Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Penkios naktys pas Fredį (filmas)

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Noia 64 apps xeyes.png 
Ar matei? Pipcinema jau įvertino filmą Penkios naktys pas Fredį (filmas)!
Bet gali ir pats įvertinti! Kaip - skaityk čia
Šis straipsnis buvo rašytas penkias naktis. Iš čia matomi pagrindiniai animatronikai ir kažkoks netyčią į foną patekęs asmuo

– Mike, you have to work Five Nights at Freddy's©. – tikrų tikriausia citata filme ir tikrai neprigalvota naudotojų

Penkios naktys pas Fredį (angl. Five Nights at Freddy's) – 2023-iais metais išperstas Blumhouse filmas bei pirmas oficialus žaidimų serijos „Penkios Naktys pas Fredį“ pilnametražinis šedevras, daug maž perpasakojantis pirmosios dalies siužetą. Maikas Šmidtas įsidarbina apleistoje pizerijoje apsauginiu, o jį bando nudobti vietiniai animatronikai. Šitas filmas fanų yra labai ilgai lauktas, nes dar tolimais 2015-tais buvo paimtas Warner Bros, tačiau daugelį metų jokių žinių nebuvo atskleista iki tol, kol 2022-ais nepatvirtinto, kad filmas tikrai yra kuriamas ir, vat, tuoj jau bus išleistas. Iki to laiko žaidimų serija jau seniausiai pasikeitė iš paprastų siaubiakų iki tokios makalynės, o kartu su visom tom knygom prigalvojo tiek daug fantastinės trydos, kad tik žiauriausi teoretikai gali bent kažką ten suprast, ir tai tik po gero butelio degtinės. Nors daugelis prarado viltį, kad filmas bus išleistas, jis vis gi atsirado kinuose. Valio! Tik gaila, kad filmas buvo smarkiai iškritikuotas.

„Penkios naktys pas Fredį“ gali patikti serijos fanams, o vat ką daryti paprastiems žiūrovams, nemačiusiems filmą yra geras klausimas. Daugelis visiškai nesuprato, kas vyksta ekrane ir dalimis kinas labiau priminė komediją, nei siaubo filmą. Viso tos atmosferos, kuri buvo žaidimuose, filme nėra, o visokie skrymeriai labai jau kažkokie prastoki. O sekti siužetą, nors jis ir įdomus dalimis, tikrai nelengva. Dėl šitokių priežasčių „Penkios naktys pas Fredį“ nesulaukė gerų recenzijų, o pažiūrėtį šį gabalą rekomenduojama būtent fanams, nors net jiems šitas filmukas gali pasirodyt keistas. Kaip bebūtų, filmas buvo itin sėkmingas finansiškai, todėl tęsinys „Penkios naktys pas Fredį 2“ tikrai bus. Tai net ne prognozė, Blumhouse oficialiai patvirtino, kad filmas bus sukurtas ateityje.

Siužetas

Šiame puslapio segmente siužetas labai jau patrumpintas ir apie daugelį detalių nerašoma. Nors, net savarankiškai pažiūrėjus „Penkias naktis pas Fredį“, Jūs nieko nesuprasit.

Kaip nebūtų keista, „Penkios naktys pas Fredį“ apie penkias naktis pas Fredį, o tiksliau jo apleistos picerijos. Maikas Šmidtas (Josh Hutcherson) vis negali normaliai dirbt bet kur ir pastoviai sukelia chaosą. Jo advokatas Styvas Raglanas (Matthew Lillard) jam siūlo paskutinį šansą – arba tas eina apsaugot „Fredžio Fazberio piceriją“ už kapeikas, arba eina, kur nori. Viskas būtų ne taip jau ir blogai, tačiau Maikas turi mažą sesutę vardu Ebė, kurią ir taip iš jo nori atimti teta Džeinė iš soctarnybos. Nenorėdamas atiduot sesę, tas priima pasiūlymą. Aišku, jis nežino, kad picerijos gyvūnai robotai yra gyvi ir nori jį nužudyt, o po to inkišt į kostiumą, ir kad juos apsėdo vaikų sielos. Bet kam tokie trivialumai iš vis yra įdomūs? Įdomiau Maikui gerai pamiegoti darbo metu, nes savo sapnuose vis bando išsiaiškint, kas pavogė jo brolį, kai tie du dar buvo mažvaikiais.

