Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Knyga kalendorius
Metų knyga arba tokia Knyga kalendorius, dar vadinama kaip planeris ar dienynas - tai ir šiais moderniais laikais kartais dar kanceliarinių prekių parduotuvėse pasitaikanti užrašų knyga, kurioje visi lapai organizuoti maždaug kaip metinis kalendorius. Teoriškai tai būtų tiesiog tokia užrašų knyga, tačiau specialiai padaryta taip, kad lapai būtų sužymėti kaip metų dienos.
Ta prasme, kad jūs atsiverčiat tą knygą, o tenai eina vienas puslapis sausio 1 diena, paskui kitas puslapis jau sausio 2 diena, jūs verčiate toliau, o tenai jau eina sausio 3 diena, ir taip toliau, paskui toliau verčiant, po kažkiek puslapių atsiranda ir sausio 30, ir paskui vasario 1, ir taip toliau, ir randate tenai visas metų dienas iki pat gruodžio 31 dienos. Ir netgi jei šiaip iš lempos sugalvosite kokią nors dieną, pvz., birželio 1 ar lapkričio 20, tai ir šitos dienos tenai bus.
Šitoksai neadekvatus knygos skirstymas buvo sugalvotas kadaise seniai, kai nebuvo jokių kompiuterių ar mobilių telefonų, o paprasti kalendoriai buvo pernelyg maži, kad į juos susižymėti viską gautųsi. Tai žmonės pirkdavosi dideles užrašų knygas ir jose rašydavo kokius nors dienoraščius, tik ne asmeninius, o darbinius. Tai įvairūs gamintojai ėmė gaminti ir specialias užrašų knygas, kurios ir veiktų kaip tokie metiniai kalendoriai.
Anuomet tokios knygos buvo geros, nes būdavo galima pasižymėti, kad pvz., po 2 savaičių reiks nueiti ten ir ten, o po mėnesio - paskambinti tam ir anam.
Šiais laikais tokios knygos vis dar atrandamos kur nors kanceliarinių prekių parduotuvėse ar kokiuose nors knygynuose, tačiau tai tampa po truputį užmirštu reikalu. Jei save veiklūs žmonės (pvz., pardavėjai, dėstytojai ar verslininkai) prieš 20 metų tokias knygas dažniausiai įsigydavo, tai dabar jau tokios knygos atrodo kaip nesusipratimas.