.

Gal dar čia pridėkim dėl smagumo Ditto - jis išties be jokios naudos, mūšiams netinkamas, tačiau visgi labai daug džiaugsmo duoda. Kartais labai verta pasismaginti su juo gymuose (vien dėl džiaugsmo), o taip pat - ir šiaip dėl gražumo į kokį nors gymą įmesti, kur nors apačioje. Beje, toks variantas su kokiu nors mažu Ditto labai tinka prie bubble-strat gymų auginimo.

Atskira tvarka čia verta paminėti visą tą Eevee grupelę, kuri labai lengvai gaunama, bet daužo visus - po to, kai Niantic pakėlė čia jiems CP, tai Vaporeon, Flareon ir Jolteon pasidarė sunkiai pralenkiami. Ypač čia ryškus yra Vaporeon - su juo galima ir mušti praktiškai viską, ką nori, ir dėti į gymus, kur jis puikiai laikosi. Galima netgi sakyti taip, kad jei turi gerus vaporeonus, tai jokie kiti pokemonai nesvarbūs. Galite nieko negaudyti, visus išmesti ir turėti tik šituos tris, kuriuos visus galite pasigaminti iš Eevee. Tiesą sakant, netgi Flareon čia tik retkarčiais reikalingas - dažniausiai pakanka Vaporeon ir Jolteon. Taigi, žaidimas per šitą trijulę yra praradęs nemenką dalį žavesio - nereikia ieškoti ir gaudyti jokių retenybių, ir tos retenybės jau ir naudos nebeduoda.

Aišku, būtinai dar reikia paminėti Pikachu ir Porygon, netgi jei dėl ne šiaip dėl ko nors, o kad ir dėl epilepsijos epidemiją sukėlusios serijos Denno Senshi Porygon.

Pokemonų rūšys

Magikarp atrdo kaip kažkokia absurdiška plekšnė, bet iš jos išsivysto vienas iš galingiausių padarų - Gyarados

Pokemonai skirstosi į rūšis, kurios turi viena kitos atžvilgiu visokių silpnybių ir stiprybių. Stiprybė - tai kai koks nors pokemonas gali kitą gerai mušti. Pavyzdžiui, ugninis yra stiprus prieš augalus. O silpnybė - tai kai koks nors pokemonas nuo kito gauna gerai į kaulus, pavyzdžiui, ugnis yra silpna prieš vandenį. Tai šitai prideda po 25% galios. Tai gerai parinkus kas su kuo kovos, galima taip gauti gerą galios padidėjimą. Štai todėl vat tos rūšys yra labai svarbios žinoti, nes be jų žinojimo nieko nesigaus.

Gerai parinkus pokemono rūšį, galima gauti variantą, kai kovosite prieš kažką su pokemonu, kuris atsparus priešui, bet tas priešas bus neatsparus jūsiškiam. Taip netgi su dvigubai silpnesniu pokemonu laisvai galite numušti kokį nors dvigubai stipresnį.

Negana to, dar ir pačios pokemonų atakos yra su tipais, tai gaunasi STAB (same type attack bonus). Pavyzdžiui, jei koks nors pokemonas turi movesetą, kuris atitinka jo paties tipą, tai dar prisideda 25% galios. Taip gaunasi kad du lyg ir vienodo pajėgumo pokemonai sumoje gali skirtis kaip 100% ir 150% - jei vienas prieš kitą yra ir dar savo rūšies movesetą turi.

