Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Pardavimų skatinimo priemonės
Pardavimų skatinimo priemonės būna įvairios, bet geriausia iš tų priemonių - tai tiesiog pinigai. Nes jei gauni pinigų, tai ir pardavimai auga, toksai štai ir yra svarbiausias pardavimų skatinimas. O visa kita - tai jau visokie gudravimai ir panašiai, kažkokia pardavimų psichologija visokia ir taip toliau. Na, arba koksai nors pardavimų proceso valdymas, aktyvūs pardavimai ir panašiai, kur pernelyg komplikuota ir nieko nesuprantam.
Aišku, čia galima visaip išvedžioti, bet tų pardavimo skatinimo priemonių išties yra daug. Ir visos jos kuo nors naudingos, bet dažniausiai tai kainuoja daug pinigų, o naudos ne visada atneša. Tai atrodo, kad pardavimai čia nuo to pajudės pirmyn, bet paskui paaiškėja, kad kažkodėl per daug norėjot. Žodžiu, pardavimų skatinimas nebūtinai yra pardavimų didinimas ar pardavimų gerinimas, nes pardavimai nebūtinai didėja ir jų pelningumas nebūtinai auga.
Yra dviejų rūšių pardavimų skatinimo priemonės. Vienos yra skirtos tiesiogiai vartotojui, ir savo esme yra tiesiog įvairiarūšė reklama, tiktai specialiai užmaskuota, komplikuota ar pačiam vartotojui dar ir labai maloni ir kažkuo naudinga. Visos tokios priemonės visaip parodo, koksai geras yra produktas ir kaip verta jį pirkti, todėl nors ir neatrodo kaip reklama, visvien yra reklama.
O antra rūšis priemonių, skirtų pardavimų skatinimui - tai tokios priemonės, kurios visokius pardavėjus, prekybos atstovus beigi platintojus ir dilerius ar visokius tarpininkus skatina labiau stengtis ir daugiau pardavinėti. Tai čia išties irgi yra tokia speciali reklama, tiktai ne pirkėjams, o pardavėjams skirta.
Tiesiogiai vartotoją veikiančios pardavimų skatinimo priemonės
Šitos priemonės yra tiesiogiai paveikiančios vartotoją, tai vartotojai labai džiaugiasi ir tada labai perka. Išties tai nelabai, bet bent jau pardavėjai tikisi, kad labai perka. Štai tokie priemonės skatina pirkėjus pirkti visokias prekes, kurios siūlomos:
- Nuolaidos - kaip gi be jų parduosi, jei neparduosi? Viskas čia labai aišku: kuo didesnės nuolaidos, tuo labiau visi perka. Svarbu tiktai prieš tai pabranginti prekę kaip reikiant, kad sau pačiam nuostolio neprisidaryt.
- Akcijiniai pasiūlymai arba tiesiog akcijos - tai čia tos pačios nuolaidos, bet esą kažkokia ypatinga proga, kad greitai skubėk pirkti, nes greitai jau nebebus arba kainos padidės.
- Išpardavimai - tai irgi tos pačios nuolaidos, tiktai surengiamos kaip kokie renginiai. Ateikite brangūs klientai, pirkite už brangiau, nes išpardavimas!
- Premium pasiūlymai - čia kai pasiūlo pavyzdžiui, du kartus daugiau už tą pačią kainą. Aišku, kaina prieš tai turi būti padidinta, nes kitaip koksai reikalas pardavinėt šitaip pigiai.
- Kuponai - mažai populiarūs Lietuvoje, bet išties tai labai gerai gali suveikti, jei juos paplatinsi kaip specialias nuolaidas kažkokiam išrinktųjų ratui.
- Asmeniniai pasiūlymai - čia kai kam nors pakiši kokį nors dalyką, kuris žmogui labiau reikalingas, pvz., kai atseki, kad jo telefonas jau pasenęs ir pasiūlai naują popigiai.
- Akcijos fanams - čia kai yra kokie nors influenceriai ar žvaigždės ir jie savo gerbėjams pasiūlo ką nors pirkti su ypatinga specialia nuolaida arba per kokį nors specialų fanams skirtą renginį. Aišku, kadangi už tokią akciją reikia daug sumokėti toms žvaigždėms ir influenceriams, tai ir prekės kainą tenka gerai padidinti.
- Senų prekių keitimas į naujas - čia kai tipo "atnešk seną telefoną ir gausi nuolaidą, pirkdamas naują". Dažnai tai tiesiog žmonių durninimas, kad jie galvotų, jog čia tokią nuolaidą jiems siūlai, nes jų seną daiktą kažkaip panaudosi. O išties tai čia tik durninimas ir tos pačios akcijos.
- Nemokami pavyzdžiai ir jų dalinimas - gali būti rengiami visaip, visokiomis progomis, tai kartais gerai suveikia, bet kartais gaunasi taip, kad klientas prisirenka kokių nors testerių ir tada jau tų testerių ir pakanka, tai kam čia dar daugiau pirkti?
Tarpininkus, pardavėjus ir pan. veikiančios pardavimų skatinimo priemonės
O šitos priemonės dar vadinamos kaip prekybos skatinimo priemonės, nes čia skatinamas ne pirkėjas, o pati prekyba. Tai čia jau būna viskas, kas skatina pardavimus bendrai ir visokius prekeivius konkrečiai. Štai tokios priemonės skatina pardavėjus parduoti:
- Piniginės premijos - jei daug pardavei, tai gausi kažkokį bonusą. O gal bonusą gausi ir už kiekvieną parduotą prekę. Tai aišku, pardavėjai paprastai labiau nori nuolaidų, nes taip parduoti lengviau, bet su nuolaidomis sukontroliuoti juos sunku, tai gudresni tiekėjai tokioms gudrybėms nepasiduoda ir sako, kad geriau jau tau sumokės po visko, papildomai.
- Mokėjimų atidėjimas - čia kai tu gauni prekes, bet sumokėti reikia po geroko laiko tarpo, pavyzdžiui, po mėnesio ar dviejų. Tai tada tu pirmiausiai gauni prekes, paskui jas parduodi, o tik tada jau turi pinigus už jas sumokėti. Per tokius atidėjimus pardavėjai susimažina savo išlaidas ir daug noriau ima naujas prekes.
- Atsargų grąžinimas - čia kai jeigu kažko nepardavei, tai gali grąžinti ir mokėti už tai nereiks. Tai pardavėjams irgi labai patogu, jie prisiima prekių už dyką, kažką parduoda, kažko neparduoda ir grąžina. Ir tiktai tiekėjams nuo to skauda.
- Prekių kreditavimas - čia kai dar papildomai tau tiekėjas gali kreditą duoti prekėms, kad išvis nieko nei nemokėtum, bile tiktai kažkiek tų prekių imtum ir pardavinėtum.
Dar be šitų priemonių, būna visokios konferencijos, lankstinukai, reklamos, apdovanojimai ir kitos nesąmonės, kurios dažnai veikia gana prastai, bet visvien kažkaip pardavėjus paveikia, tai tie jei ir ne daugiau parduoda tada, tai bent jau mažiau į konkurentų produktus žvalgosi.