Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Brubaker Box

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Čia originali Brubaker Box iš kažkokių anų laikų nuotraukų, kai tokias mašinas dar darė. Matosi, kad vairuotojas toli nuo mašinos priekio ir neturi savo nuosavų durų įlipti ir išlipti.
Čia vienas iš pirmų modelių, kur Curtis Brubaker dar bandė daryti kabriką. Gal taip įlipti ir išlipti buvo patogiau, bet mašinai visgi reikėjo stogo, o uždėjus stogą, atsirado krūva kitų problemų.
Naujai atrestauruota mašina, kuri demonstruoja visus privalumus, pvz., tai, kad netgi keleiviui priekyje įlipti ir išlipti per duris labai nepatogu, o jau apie vairuotoją tai galim patylėt. Čia galim suprasti ir tai, kad gale esantys keleiviai sėdi tamsoje, be jokių langų.

Brubaker Box - vienos iš keisčiausių ir, kaip bebūtų gaila, labai nesėkmingos, nors ir labai smagios mašinos, kurios buvo sugalvotos JAV, kai toksai Curtis Brubaker su savo keliais draugeliais sugalvojo, kad gali paimti klasikinį Volkswagen Beetle ir jį atnaujinti iki supermodernaus lygio, tiesiog pakeisdami kėbulą. Turėjo gautis labai pigi ir kartu labai išskirtinė ir gera mašina, daug erdvesnė ir smagesnė.

Mašina turėjo būti iš stiklo plastiko, turėti padidintus ratus, daug geresnį pravažumą, daug daug erdvesnį saloną, artimą mini venams (pastarieji tuo metu dar faktiškai neegzistavo), o ir atrodyti turėjo moderniai, futuristiškai. Žodžiu tiesiog kardinalus apgreidas tuo metu jau labai archaiškam VW vabalui.

Pirma Brubaker Box buvo sukonstrauota 1972 metais, o kūrėjai norėjo sudaryti susitarimą su Volkswagen, kad šieji tiektų važiuokles su varikliais, o firma gamintų tokias vat mašinas. Bet kaip tai Volkswagen šita idėja nepaėjo, tai mašinų netiekė. Tai Curtis Brubaker pradėjo pirkti gatavus Volkswagen Beetle, ardyti juos, o paskui kėbulo dalis pigiai pardavinėti. Pagal galimybes didelė dalis detalių buvo imamos iš kitų mašinų, pvz., priekinis stiklas iš AMC kompanijos Hornet mašinos, užpakalinis stiklas iš Chevrolet El Camino, o lempos - iš Datsun sunkvežimio. Taip konstruojant pritrūkdavo daugelio dalių, o turimos dalys būdavo tinkamos tiktai iš dalies.

Bet kai mašinos buvo gaminamos tokiu būdu, ir dar belenkaip taupant, tai konstrukcija buvo prasta (pvz., pritrūko langų keleiviams), o savikaina visvien gavosi smarkiai per didelė, o brangiau pardavinėti savo mašinų Brubakeris taip ir nesugebėjo. Kaina, už kurią gaudavosi parduoti, buvo smarkiai smarkiai per didelė daugumai pirkėjų, bet visvien per maža, kad atsipirktų gamintojui. Originalus VW Beetle kainavo nuo 1800 iki 2200 dolerių, tuo tarpu Brubaker Box - nuo 4000, bet ir su tokia kaina kompanija neturėjo jokių šansų išsilaikyti.

Taigi, originaliai patsai Curt Brubaker pagamino vos keletą Brubaker Box mašinų, tačiau lincencijas pardavė keliems kitiems gamintojams, kurie irgi bandė gaminti šiuos automobilius. Originalių paties Curtis Brubaker pagamintų mašinų tebuvo 3, o jas pagaminus, firma ir užsilenkė.

Mašina turėjo kai kurių neatidirbtumų, kilusių iš bandymo pritaupyti. Kaip pvz., durys buvo tiktai vienos, dešinėje (keleivio pusėje), tad vairuotojui įlipti būdavo labai nepatogu. O ir pats durų įrengimas buvo ne itin geras - nebūdavo patogu įkelti kojas. Prietaisų skydelis buvo labai toli priekyje, kas nebūtų blogai, nes mažiau atitraukia dėmesį nuo kelio, bet kad spidometras buvo tiesiog per mažas. Dėl gerokai per mažo, smarkiai per aukštai prasidedančio priekinio stiklo vairuotojo apžvalgos laukas buvo labai prastas. Gale esantiems keleiviams buvo išvis nenumatyti langai. Labai daug problemų davė ir tai, kad mašina buvo gerokai per žema, nors faktiškai netgi 10cm paaukštinus, ji jau būtų buvusi kardinaliai patogesnė ir vairuotojui, ir keleiviams.

Kaip galima suprasti, mašiną būtų buvę galima labai smarkiai pataisyti, truputį daugiau investavus į bent kiek geresnę gamybą, projektavimą ir ankstyvų stadijų bandymus bei pataisymus. Pvz., padarius ją 20cm aukštesne, išvaizda būtų praktiškai nepakitusi, tačiau patogumas išaugęs kardinaliai. Antros durys, esančios kairėje išties buvo tiesiog būtinos ir nepaprastai smarkiai padidinančios mašinos tinkamumą naudoti. Durų angos pradžią galima buvo numatyti maždaug 20cm labiau į priekį, kas būtų didžiąja dalimi išsprendę įlipimo ir išlipimo nepatogumus. Būtini buvo ir langai keleiviams, ir padidintas priekinis stiklas, kuris prasidėtų maždaug 20cm žemiau. Ir, savaime aišku, reikalingas buvo ir geriau sukonstruotas prietaisų skydelis.

Deja, Curt Brubaker tokių pinigų, kad leisti bandomąsias partijas, o paskui taisyti, neturėjo. Taigi firmelė užsilenkė. Licencijos buvo pigiai parduotos tiems, kas nori, tai visgi atsirado keletas kitų gamintojų, kurie pagamino dar kelias dešimtis šių mašinų. Didžiausiu iš tokių gamintojų tapo tokio Mike Hansen AutoMecca firma, kuri pagamino 25 mašinas.

Jau po Brubaker firmos bankroto šitą mašiną nusipirko kažkuri iš TV stočių, kuri mašiną paskui panaudojo fantastinio šou Ark II filmavimui. Tame šou buvo kažkokia futuristinė žmonija, išlikusi po kažkokios katastrofos, ir herojai važinėjo šita Brubaker Box mašina, kaip supermoderniu fantastiniu aparatu. To šou dėka mašina pakliuvo į istoriją ir JAV yra pakankamai plačiai žinoma iki šiolei.

Nors ir labai nesėkminga mašina, Brubaker Box visiškai neabejotinai tapo prototipu daugybei kompanijų, kurios bandė konstruoti mini venus, nes labai aiškiai parodė ir tų visokių minivenų galimus privalumus, ir galimas konstravimo klaidas.

Šiais laikais visos Brubaker Box mašinos (įskaitant vėlesnes licencines), kurios tik išliko, yra restauruojamos ir kainuoja gerus pinigus, jei tik išvis parduodamos. Vienu iš nedaugelio atvejų, kai tokia mašina pardavinėta 2023 metais eBay aukcione, kaina pakilo iki 68 tūkstančių dolerių.