Yra išvis 18 pokemonų tipų:

  • Normal - paprasti: Pidgey, Pidgeotto, Pidgeot, Rattata, Raticate, Spearow, Fearow, Jigglypuff, Wigglytuff, Meowth, Persian, Farfetch’d, Doduo, Dodrio, Lickitung, Chansey, Kangaskhan, Tauros, Ditto, Eevee, Porygon, Snorlax
    • Stiprūs prieš: nieką (neturi galių prieš kažką)
    • Silpni prieš: kovojančius
  • Fighting - kovojantys: Mankey, Primeape, Machop, Machoke, Machamp, Hitmonlee, Hitmonchan, Poliwrath
    • Stiprūs prieš: paprastus (normalius)
    • Silpni prieš: skraidančius, psichinius, fėjas
  • Flying - skraidantys: Charizard, Butterfree, Pidgey, Pidgeotto, Pidgeot, Spearow, Fearow, Zubat, Golbat, Farfetch’d, Doduo, Dodrio, Scyther, Gyarados, Aerodactyl, Articuno, Zapdos, Moltres, Dragonite
    • Stiprūs prieš: augalus, kovojančius, vabzdžius
    • Silpni prieš: elektrinius, ledą, akmenis
  • Poison - nuodingi: Bulbasaur, Ivysaur, Venusaur, Oddish, Gloom, Vileplume, Weedle, Kakuna, Beedrill, Venonat, Venomoth, Bellsprout, Weepinbel, Victreebel, Ekans, Arbok, Nidoran (Female), Nidoran (Male), Nidorina, Nidoqueen, Nidorino, Nidoking, Zubat, Golbat, Grimer, Muk, Koffing, Weezing, Tentacool, Tentacruel, Gastly, Haunter, Gengar
    • Stiprūs prieš: augalus, fėjas
    • Silpni prieš: žemę, psichinius
  • Ground - žemės: Sandshrew, Sandslash, Diglett, Dugtrio, Geodude, Graveler, Golem, Onyx, Cubone, Marowak, Rhyhorn, Rhydon, Nidoqueen, Nidoking
    • Stiprūs prieš: ugnį, elektrinius, nuodus, akmenis, plieną
    • Silpni prieš: vandenį, augalus, ledą
  • Rock - akmens: Geodude, Graveler, Golem, Onix, Rhyhorn, Rhydon, Omanyte, Omastar, Kabuto, Kabutops, Aerodactyl
    • Stiprūs prieš: ugnį, ledą, skraidančius, vabzdžius
    • Silpni prieš: vandenį, augalus, kovojančius, žemę, ledą
  • Bug - vabzdžiai: Caterpie, Metapod, Butterfree, Weedle], Kakuna, Beedrill, Paras, Parasect, Venonat, Venomoth, Scyther, Pinsir
    • Stiprūs prieš: augalus, psichinius, tamsą
    • Silpni prieš: skraidančius, ugnį, akmenis
  • Ghost - vaiduokliai: Gastly, Haunter, Gengar
    • Stiprūs prieš: psichinius, vaiduoklius (t.y., prieš savo tipą)
    • Silpni prieš: tamsą, vaiduoklius (irgi prieš savo tipą)
  • Steel - plieniniai: Magnemite, Magneton
    • Stiprūs prieš: fėjas, ledą, akmenis
    • Silpni prieš: kovojančius, ugnį, žemę
  • Fire - ugniniai: Charmander, Charmeleon, Charizard, Vulpix, Ninetales, Growlithe, Arcanine, Ponyta, Rapidash, Magmar, Flareon, Moltres
    • Stiprūs prieš: plieną, vabzdžius, ledą, augalus
    • Silpni prieš: žemę, akmenis, vandenį
  • Water - vandeniniai: Squirtle, Wartortle, Blastoise, Psyduck, Golduck, Poliwag, Poliwhirl, Poliwrath, Tentacool, Tentacruel, Slowpoke, Slowbro, Seel, Dewgong, Shellder, Cloyster, Krabby, Kingler, Horsea, Seadra, Omanyte, Omastar, Kabuto, Kabutops, Goldeen, Seaking, Staryu, Starmie, Magikarp, Gyarados, Lapras, Vaporeon
    • Stiprūs prieš: ugnį, žemę, akmenis
    • Silpni prieš: elektrą, augalus
  • Grass - augaliniai: Bulbasaur, Ivysaur, Venusaur, Oddish, Gloom, Vileplume, Bellsprout, Weepinbell, Victreebell, Exeggcute, Exeggutor, Tangela, Paras, Parasect
    • Stiprūs prieš: vandenį, žemę, akmenis
    • Silpni prieš: skraidančius, nuodingus, vabzdžius, ugnį, ledą
  • Electric - elektriniai: Pikachu, Raichu, Magnemite, Magneton, Voltorb, Electrode, Electabuzz, Jolteon, Zapdos
    • Stiprūs prieš: vandenį, skraidančius
    • Silpni prieš: žemę, augalus, plieninius, drakonus
  • Psychic - psichiniai: Abra, Kadabra, Alakazam, Drowzee, Hypno, Exeggcute, Exeggutor, Slowpoke, Slowbrow, Jynx, Mr. Mime, Mewtwo, Mew
    • Stiprūs prieš: kovojančius, nuodingus
    • Silpni prieš: vabzdžius, vaiduoklius, tamsą
  • Ice - lediniai: Jynx, Dewgong, Cloyster, Lapras, Articuno
    • Stiprūs prieš: augalus, žemę, skraidančius, drakonus
    • Silpni prieš: ugnį, kovojančius, akmenis, plieną
  • Dragon - drakoniniai: Dratini, Dragonair, Dragonite
    • Stiprūs prieš: drakonus (t.y., tik prieš savo tipą)
    • Silpni prieš: ledą, fėjas, drakonus (t.y., prieš savo tipą)
  • Dark - tamsos: (šiuo metu nėra)
    • Stiprūs prieš: psichinius, vaiduoklius
    • Silpni prieš: kovojančius, fėjas, vabzdžius
  • Fairy - fėjų: Clefairy, Clefable, Jigglypuff, Wigglytuff, Mr. Mime
    • Stiprūs prieš: kovojančius, drakonus, tamsą
    • Silpni prieš: nuodus, plieną

