Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Paskutinis kiniškas perspėjimas
Paskutinis kiniškas perspėjimas, Galutinis Kinijos įspėjimas ir panašiai - tai toksai Kinijos diplomatijos vaidinimas, kai jie vis grasina, grasina ir grasina, vis svaidydamiesi paskutiniais įspėjimais, po kurių esą jau bus visiškos šakės, karas ir Pasaulio pabaiga.
Apie 1964 metus, kai Kinija agresyviausiai skleidė savo perspėjimus Amerikai, JAV suskaičiavo jų virš 900. Tačiau tokie perspėjimai ėjo ir kitoms valstybėms, ir vėliau, tad dabartiniais laikais paskutinių perspėjimų Kinija įvairioms pasaulio šalims matyt jau yra pasiuntusi daugiau kaip 10 tūkstančių.
Šitas kiniškų diplomatų elgesys atsirado, valdant Mao Dzedunui, o vėliau, kai Kinija įsigijo branduolinį ginklą ir tapo išties gana rimta grėsme aplinkinėms valstybėms - dar labiau sustiprėjo. Kadangi vis dėl to dalies šalių Kinija realiai negalėjo pulti, nes būtų gavusi atsaką, tai Kinija ėmė žaisti grasinimų žaidimus, blefuodama, grasindama, bet nepuldama.
Pradžioje tokie grasinimai vis vykdavo Jungtinėms Amerikos Valstijoms, nes šios, nepripažindamos komunistinės valdžios, bet pripažindamos Gomindaną, kuris buvo Taivane, vis skraidydavo savo lėktuvais virš Kinijos, o laivais - vis praplaukdavo Kinijos vandenyse. Kinija vis fiksuodavo oro erdvės ir teritorinių vandenų pažeidimus ir vis grasindavo JAV. Grasinimai būdavo kraštutinai stiprūs, bet kartu sunumeruoti. Ir nepaisant tų grasinimų, Kinija nieko nesiimdavo.
Vietoje įprastam pasauliui nereto atsargaus blefavimo ar rimtų įspėjimų, čia suveikė Kinijos politinė situacija - visokie chunveibinai ypatingai agresyviai ir demonstratyviai rodydavo savo ryžtą kovoti, todėl visiškai nesivaldydami pereidavo į bet kokius grasinimus, kokie tik gali būti. Elgesio agresyvumas Kinijoje būdavo vertinamas, kaip ištikimybės kompartijai įrodymas. Taigi, net dėl visai menkų smulkmenų prasidėdavo belenkokie grasinimai karu, branduoliniu ginklu ir panašiai. Kuo labiau kiniški komunistai grasindavo, tuo juos labiau vertino Mao Dzedunas.
Vėlesniais laikais Kinija tokius paskutinius perspėjimus skelbdavo įvairiausioms pasaulio valstybėms, pvz., Taivanui, Japonijai, Indijai, JAV ir taip toliau, tačiau dėl stiprių pasienio konfliktų daugiausiai tokių grasinimų buvo siunčiama Sovietų Sąjungai.
Kadangi tie paskutiniai įspėjimai vis kartodavosi ir kartodavosi, tai greitai įvairiose pasaulio šalyse išplito toksai bajeris - "183-asis, paskutinysis Kinijos perspėjimas", "237-asis, visiškai paskutinysis Kinijos perspėjimas", "471-as, galutinis Kinijos perspėjimas", "623-asis, pats paskutiniausiasis Kinijos perspėjimas", "742-asis, pats paskutiniausiasis ir galutiniausiasis Kinijos perspėjimas" ir taip toliau.
Gerokai vėlesniais laikais prasidėjo ir realūs, tačiau gana nedidelių mastų kariniai veiksmai (pvz., prieš Vietnamą, Filipinus ar Indiją), tad grasinimai jau pasidarė ne tuščiais. Kitą vertus, tokiais atvejais Kinija tų veiksmų paparastai imasi patyliukais, kad nesusilauktų atsako, kurį gali gauti, savo grasinimais įspėjusi kitą valstybę.
Naujesniais laikais tokių paskutinių perspėjimų yra gavusi ir Lietuva, bet kaip įprasta, Kinija nieko padaryti čia irgi neįstengė.