Scena, kuri sukėlė ginčus internete. Mat, ši scena yra per daug vaikiška ir džiugi, ir visiškai neatspindi žaidimų atmosferos. Maiko reakcija autentiška

Maikas, kaip pasirodo – asmuo itin nekompetentiškas, net tokiam paprastam darbe. Maža to, kad jam policininkė Vanesa (Elizabeth Lail) davė pizdy už tai, kad kažkokie liurbiai įsibrovė į piceriją ir viską ten sugriovė, tai tas lepšis dar sugebėjo į darbą atvežti Ebę. Stebuklas, kad ją animatronikai nesuvalgė gyvą, o su ja susidraugavo; mat, ji moka šnekėti su sielomis. Vanesa atsiranda iš niekur nieko ir paaiškina, kad kažkada toksai Viljamas Aftonas buvo nužudęs vaikučius, o jų šmėklos įsikūnijo į šią ketrijulę robotų. Maikas, vietoj to, kad užsirašyt į psichiatrinę ligoninę nutaria irgi padraugaut su šiais gyvūnėliais. Kartu su Vanesa, sesute ir animatronikais, ši grupelė pradeda tvarkyti piceriją ir net pastato pilį iš kėdžių ir stalų. Tai, aišku, labai miela, tik kad sesę nupisa elektra, kai ta prisilietė prie Bonio (triušio animatroniko) gitaros. Vanesa vėl duoda pizdy Maikui, kaltindama jį už šitokį neatsakingumą ir net grasina jį nušaut.

Grįžęs namo, jis vis gi paskambina tai soctarnybos atstovei ir prašo jos pasirūpint Ebe, o pats varo atgal darban. Tik, aišku, tą soctarnaitę greitai nužudo auksinis Fredis, kuris nuvilioja Maiko sesutę į piceriją. O vat pačioj picerijoj protagonistą užpuola pasipyktinę animatronikai ir vos jam nenurauna veidą. Išgirsdamas, kad sesė pavojuje, tas bando ją išgelbėt. Tik kad jam bando patrukdyt iš niekur nieko atsiradęs filmo pagrindinis antagonistas – patsai Viljamas Aftonas, kuris anksčiau filme buvo pasivadinęs Styvu Raglanu. Šis auksinio zuikio kostiume bando sustabdyti Maiką ir... na... kaip gi čia paaiškinti, tai ant tiek kvaila: animatronikai tokie agresyvūs ir nori nužudyt Ebę dėl to, kad juos kontroliuoja prie sienos priklijuoti vaikiški piešinukai, kuriuose nupiešta, kad jie žudo vaikus. Tai Ebė priklijuoja ant sienos savo lape ką tik nupieštą kurinuką, kuriame rodoma, kad būtent Viljamas Aftonas nužudė tuos vaikus... todėl jie... persiprogramuoja ir nužudo Aftoną, o mūsų pagrindiniai veikėjai pabėga iš picerijos ir gyvena ilgai ir laimingai.