Kaip matote, teoriškai viską galima susiderinti, bet praktiškai tai tokia makalynė, kad niekas jos nesupranta. Pipedija čia duoda paprastesnius variantus, be jokių ten sudėtingumų:

  • Prieš viską naudokite vaporeonus. Jie suveikia net blogiausiu atveju, netgi prieš kitus vaporeonus. Taip pat tinkami dėti į gymus (jei neturite atliekamų Snorlax ar Lapras). Idealūs prieš ugninius.
  • Prieš vaporeonus naudokite jolteonus. Jie tik tam ir tinka. Na, dar visokiems skraidančiams (Gyarados ar Dragonite) numušinėti irgi puikiai tinka.
  • Jei pamatysite ką nors panašaus į augalus, ledinius gyvius ar vabzdžius, naudokite flareonus.
  • Kitus muškit su kuo papuola, ką pats žaidimas pasiūlys ir nesigilinkit.

Kaip matote iš šių Pipedijos patarimų, išties yra tik penki pokemonų tipai: vandeniniai, elektriniai, ugniniai, reti (Snorlax, Lapras, Gyarados ir Dragonite) bei niekam tikę (visi kiti). Ir išties tai visus galima vien su vaporeonais numušinėti. Kitų rūšių pokemonų nebūtina turėti, nebent dėl didesnio smagumo.

Pokemonų kartos

Keista, bet Šiaurės Korėja pokemonų neuždraudė, o vat Pietų Korėja pokemonus uždraudė. Niekas nesupranta, kodėl taip viskas atvirkščiai

Bendrai tai yra bene gal kokios 6 pokemonų kartos, plius kiekviena karta dar turi savus legendinius pokemonus. Sumoje tų pokemonų yra apie 700 (visokie gandai sako, kad 721), kas yra labai daug, tačiau kažkodėl vaikai, žiūrėję multikus apie pokemonus, o paskui dar ir žaidę Nintendo žaidimus, visus tuos 700 pokemonų atsimena atmintinai.

Legendiniai gi pokemonai - tai tie, kur prie kiekvienos kartos gale dar pridedami, ne šiaip gaunami, o žaidimo pabaigoje. Anie turi padidintas galias, todėl gerai naikina kitus pokemonus.

