Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Depresija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Depresijos)
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

Depresija - kaip visokie psichiatrai sako, tai yra kažkokia psichikos liga, taip kad iš visokių depresuojančių galima tikėtis kokių nors nelauktų dalykų, siautulingo elgesio ar dar kažkokių nesąmonių. Kiti gi medikai pabrėžia, kad depresija esanti psichozės priešingybė, taip kad kur jau kur, o čia siautėjimo nepastebėsit.

Ale gi dėl to depresuojančių nesiautėjimo - išties tai nėra visai tiesa: jau kai būna visiškai prastai ir pati prasčiausia stadija, tai būna dar ir toksai depresyvinis stuporas, kur išties ne tai kad nesiautėja, bet nieko nedaro pacientai, o tik guli sustingę. Bet kai dar prasčiau pasidaro, negu kad stuporas - tai viskas lūžta ir prasideda melancholinis raptusas, kur jau atrodo baisiai.

Turime čia dar pridurti, kad labai jau dažnai žmonės sako, kad pas juos depresija, bet kai taip sako, tai jokia ne depresija būna, o kokia nors distimija ar hipotimija, kurios išvis netgi ne ligos. Arba dar dažniau - tiesiog kokia nors astenija ar paprasčiausias nuovargis, o visai jau dažnai - tiesiog hipotiroidizmas. Kol pastarasis nebūdavo diagnozuojamas ir nebuvo jam gydymo, jis pagal kai kuriuos vertinimus sudarydavo netoli 80% depresijos atvejų - tai buvo taip vadinama tipinė depresija.


Depresijos rūšys

O dar depresija nuo senų laikų skirstoma į dvi rūšis:

  • Tipinė depresija - tai tokia, kur žmogus neturi jėgų, yra prislėgtas ir t.t., ir jo būsena nesitaiso, nepaisant emocinijas keliančių stimuliuojančių veiksnių
  • Atipinė depresija - tai tokia, kur emocijas stimuliuojantys veiksniai juntamai sumažina prislėgtumą, pataiso žmogaus būklę

Senais laikais absoliuti dauguma atvejų būdavo būtent tipinė depresija, ir būtent tas požymis, kad žmogaus niekaip nepralinksminsi, ir būdavo laikomas tikros depresijos požymiu. Vėliau, kai apie 1960 buvo pradėtas identifikuoti ir sėkmingai gydyti hipotiroidizmas, tai per porą dešimtmečių kažkur dauguma tų tipinės depresijos atvejų dingo - tai tada ir pradėta kalbėti, kad depresija būna ir kitokia, kur viskas kaip depresija, bet visgi į emocinius faktorius žmonės reaguoja - pvz., jei ateina draugai su saldainiais, tai kaip tai ima ir pralinksmina. Tai šitokia pradėta vadinti atipine depresija. Tai pagal dabartinius vertinimus apie 80% depresijos atvejų ir yra atipinė depresija.


Depresijos gydymas

Seni užkietėję kaščenitai čia teigia, kad iš visų ligų labiausiai depresija yra gydytina, taikant elektroimpulsinę terapiją, mat po kelių seansų ligoniai pasidaro labai žvalūs, linksmi, sako, kad jau daugiau jokio gydymo nereikia ir jie padarys viską, kad ir nereikėtų.

Tuo tarpu kiti žmonės tai žino, kad depresija - tai kai viskas blogai ir nesiseka, taip kad kai blogai ir nesiseka, tai ir reikia elektros šokais žmogui per smegenis pavaryt, nes po to ir ateis visokia sėkmė.

Dar kiti kokie nors psichiatrai sako, kad nėra tokios ligos, o yra tik depresyvinė fazė pas kokį nors bipolinį sutrikimą.