Veikėjai

Viljamas Aftonas gražiai šypsosi ruošiąs nužudyt vaiką :D
  • Maikas Šmidtas – taigi pagrindinis herojus. Labai jis filme kažkoks pasimetęs ir depresuotas. Vis dar negali susitaikyt su tuo faktu, kad jo brolį pavogė kažkoks pedofilas. Savo sesės, bei kitų veikėjų matomas kaip nevykelis.
  • Ebė Šmidt – Maiko sesutė, mokanti šnekėti su šmėklomis. Labai greitai susidraugauna su animatronikais ir supranta, kad jie irgi iš principo vaikai. Tik ji nesupranta, kad jų viduje yra tų vaikų lavonai, bet čia jau kita istorija.
  • Vanesa – nežiūrint į tai, kad šis veikėjas pirmą kartą pasirodė žaidime „Help Wanted“ (o tai jau kokia aštunta dalis), ji iš niekur nieko pasirodo šioje pirmosios dalies ekranizacijoje. Šiaip draugiška, bet daug slepia paslapčių.
  • Viljamas Aftonas – filmo, bei žaidimų pagrindinis antagonistas. Labai jau charizmatiškas filme, ačiū Metjuj Lilardui. Savo rolę filme baigia pasakęs savo ikonišką frazę „I always come back!“
  • Maksė – tokia nedidelė veikėja ir Ebės auklė. Filme ji įsibrauna į piceriją ir kartu su draugeliais ten viską sudaužo. Už tokį naglumą ją ir jos draugužius nužudo picerijos robotukai.
  • Animatronikai – Fredis, Čyka, Bonis ir Foksis, o taip pat auksinis Fredis – tokie gi gyvūnai robotai, apsėsti vaikų sielomis. Jie filme labiau aukos, nei blogiečiai, nors jų situaciją negelbėja tai, kad vis gi nužudė jie daug žmonių savo picerijoj. Kartais jų sielos figuruoja Maiko sapnuose.
  • Teta Džeinė – visiška paskūda ir nekenčiamiausia veikėja filme. Maža to, kad iš Maiko nori atimti Ebę, tai dar ir suorganizavo grupę vandalų, kad tie sugriautų toj picerijoj viską, ir net neleido savo advokatui Dagui užsisakyt ką nors skanaus. Žodžiu, ji blogesnė už Hitlerį.

Pipcinema vertina

  • Istorija – 2/5 – čia ne buvo šiaip kažkokia nesąmonė redaktoriaus(-ių) prirašyta, čia buvo patrumpintas filmo perpasakojimas, kuriame nepaminėjome daugelio kitų keistų ir galvą sukančių detalių. Filmą tikrai kartais labai sunku suprast, ne tik dėl savo siužeto, bet ir tono. Jug gi čia siaubo filmas, kuriame žmonės miršta, bet, prie to pačio, animatronikai dažnai elgiasi labai vaikiškai, nes jų viduj gi vaikų sielos, o picerijos tvarkymo scena nužudo visą filmo hororą ir pavirsta kažkokia šeimos komedija. Čia dar nekalbant apie tai, kaip veikėjai elgiasi. Nei Vanesos, nei Maiko motivacijų normaliai nesuvoksi, o jų reakcijos į visą šitą siužetinį balaganą tiesiog komiškos.
  • Efektai/vietovė(s) – 4/5 – dauguma efektų, įskaitant pačius animatronikus, yra ne CGI. Vietoj kompiuterinių efektų filme buvo panaudoti realūs robotai ir kostiumai, sukurti ne ko kito, kaip kompanijos „Džimo Hensono būtybių parduotuvė“ (angl. Jim Henson's Creature Shop). Atsižvelgiant į filmo biudžetą – dvidešimt milijonų dolerių – efektai labai neblogi ir scenos atrodo gražai.
  • Režisūra – 3/5 – buvo labai gera idėja pakviestį filmuotis patį Metjų Lilardą, katras vaidino Šegį iš Skūbio Dū filmų.
  • Vaidyba – 4/5 – nebloga. Visi filme vaidino ant tiek gerai, ant kiek jiems leido filmo istorija ir režisūra. Įspudingai, bet net vaiko vaidyba šiame filme buvo nebloga, kas neįtikėtina.

Galutinis vertinimas: 13/20

Bei kita žinoma informacija

  • Pačioje pradžioje filmo turėjo filmuotis įžymus letsplejeris Markaplajeris (Markiplier), tačiau jis negalėjo pasirodyt, nes tuo metu jau buvo filmuojamas jo kūrinys „Iron Lung“. Filme bent pasirodė žymiausias „Penkių naktų su Fredžiu“ teoretikas MatPat.
  • „Penkios naktys pas Fredį“ gale groja bene populiariausia The Living Tombstone daina ir turbūt išvis populiariausia serijos fanų daina.
  • Filmo kompozitoriai yra „The Newton Brothers“.

Taip pat žr.