Tai dabar visi užkietėję geimeriai laukia, pakolei pasirodys legendiniai ir kol atsiras II karta. Vis nerimsta gandai, kad jau labai greitai...

Bendrai istorija tokia:

Originalūs Pokemon žaidimai (Red, Blue ir Yellow) turėjo tiktai pirmus 151 pokemoną. Tiktai paskui jau pasirodė multikai apie pokemonus, o jau ten buvo vienintelė užuomina apie antrą kartą, kur Ašas (Ash), multiko herojus, mato kažkokį paukštį, skrendantį į vaivorykštę - tai buvo pirmoje serijoje. Paski jau, gerokai vėliau, paaiškėjo, kad tai yra antros kartos legendinis paukštis Ho-oh.

Čia dar reikia turėt omeny, kad Pokemon Yellow ir Pokemon: The Movie (kur buvo pirmos kartos legendiniai Mew ir Mewtwo) buvo išleisti anksčiau, negu Pokemon Gold ir Pokemon Silver, kuriuose jau ir atsirado tasai paukštis Ho-oh iš antros kartos. O tuose multikuose ir Pokemon Yellow viskas buvo apie pirmos kartos pokemonus.

O vat jau paskui prasidėjo visokie sudėtingumai ir kitos pokemonų kartos. Pokemon Red, Pokemon Blue ir Pokemon Yellow viskas sukosi aplink tą pirmą kartą, nes antros kartos nebuvo. Ir visi tie žaidimai buvo apie tai, kaip galų gale reikia pagauti legendinius Articuno, Zapdos ir Moltres, kurie jau daug vėliau tapo Pokemon Go komandų simboliais. Ir dar ten buvo Mew, kuris buvo greičiau šiaip dėl smagumo ir Mewtwo, kuris buvo irgi legendinis ir superkietas, nes Mew buvo nevykęs, o vat jau Mewtwo buvo antras ir nusisekęs bandymas. Čia taip pagal tų žaidimų scenarijų.

Vienintelis dalykas, kuris akivaizdus, tai tas kad pokemonų kūrėjai galimai kokį nors LSD kada nors vartojo, nes kitaip sunku paaiškinti, kaip atsiranda bulbazaurai, kurie yra žali begemotai su palmėmis, augančiomis ant nugarų

Tai vat, grįžtant prie Articuno, Zapdos ir Moltres - šitie legendiniai paukščiai niekaip nefigūravo Pokemon anime filmukuose, pakolei pasirodė Pokemon 2000 multikas. O šitas multikas pasirodė jau po to, kai pasirodė Pokemon Gold ir Pokemon Silver. O dar, be to, tame Pokemon 2000 buvo ir toksai pokemonas-paukštis Lugia, kuris jau buvo iš antros kartos ir tiesiogiai susietas su pirmos kartos paukščiais.

Tai vat gaunasi taip, kad legendiniai pirmos kartos pokemonai pasirodė jau po to, kai pasirodė antros kartos pokemonai. Tai vat dėl to visi dabar painiojasi ir spėlioja, kad pirmiausiai Pokemon Go gali atsirasti antra pokemonų karta, o jau paskui - pirmos kartos legendiniai.

Dar čia reikia pasakyti, kad šiaip tai žaidimuose viskas dar labiau pripainiota - štai pavyzdžiui, visi žaidimai buvo vienos kartos, ir visus pokemonus reikdavo surinkti į pokedeksą. O jau paskui ateidavo kitos kartos žaidimas. Tai vat žodžiu, viskas išties aiškiai neaišku.

Ir dar čia reikia pasakyti, kad pavyzdžiui tai netgi pirminėse Pokemon multikų serijose, tiksliau 50-oje serijoje jau figūravo pokemonas Togepi, kuris buvo iš antros kartos pokemonų. Bet žaidimuose jis atsirado tik kai buvo išleisti Pokemon Gold ir Pokemon Silver.

