Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Brandiniai laikrodžiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Čia mes nieko nenorime tuo pasakyti, bet šioje nuotraukoje vaizduojamas nebrendinis, o tikrų šveicarų gamintojų Ulysse Nardin firmos Royal Blue Tourbillon Limited Edition laikrodis, 48 deimantai, korpusas ir jo detalės iš platinos ir aukso. Kaina apie 200-300 tūkstančių dolerių. O tuo tarpu brandinį laikrodį, atrodantį nei kiek ne blogiau, galite nusipirkti daug pigiau, o jei prekės ženklas negarsus, tai galite ir už 20 eurų kur nors surasti. Taigi, pagalvokite gerai, ar verta švaistyti pinigus, ar geriau pabūti taupesniu.

Brandiniai laikrodžiai - tai beveik visada kokie nors laikrodžiai, kuriuos "gamina" firmos, kurios jokių laikrodžių niekada negamino, negamina ir gaminti išvis nesiruošia. Pavadinimas "brandinis" arba "brendinis" yra nuo lotyniško žodžio "brand" - prekės ženklas. Kitaip tariant, visa laikrodžio esmė tėra kažkoks prekės ženklas, kuris ant jo užrašytas.

Dažniausiai tokie pigesnių prekinių ženklų brandiniai laikrodžiai būna gaminami Kinijoje, taigi, pagal klasikinį klasifikavimą - tai yra visokie kinietiški laikrodžiai. Kai kurie, visgi, yra gaminami ir su japoniškų laikrodžių mechanizmais ar šveicariškų laikrodžių mechanizmais. Bet netgi ir tokiais atvejais laikrodžių korpusai dažniausiai visvien būna gaminami kažkur Kinijoje.

Kadangi tokie laikrodžiai dažniausiai turi gana nebrangią mechaninę dalį, tačiau kokį nors pakankamai prabangų prekės ženklą, tai jų kaina neretai būna gana nemaža, prilygstanti pigiam ar netgi vidutiniam šveicariškų laikrodžių segmentui. Taigi, tokios daug brandinių laikrodžių gaminančios kompanijos, kaip Fossil ar Movado turi seną ir gerą vardą laikrodžių industrijoje, pakliūna į didžiųjų laikrodžių gamintojų tarpą, nes išmano savo darbą.

Norint suprasti, kuo brandinis laikrodis skiriasi nuo normalaus laikrodžio, reikia suprasti, kaip gaminami tie normalūs laikrodžiai:

  • Yra laikrodžių gamykla, kuri gamina laikrodžių mechanizmus
  • Yra laikrodžių gamykla, kuri gamina laikrodžių korpusus
  • Ta laikrodžių gamykla, kuri gamina laikrodžių korpusus, turi pavadinimą
  • Tas laikrodžio pavadinimas, kuris užrašytas ant laikrodžio, priklauso tai gamyklai

Tuo tarpu brandinio laikrodžio atveju tas pavadinimas priklauso įmonei, kuri nei gamina laikrodžių korpusus, nei išvis kokius nors laikrodžių korpusus kada nors ruošėsi gaminti, nei išvis su laikrodžių pramone ką nors bendro turi.

Brandinio laikrodžio atveju kokia nors drabužių ar kosmetikos gamykla tiesiog užsako Kinijoje, Japonijoje ar Šveicarijoje pagaminti laikrodžius, ant kurių būtų užrašytas pavadinimas - pvz., "Adidas", "Armani", "Hugo Boss", "Diesel", "Fossil", "Guess", "Lacoste", "Maserati", "Ferrari", "Nike", "Calvin Klein", "DKNY", "Esprit", "Kenzo", "Timberland", "Versace", "Daniel Wellington" ar dar kokie nors.

Nebūtinai tai reiškia, kad tokie laikrodžiai bus blogi - kai kurie iš jų padaromi visai kokybiškai ir į juos įdedami neblogi mechanizmai, bet kai kurie iš jų gali turėti ir visai kažkokias nesąmones viduje. Geresni iš tokių laikrodžių būna gaminami kompanijų, kurios daro papuošalus, pvz., Fossil. Tokios kompanijos, kurios pasižymi geresne kokybe, be laikrodžių paprastai gamina dar ir papuošalus.

Negana to, šiais laikais yra atsiradę daug visai menkai žinomų brendų, mikrobrendų, kurie tėra veikiantys kokioje nors vienoje valstybėje, gamina laikrodžius mažomis partijomis, o visi laikrodžiai užsakomi Kinijoje. Tokios mažos kompanijos, dažniausiai pasivadinusios kokiais nors egzotiniais vardais, skambančiais kaip itališki, vokiški ar prancūziški, išties laikrodžius užsakinėja Kinijoje, su kiniškais mechanizmais ir nieko gero nedaro. Nepaisant to, visai sėkmingai pardavinėja tuos laikrodžius po keliasdešimt ar netgi po kelis šimtus eurų.