Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ekvalaizeris

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Ekvalaizeris - toksai aparatas, kuris skirtas garso dažnumams reguliuoti. Nors yra įvairių ekvalaizerių rūšių, paprastai būna tiesiog juostiniai ekvalaizeriai - tokie, kurie atskiras dažnių juostas leidžia papildomai sustiprinti ar susilpninti.

Savo esme ekvalaizeris yra labai specializuotas stiprintuvas, kuris stiprina ne visus dažnumus, o kelias skirtingas garsinių dažnių juostas, taip leisdamas keisti garso savybes - pvz., išskirti ir pakelti kažkuriuos dažnumus ar kažkuriuos kitus dažnumus sumažinti. Dažniausiai visgi visi ekvalaizeriai reguliuojami būna paprastai - žemi ir aukšti dažnumai pakeliami, o viduriniai - nuleidžiami. Visi kiti reguliavimai yra tik dėl vaizdo, kad atrodytų, kad kokia tai esą muzika reikalauja esą kokių tai kitokių stiprintuvo/ekvalaizerio savybių.

Patys paprasčiausi ekvalaizeriai turi vos dvi dažnių juostas - aukštų ir žemų dažnumų, bet tokie būna laikomi tokiais primityviais, kad jų niekas net ekvalaizeriais nevadina, o įsivaizduoja, kad čia šiaip kiekvieno eilinio paprasčiausio būmbokso savybė. Taigi, paprastai ekvalaizeriais pavadina tik tuos daiktus, kur garso juostų bent trys - žemų, vidutinių ir aukštų dažnumų.

Savo esme ne kas kita, o ekvalaizeris yra ir visai bukas prietaisas - fonokorektorius, nes jis irgi vienus dažnius pakelia, o kitus nuleidžia. Bet apie fonokorektorių, kaip apie ekvalaizerį, paprastai niekas nesusimąsto, nes tai per daug sudėtinga.

Šiais laikais populiariausi yra grafiniai ekvalaizeriai, kurie turi ne sukiojamus ratukus (potenciometrus), o slankomus kintamus rezistorius. Tai pagal tų rezistorių poslinkį galima grafiškai išsyk matyti, kaip yra keičiami dažnumai. Todėl ir vadinasi tokie ekvalaizeriai grafiniais.

Paprastai, norint gerai reguliuoti garsą, reikia bent 5 juostų, bet realiai tai kuo geriau - tuo kiečiau.

Kadangi ekvalaizeriai labai komplikuotai jungiasi į audio centrų vidų, nes visiškai neaišku, ką ir kaip prie ko ten jungti, tai dažnai ekvalaizeriai būna apjungiami su galios stiprintuvu į vieną dėžę. Tai tada ir mažiau reikia junginėti, ir šiaip patogiau. Gal tik tas prasčiau, kad ne taip kietai atrodo, kai mažiau aparatūros dėžių sukrauta viena ant kitos.