Tai kad maža nepasirodytų, tai dar ir dar labiau paskui viskas buvo supainiota - Nintendo perleido Gold ir Silver žaidimus, kaip Heart seriją, o joje jau atsirado ir kai kurie 4 kartos pokemonai, praleidžiant 3 kartą.

Dar reikia pasakyti, kad išties tikri pokemonai - tai pirmi 251, iš pirmų dviejų kartų, nes jie išties ir sukurti buvo kartu - antra karta sukurta tuo pat metu kaip ir pirma, o tiesiog viskas paskui padalinta į dvi dalis, kad būtų įdomiau. O jau paskui, kai ėmė eiti kitos kartos, tai viskas pasidarė kažkaip ne taip tikra, nes jau nebe klasika.

Pokemon Go ir Ingress

Taip kepti kiaušiniai vargu ar būtų skanūs. Iš jų, beje, išsivysto ananasai - tokia štai Pokemonų logika.

Dar yra ir kitas toksai žaidimas - Ingress, kuris kažkaip su Pokemon Go smarkiai siejasi, ir netgi ne tik per tai, kad tas pats Niantic abu žaidimus sukūrė. Išties gi kai žaidžiate Pokemon Go ir matote, kaip per ekraną skraido tokie kaip ir taškučiai šviečiantys, ar švieselės kažkokios - tai čia gi ne kas kita, kaip XM (Exotic Matter), kuri iš to paties Ingress. Tik kad žaidžiant Pokemon Go, tos materijos susirankioti nesigauna.

Pats gi Ingress žaidimas sukurtas buvo dar 2012 metais, nuo tada ir žaidžiamas. Ant to žaidimo ir žemėlapiai sukurti, ir visokie portalai, o jau paskui dalis tų portalų (su visais pavadinimais ir pokestopuose matomomis nuotraukomis) buvo perkelta į Pokemon Go. Aišku, perkelta ne viskas - gal tik koksai trečdalis portalų pavirto pokestopais, kai kurie kiti - spawn pointais, dar truputis - gymais. Visgi pasižiūrėjus į Ingress žemėlapį, galima atrasti daug įdomių dalykų - pvz., jai matote, kad kažkur daug portalų, o pokestopų nesimato, tai tikėtina, kad tenai pokemonai kaupiasi.

Dar verta žinoti, kad į Pokemon Go įvesti pokestopų pavadinimai, kaip kad visokios vaikyžaidės - tai ne kas kita, kaip Ingress žaidėjų fantazijos. Anie, pasiekę aukštą levelį, gauna galimybę tuos pavadinimus kaitalioti ir redaguoti. Dėl to kartais paskui būna šposų - nuvažiuoja kokie nors aukšto levelio Ingress žaidėjai į Rygą, o ten gi latvių kalba visur vietovės vadinasi, tai lietuviai ir paredaguoja ką nors. Ir atsiranda taip Rygoje kokia nors zirga galva gatvė ar dar kas nors. Kita gi vertus, paskui ir Vilniuje taip keisti pavadinimai kartais atsiranda.

Visgi turime įspėti tuos, kas nori nuo pokemonų pereiti prie Ingress: čia nėra pokemonų, o vargo žymiai daugiau, tai žaidžia tik visokie seni perdylos. Užtat gi tie seni perdylos turi visų portalų žemėlapius, tai per tai sužino, kur yra daugiausiai pokestopų ir visokių retų pokemonų.

O dar Ingress turi labai keistą ir gerą čatą, kur galima kalbėtis su visais, esančiais aplinkui tam tikru nuotoliu, pvz., su visais žaidėjais, kurie yra per 5 kilometrus aplinkui tave. Tai dėl šitų priežasčių daug sunkiau sukčiauti: kai koks nors spūferis ima ką nors daryti, tai šalimais esantis žaidėjas gali imti ir pareikšti: "ei, tu ten, išlįsk iš krūmų, jei esi realus". Taip vat spūferiai labai greitai įkliūna, nes gi aišku, kad kai ne iš tikro vaikštai, tai iš jokių krūmų išlįsti niekaip negali, nes tavę gi reale niekaip nėra.