Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Penkios Naktys pas Fredį: Saugos Pažeidimas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Tikrų tikriausias "Saugos Pažeidimo" plakatas.

Penkios Naktys pas Fredį: Saugos Pažeidimas (angl. Five Nights at Freddy's: Security Breach) yra toks „Penkių naktų su fredžiu“ serijos žaidimukas, sukūrtas "Plieno Vilnos Studijos" (angl. Steel Wool Studios) ir išleistas 2021-ų gruodžio 16-tą. Jis yra gan unikalus tarp kitų šios serijos baisiakų šūdiakų tuom, kad vietoj 2D spraitų, kur tu sėdi vienoj vietoj ir spaudinėji mygtukus, čia milžiniškas 3D pastatas, kur gali bėgioti ir šokinėti kur tik nori, o taip pat slėptis nuo robotų žudikų.

Patsai geimas vyksta didžiuliame „picaplekse“, kuris yra labai panašus į milijonus visokių pramogų ir parduotuvių turinčius Akropolį ar Ozą, bet labai stilizuotas 80-tų synthwave'o ir glamroko. Picaplekso pagrindiniai veikėjai yra keturi animatronikai: Visų žinomas meškiukas Fredis, glamroko Čyka, aligatorius Montgomeris ir vilkė Roksana (angl. Freddy Fazbear, Glamrock Chica, Montgomery Gator and Roxanne Wolf). Ketrijulė spalvotų rokerių groja ir dainuoja vaikučiams aktų salėje, kol tie valgo skaniausios ir kokybiškiausios perdirbtos šiukšlių picos (tai net nėra nesąmonė, nes žaidime galima rasti dokumentą, kuriame kalbama apie picos perdirbimą iš šiukšlių). Taip pat yra vaikučių prižiūrėjimo centras, kurį valdo kvaištelėjęs dibilas Saulė, kuris tamsoje tampa kažkokiu prievartautoju Menuliu. Vieną gražią naktį, koncerto metu, Fredis palūžo ir koncertą teko atšaukt. Kol jis buvo išjungtas, kažkoks pizdiukas vardu Gregoris sulindo jam į – ne, ne į subinę – bet į pilvą, kuriame įprastai deda tortus. Kai Fredis atsibunda savo kambary, atrandą mažvaikį ir klausia "„Kokio velnio?“, bet vaikėzas sako, kad jį persekioja kažkokia boba sargybinė ir kad ja nepasitiki, dėl ko Fredis nori padėti školnikui iš picaplekso kuo greičiau išsinešdinti. Tačiau, picapleksas užsidarė, tad dabar Gregoris visai nakčiai užstrigo pastate kartu su ta sargybine, bei robotais, kurie nori jį prigauti, tad jam lieka tik išgyvent ikiryt. Tad čia net ne penkios naktys pas Fredį, o kokios penkios-šešios valandos Oze. Tikrų tikriausia apgaulė.

Po išleidimo, žaidimas buvo smarkiai kritikuojamas dėl daugelio dalykų. Labiausiai dėl gavnojančios optimizacijos ir jūrą bug'ų, dėl kurių kartais žaisti yra tiesiog neįmanoma. Žaidimas sveria virš 80 gigabaitų ir toks jausmas, tarsi 70 gigų sutalpino visą savo porno, nors iš tikrųjų čia tiesiog kažkoks imbicilas nutarė Fredžiui ant pėdų ir auskaro prichujarint po milijardą poligonų, nuo ko kadrai į sekundę krenta kažkur iki jūros dugno. Apart nuo techninių dalykų, žaidėjams geimas tiesiog pasirodė nebaisus ir kartais net nervinantis. Pavizdžiui.: Geimas retai sako, ką žaidėjui būtent reikia daryti, dėl ko itin lengva pasimesti milžiniškame pastate, tuo labiau, kad vietinis žemėlapis yra paprastai tragiškas ir juo niekada nesužinosi, kas kur yra. Taip pat, siužetas nepasirodė itin įdomus ir, sako, kad pabaigos (jų yra kelios) yra labai blogos ir neturi jokios prasmės. Nežiūrint į tai, žaidimas vis tiek surinko daug teigiamų recenzijų, nors čia turbūt nuo mokynukų.

