Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Likeris
Visus Pipedija kviečia gydytis nuo alkoholizmo ir negerti, nes lašas degtinės - milijonas žuvusių smegenų ir kepenų cirozė, todėl gerti yra nesveika. Tai yra alkoholikų pagalbos šauksmas, bandan pasiteisinti, kur atlyginimą pragėrė ir kad juos reikia gydyti. Rekomenduojame kreiptis į garsų gydytoją Aurelijų Verygą ir padidinti mokesčius degtinei, o taip pat kad Likeris būtų uždrausta vardan moralės gerinimo. |
Tūlas vienuolis bevarydamas vienuolyne naminę degtinę, pavadino ją labai kilniai - akvavitu, t.y. gyvybės vandeniu, nes ne vienam, saikingai pavartojusiam, pridėdavo šiek-tiek gyvumo. Tačiau jos skonis buvo labai nekilnus, galim sakyti gerklę draskė, todėl buvo pradėta eksperimentuoti su skoniu. Pirmiausiai atėjo į galvą mintis saldinti ją, pridedant kvapnių žolių, idant ir kvapas būtų kilnesnis. Žymiausias tokio veiksmo atstovas - Benediktinas, nuo seno kilnus ir žinomas likeris.
O dar senais laikais, kai nežinodavo lietuviai, kas tas yra likeris, tai sakydavo kad brangvynis, nes brangus, o skonio kaip koks vynas užsaldintas, o ne degtinė ir ne alus...
Gi lietuviai, nežinodami tų subtilybių iš benediktinų visokių, išrado krupniką, kuris yra velniškai skanus, kai geriamas karštas, pašildytas iki kokių 40-50 laipsnių temperatūros, o kai šaltas - tai šiaip kažkokiom biškį medicinom atsiduoda ir kelia negeras asociacijas su sovietmečio laikų dantistų kabinetais.
Mįslingos ir paslaptingos visokių likerių sudėtys
O dar, apie visokius likerius yra ypatingai dažnai ir ypatingai seniai skleidžiamos visokios absurdiškos legendos, kad jų sudėtis labai slapta, ją težino tik trys žmonės, niekam nepavyksta atkurti recepto ir taip toliau. Ir tokius vėjus, pvz., Vikipedija nesidrovėdama rašo vos ne kiekviename straipsnyje apie kokį nors likerį. Štai čia tokia visiškai tipinė citata iš lietuviškos Vikipedijos, apie Benediktiną, kuris yra vienas iš senų ir puikiai žinomų likerių:
- "Benediktino receptas yra labai saugoma komercinė paslaptis. Skelbiama, kad jį žino tik trys žmonės. Daug kartų buvo bandyta išsiaiškinti benediktino receptūrą ir imti jį gaminti, bet nesėkmingai. Kompanija savo būstinėje Fécamp’e turi įsteigusi Salon de Contrefaçons ('Klastočių salė'), kur eksponuoja butelius su netikrais benediktinais."
Tai čia informuojame nelabai patyrusius Vikipedijos autorius, kad šiais laikais bet kokį receptą patikimai atkurti užima labai nedaug laiko, nes visos medžiagos identifikuojamos cheminės analizės būdu, jų šaltiniai nustatomi automatiškai, pagal cheminių junginių duomenų bazes. Žodžiu, kokio nors netgi labai sudėtingo likerio sudėties atkūrimas normaliai šiuolaikinei chemijos laboratorijai tėra pusdienio darbas.
Negana to, visų maisto produktų, įskaitant ir alkoholinius gėrimus, kontrolę griežtai vykdo visokios inspekcijos. Ir jei kas nors pabandys nuslėpti nuo inspekcijos kokio nors gėrimo sudėtį ar gamybos technologiją, tai tas gėrimas tiesiog bus nustotas gaminti tą pat dieną, kai koks nors prietranka pabandys tą sudėtį nuslėpti. Pabandykite ką nors gaminti ir tada kad ir kokiai nors VMVT papasakoti, kad jūs jiems sudėties nesakysit, pažiūrėsim, kiek jūs dirbsit.
Taip kad brangūs vikipedikai, blet nu jūs bent jau iki pusės Pipedijos lygio pakilkit ir nerašinėkit tokių vulgarių buduliškų kliedesių, kaip kokio nors benediktino ar dar kokio nors likerio super paslaptys.
Visokie Pipedijai žinomi likeriai
Yra įvairių Pipedijai žinomų random likerių, pvz., kad ir tokie: