Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Lua
Lua - tokia gi programavimo kalba, katra gi sukurta 1993 m. Skirta šioji kalba įterptiniam naudojimui įvairiose programose (pavyzdžiui, Roblox, World of Warcraft). Labai tinka ir kaip įterptinė (embedded) programavimo kalba, bet kartu puikiai tinka ir mokymuisi.
Lua yra interpretuojama kalba, kuri labai primena Pascal, tiktai davestą beveik iki klasikinio Basic paprastumo. Kitaip tariant, įsivaizduokite, kad turite paprastą Pascal, tačiau norite jį dar supaprastinti. Tai tada imat ir visus kabliataškius pakeičiate į naujas eilutes ir padarote, kad negalima būtų vienoje eilutėje turėti kelis operatorius. O kad vartotojams būtų paprasčiau susivokti, tai vietoje Pascal būdingo priskyrimo operatoriaus ":=" įvedate paprastą "=". Na, ir dar kažkiek kitų panašių smulkmenų padarote.
Taigi, štai šitaip ir Lua kalba gavosi - visiškai paprasta, bet kartu labai struktūruota, visiškai aiški, o dėka struktūros ir tipų galinti būti ir stebėtinai greita, ir padedanti išvengti visokių bugų. Iš esmės, jei tie bepročiai, kurie patyčių tikslais kūrė Python, būtų buvę protingais ir darę kažką rimto ir gero, tai gali būti, kad būtų sukūrę Lua kalbą. Bet kadangi jie to nebandė daryti, o kaip tik norėjo padaryti kažką ant patyčių, tai gavosi Python, o ne Lua.
Vienas iš nelabai dažnų atvejų, kai naujos programavimo kalbos kūrėjams pavyko sukurti kažką nelabai blogo, o greičiau kažką gero.
Lua kalbos pavyzdžiai
Čia pati paprasčiausia programa, parašyta Lua programavimo kalba:
print("Hello, World!")
Akivaizdu, kad čia nesimato netgi teksto struktūros. Tai štai pvz., sudėtingesnė programa:
a = 1 if a == 1 then print("a==1") else print("a<>1") end