Taip pat verta paminėti ir nemokamą papildą Ruin, išleistą 2023-iaisiais, kuriame mergaitė Kesė bando surasti Gregorį jau apleistame picaplekse. Sakoma, kad papildas normalesnis už pagrindinę kampaniją, bet čia, vargu, ar komplimentas.

Kaip žaidžiasi?

Valdomas pirmo asmens. Skirtingai, nei praeitos dalys, išskyrūs virutalios realybės geimą Help Wanted, yra pilnai trimatis, leidžiantis žaidėjui laisvai vaikščioti ir tyrinėti picapleksą. Pagrindinėse misijose Gregoris, remiantis Fredžio nurodymais bėgios iš vienos pramogų centro galo į kitą, ar tai ieškant tam tikrų daiktų, ar tai bandant apeiti itin pavojingas zonas. Jį bandys prigauti vietiniai nevispročiai robotai: botai sargybiniai, patruliuojantys beveik visą pastatą ir kurie, pamatę Gregorį, momentaliai iškviečia vieną pagrindinių animatronikų tą mažvaikį pričiupti. Visi animatronikai turi tokį pat debilišką dirbtinį intelektą, tačiau turi keletą unikalumų: sulūžusi Roksana bei Montgomeris visiškai atsparūs lazeriniems ginklams, nes arba neturi akių, arba dėvi akynius nuo saulės. Roksė taip pat gali užšokti ant Gregorio.

Siužetas

Žaidimo siužetas trumpai.

Baisiakas prasideda nuo labai spalvotos retro styliaus katscenos, kurioje rodomi ketrijulė animatronikų gyvūnėlių: Fredis Fazberis, Glamroko Čyka, aligatorius Montgomeris ir vilkė Roksana. Jie gražiai maivosi prieš kamerą ir tipo groja instrumentais (ironiškai, bet iš visų, Fredis vienintelis, kuris nieko nedarė, nes jis yra vokalistas) ir nuvarė į aktų salę, kur jau maivėsi prieš vaikus, kol Fredis nepalūžo ir nenukrito ant grindų. Po akimirkos, tasai atsibunda savo kambary ir savo pilve randa kažkokį vaikėzą vardu Gregoris. Tasai jam sako, kad slėpėsi nuo sargybinės ir ja nepasitiki. Fredis jam bando padėti slaptai išeiti iš pastato, bet tasai užsidarė. Dabar, Gregoris su Fredžio pagalba turi išgyventi vieną naktį, kol pastatas vėl neatsidarys. Tą vaikėzą po visą picapleksą ieško ne tik sargybinė, bet ir kiti animatronikai ir absoliutūs beverčiai sargybiniai-robotai.

Picaplekso centras

Vietoj to, kad tiesiog pasislėpti kur nors, nors ir Fredžio kambary, kur niekas net nenutarė to vaikėzo ieškoti, tasai mažasis dibilas sugalvojo pabėgioti po pastatą. Iš pradžių nubėgo iki vaikų priežiūros centro, kur pasityčiojo iš prižiūrėtojo Saulės ir buvo išmestas iš ten. Po to tas mažas nachalas nutarė pagerintį Fredį taisymo centre, dėl ko nudėjo du arba visus tris animatronikus ir gavo jų detales. Jei atrodo, kaž siužetas kažkaip gavnoja, tai taip ir yra. Viskas, ką žaidėjas darys geimo metu, tai bėgios po visą prėkybos ir pramogų sostinę ir ieškos daiktus, kuriuos galės kažkur naudoti, tačiau viskas tai praktiškai niekuo tarpusavyje nesusija ir personažų motivacijos niekada nepaaiškinamos. Kai sukaks šešios ryto, žaidėjas turės pasirinkimą, ką toliau daryti: Nešdintis kuo toliau nuo picaplekso, likti ir toliau žiūrėti, ką yra gero, arba bandyti pagauti vieną žaidimo antagonistų vardu Venė (angl. Vanny), kuri zuikio kostiume bandė pagauti mažvaikį dėl nežinomų priežasčių. Atsižvelgiant į tai, ką žaidėjas pasirinks, atsirakins vieną iš šešių pabaigų, visos iš kurių trūputi šūdinos:

