Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Intel 486

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

486, kartais klaidingai pavadinami 80486 - tai buvo gerokai papildytas ir patobulintas, bent kelis kartus greitesnis 80386 procesoriaus variantas, kurį Intel išleido 1989 metais. Su šiais procesoriais gavosi pavadinimų painiava - reikalas tas, kad jau ankstesnis 386 buvo dažnai vadinamas triženkliu skaičiumi, be jokio "80" priekyje. Tai Intel šitą taip ir nutarė pavadinti, be jokio "80" priekyje, kad vadintųsi tiesiog "486". Bet patys susipainiojo ir kitus supainiojo taip, kad dalim atvejų visvien rašydavo tą "80486", ir netgi neretai tą skaičių dažniausiai rašydavo ir ant procesoriaus korpuso, nors dokumentacijose jis buvo rašomas be tų "80".

Na, bet ta painiava su pavadinimais gal ir nesvarbi, nes išties tai buvo tiesiog procesoriai, kurie buvo programiškai visiškai palaikantys tą patį, ką ir 80386, bet dirbantys padvigubintu (o paskui ir paketurgubintu) taktiniu dažniu, ir plius dar daugybę komandų atliekantys ir šiaip porą kartų greičiau, todėl kompiuteriai čia gaudavosi belenkiek greitesni, nei paprasti 386.

Tai taip ilgą laiką ir buvo - kas sėdi su senuku varganu PC XT, o kas jau iš bėdos, bet irgi su varganu 286, o kas jau komfortiškai su 386, bet štai visiškai pinigais aptekę, tai turėdavo žvėriško, keleriopo greičio kompus su 80486 procesoriais. Labiausiai išpendėję turėdavo netgi kokius 8 megabaitus ramo.

Čia dar turim pasakyti, kad anais laikais procesorių greitis skyrėsi ne teoriškai, kai kažkas sako, kad dvigubai daugiau branduolių, o išties tai visvien dirba beveik taip pat lėtai, ar dvigubai daugiau gigahercų, bet visvien lėtai veikia. Ne, anais laikais greičiai skirdavosi išties žvėriškai. Čia tik paskui jau atsirado būdai gudrauti.

Bet paskui atsirado Pentium ir visokie tie 486 pasiliko praeityje.