Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Folijos kepurėlė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Folijos kepurėlė - kadaise senovėje neaiškių išradėjų išrastas apsauginis drabužis, kuris atseit turėtų apsaugoti galvą nuo visokios psichotroninės spinduliuotės. Pagaminama labai lengvai, iš paprastos maistinės folijos, ją sukant, lankstant, glamžant ir maigant, kad gautųsi kažkokia kepurė, tinkama užsimovimui ant makaulės.

Deja, kaip parodė vienas tyrimas, realiai gi ta folijos kepurėlės vidinė dalis praktikoje veikia kaip parabolinės antenos lėkštė - sufokusuoja sklindančias radijo bangas į vidų, taip kad kepurėlės viduryje spinduliuotės lygis gali išaugti daugiau kaip 10 kartų, lyginant su aplinka. Taip pat ryškus sustiprinimas būna tais dažniais, kurių pusės bangos ilgio kartotinis yra tos kepurėlės skersmuo, nes gaunasi geras rezonatorius.

Taip kad čia jau patys nuspręskite, kokiu tikslu tą folijos paraboloidą naudot - ar kokių tai bangų sustiprinimui, ar susilpninimui, nes labai gali būti, kad suveiks priešingai, negu norite.


Folijos kepurėlių istorija ir atsiradimas

Pirmi atvejai, kai TV pasirodė kokie tai personažai su kepurėlėmis iš folijos, žinomi dar mažiausiai iš 1985 metais leisto serialo "Eastenders", kur kažkoksai schizofrenija sergantis veikėjas turėjo tokią folijos kepurę, kuri matomai turėjo jį apsaugoti nuo balsų galvoje. Vėlesniais laikais tokios kepurėlės TV ir kine rodydavosi vis dažniau - kaip visokių prietrankų atributas. Galų gale tos kepurėlės tapo tokiomis ženkliškomis, kad buvo pradėtos traukti į žinomiausių tropų sąrašus.

Visgi pirmas apie panašų daiktą parašė anoksai fantastikos žanro rašytojas Julian Huxley (Aldous Huxley brolis), kai 1927 išleido kažkokią tai apysaką - "The Tissue-Culture King", kur buvo rašoma apie kažkokią telepatiją.

Tai ten buvo maždaug tokia pastraipa apie šitas apsaugas:

"Taigi, mes atradome, kad metalas yra sąlyginai nepralaidus telepatiniam efektui, ir pasiruošėme tam tikrą skardinę sakyklą, už kurios mes galėtume stovėti, kol vykdome eksperimentus. Šitai, kartu su kepurėmis iš metalo folijos, nepaprastai sumažino efektus ant mūsų pačių."

Taip kad matome, kad dalykui jau šimtas metų.


Dar žr.