Nešdintis

Pro pagrindines duris

Jei žaidėjas nešdinsis iš picaplekso pro pagrindines duri, jis nuvarys kažkur gatvės šiknoje, kur pasislėps kartono dėžėje, užsiklos laikraščiu ir bandys užmigt, bet Venė jį randa. Čia turbūt pats absurdiškiausias finalas, nes Gregoris pasirodo kažkoks bomžas.

Pro galines

Jei pro galines, Gregoris ir Fredis sės į furgoną ir varys kuo toliau. Nežinia, iš kur vaikėzas išmoko vairuot, bet vairuoja jis kaip psichas. Fredis išsikrauna, bet Gregoris jį greitai vėl pakrauna naudojant mašinos variklį. Dėl to, kad Fredžio picaplekse nebėr, jį pakeitė behemotas ponas Hipas.

Pro duris už bufeto

Už bufeto, kuriame galima rasti Montgomerio kaukę, yra duris, pro kuria galima išeit. Ji veda į stogą, kur Gregorį prigauną Venė. Bet atvaro Fredis, kuris nustumia ją kartu su savimi nuo stogo. Vaikėzas nuvaro į lauką pažiūrėt, kaip nusileido. Jis nuima nuo mirusios Venės kaukę ir atranda, kad pasirodo ji ir buvo ta sargybinė, kuri jį ieškojo.

Prigaut Venę

Pro pagrindinį iėjimą

Jei žaidėjas bandys prigauti Venę, pragros katscena, kurioje Fredis bando duot pizdy keliems sargybiniams-robotams, bet pamato, kad pasirodo duetą laukė Venė, kuri įsako robotams duot pizdy Fredžiui. Robotai jį konkrečiai sulaužo, o Gregoris turės bėgti kuo toliau nuo Venės, kad ta jo nepagautų. Jei žaidėjas nubėgs iki jos slapto kambario, galės paspaust mygtuką ir įsakyt robotams duot pizdy Venei, ką jie ir daro. Po to, mažius nubėgs iki sulaužyto Fredžio, kuris jau mirė. Turbūt liūdna.

Pro galines

Šitai pabaigai reikia pereiti trys minižaidimus apie kažkokią ten princesę. Perėjus juos ir nuėjus iki galinių durų, žaidėjas išlaisvins Venę nuo kažkieno kontrolės ir ji išeis iš pastato kartu su Gregoriu ir Fredžiu pavalgyt ledų.

Pasilikti

Jei žaidėjas pasiliks, nebegalės išsaugot žaidimą (tai buvo perdaryta vėlesniuose atnaujinimuose, nes dabar geimas leidžia išsisaugoti picaplekso centre), tad reikia būti itin atsargiam. Jei Gregoris nusileis senu liftu, jis ras tokį Spąstą (angl. Springtrap), kurį turės nužudyt. Sudeginus jį kartu su visu pastatu, pizdiukas Gregoris ir Fredis pabėgs ir gal būt gyvens ilgai ir laimingai, nors atsižvelgiant į tai, kad Gregoris yra kažkoks bomžas, greičiausiai negyvens.

Personos

Fredis

Fredis.

Meškiukas Fredis yra ketrijulės vokalistas, teroristas, Gregorio draugas ir šeip dičkis. Jis yra vienintelis animatronikas, kuris turi specialią vietą savo pilve, kuri yra skirta tortams, tačiau tenai kažkaip sugeba įsitalpinti Gregoris. Taip pat vienintelis animatronikas, kuris nėra agresyvus žaidėjui ir aktyviai jam padės, išsakant ką jam reik daryt. Taip pat jį galima iškviest belen kurioje vietoje ir įlistį į jį, jei vietovėje trūputi pavojinga darosi. Šitą padarą matyt projektavo pati Apple kompanija, nes padla išsikrauna per kelias minutes kaip tavo iPhone'as. Reikia būti atsargiam, nes jei jis išsikraus, kol Gregoris viduje, meškinas atakuos. Kodėl? Kodėl ne.

Šiaip, Fredis yra itin palūžęs veikėjas, nes jo dėka galima pereiti žaidimą per penkias minutes. Mat, kažkokia padla koduodama Fredį visiškai netikrino, ką kodavo. Jei įlįst į Fredį ir pašokt vienu metu, visą lokacija išnyks ir galima bus vaikščioti per sienas, kol lokacija neužsikraus iš naujo, dėl ko galima nueiti iki pat žaidimo galo. Taip pat, Fredis gali atidaryti absolučiai visas duris, net tas, kurioms reikia dešimto lygio sargybinio licenziją. Įprastai, žaidėjas turi rinkti tuos lygius ir aukštesnio lygio durys jam užrakintos, tačiau, jei Fredis atvaro prie pat tų durų, jos atsiveria. Matyt, tas koduotojas kopipastino jo dirbtinį intelektą nuo kitų animatronikų, kurie taip pat gali atidaryt visas duris, bet pamiršo, kad jie yra priešai, o Fredis ne. Bispridielas. Fredį galima gerinti naudojant detales iš jo nugabotų draugų. Jam galima prisabačint Čykos balsą, su kuriuo galima trupai deaktyvuoti aplinkinius robotus, Roksanos akis, kuriomis galima matyti visus kolekcinius objektus ir Montgomerio nagus, kad laužyti grandines.

Glamroko Čyka

Čyka.

Čyka yra didelė višta ir animatronikų šaikos gitaristė. Atsižvelgiant į tai, kaip ji šredina tą savo gitarą, esą didelė Van Haleno grupės gerbėja. Apart nuo gitaros grojimo, Čyka labai myli picą, o labiausiai – šiukšlių skonio picą. Ją dažnai galima pamatyti valgant šiukšles su tarakonais. Nežinia, kaip robotas tas šiukšles perdirba ir kur jos skrandis, bet ji tai kažkaip daro... turbūt. Jai ant tiek patinka pica, gal gali dėl jos pradėti atakuoti kitus, tiek robotus, tiek žmones. Yra pasyviausias priešas, palyginus gan lėta ir neturi jokiu ypatumų. Kartu su Fredžiu yra vienintelė originali animatronikė, išgyvenusi iki picaplekso laikų, kol Foksis ir Bonis buvo pakeisti ta supista vilke ir aligatoriumi.

Vilkė Roksana

Roksana, gražuolė.

Vilkė Roksana, arba Roksė, tokia vilkė gitaristė. Yra itin narcisistiška savimyla, pastoviai save palaikanti ir girianti. Taip pat yra labai nemandagi Gregoriui ir net sako, kad jis neturi draugų, kad šeima jo nemyli. Yra gan agresyvi ir greita. Tampa net agresyvesnė, kai netenka akių, nes tada ji bėga iš viso greičio į garso šaltinį, tipiškai į patį Gregorį, tad jos atsikratyti nėra lengva. Na, būtų nelengva, jei jos dirbtinis intelektas nebūtų toks palūžęs. Manoma, kad jos narcisizmas yra gynybos mechanizmas ir kad ji iš tikrųjų praktiškai neturi jokios savigarbos.

Aligatorius Montgomeris

Montgomeris.

Aligatorius Montgomeris, ar tiesiog Montis yra toks didelis aligatorius ir dar vienas gitaristas. Panašu, kad šiai grupei užteko pinigų vokalui ir triejiems gitariokams, tačiau neužteko centuko įdarbinti būgnininką. Turi tipinį rokerio charakterį ir mėgsta viską laužyti. Yra ypatingai agresyvus, nuo žaidėjo beveik neatstos. Palūžęs Montis vos ne labiausiai apgailėtinas vaizdelis, nes maža to, kad neturi kojų, todėl roplioja ant grindų, tai dar ir akynių savo nebeturi.