Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Birželio 22

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Birželio 22" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Birželio 22 - tai mėnesio Birželio diena, kuri yra žymima skaičiumi 22. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Birželio 22 diena dažniausiai būna kartą per metus, Birželio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Birželio 21 ir prieš Birželio 23 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1633 metais Katalikų bažnyčia išreikalavo, kad Galileo Galilei išsižadėtų savo viešai skelbto įsitikinimo, kad čia Saulė, o ne Žemė yra Visatos centras. Kas įdomu, pačioje bažnyčioje jokios tokios nuostatos apie Žemę, kaip Visatos centrą, nebuvo. Bažnyčia puikiausiai žinojo, kad Žemė sukasi aplink Saulę. Tiesiog Galileo Galilei tą savo teoriją skelbė taip, lyg čia viskas yra valdžios sąmokslas, viską valdžia slepia ir viskas baisi neteisybė. Tai dėl tų neteisybių visokių prasidėjo žmonių bruzdėjimai, tai vat ir gavosi viskas, kad bažnyčiai teko įsikišti.
  • 1634 metais toksai Rembdrandtas apsivedė vieną iš savo žmonų - tai buvo tokia Saskia van Uylenburgh, kuri pavaizduota pusėje jo paveikslų. Kitoje beveik pusėje, kur tik moterys vaizduojamos, tai kita jo žmona pavaizduota, tik neatsimenam jos vardo ir pavardės.
  • 1671 metais Turkija, o tiksliau Osmanų Imperija paskelbė karą Lietuvai, o tiksliau - Abiejų Tautų Respublikai.
  • 1911 metais buvo karūnuotas Jungtinės Karalystės karalius Georgas V.
  • 1916 metais Vokietija pirmą kartą panaudojo mūšiuose fosgeną, kuris buvo daug kartų efektyvesnis už iki tol naudotą chlorą, nes ir nuodijo smarkiau, ir buvo bekvapis, ir dar ir nuodingas efektas suveikdavo tik po kiek laiko, tai nuo mažesnių dozių žmonės nesusiprasdavo saugotis, nes nepasijusdavo blogai. Tiesiog po paros ar dviejų imdavo kosėti ir numirdavo.
  • 1940 metais Prancūzija pasirašė besąlygišką kapituliaciją Vokietijai, ir pasirašė tą tame pačiame vagone, kur I Pasaulinio karo pabaigoje besąlygiškos kapituliacijos aktą pasirašė Vokietija. Šitokiu būdu Hitleris pavaizdavo, kad visgi I Pasaulinį karą laimėjo Vokietija ir kad viskas čia yra ne taip, kaip visi įsivaizduoja, ir II Pasaulinis karas tėra Pirmojo pasaulinio tęsinys.
  • 1941 metais Hitleris užpuolė Staliną. Deja, Hitleris galiausiai prakišo, nors visi norėjo, kad prakištų ir Hitleris, ir Stalinas, ir abu vienas kitą užėstų mirtinai. Liaudies atmintyje iš to laikotarpio išliko pasakymas: "Stalinas tėvelis, Hitleris vagis; Stalinas apšiko Hitleriui akis", ar tai kažkoks panašiai skambantis. O jei be nusišnekėjimų - tai didžiausios dvi blogio imperijos susipjovė, nes dviems blogio imperijoms vienu metu Europa pasirodė per maža.
  • 1948 metais SSRS įvedė Rytų Vokietijoje atskiras, Rytų Vokietijos markes, nes dieną prieš tai 3/4 visos Vokietijos, t.y., Vakarų Vokietija, įsivedė naują stabilią valiutą. Sovietai ta proga nutarė atskirti visą Vokietijos ekonomiką ir naujų pinigų nepalaikyti. Taip ir prasidėjo, kad Rytų Vokietijos markės pasidarė šūdų markės, už kurias nelabai ką buvo įmanoma nusipirkti.
  • 1948 metais Didžiosios Britanijos karalius Georgas VI atsisakė Indijos karaliaus titulo, nes jau pusę metų buvo aišku, kad Didžioji Britanija Indijos jau nebevaldo ir niekada daugiau nebevaldys.
  • 1960 metais Kinija ir SSRS oficialiai susipjovė. Tai ta proga Nikita Chruščiovas oficialiai pavadino Mao Dzeduną stalinistu, o pastarasis Chruščiovą oficialiai pavadino revizionistu.
  • 1973 metais į Jungtines Tautas buvo primta VDR ir VFR, nes iki tol vis nepriimdavo, nes vis sakydavo, kad reikia, kad viena Vokietija įstotų, o ne dvi, nes kas čia dabar, kad dvi Vokietijos.
  • 1986 metais toksai Argentinos futbolininkas Diego Maradona įmušė lemiamą įvartį Anglijos rinktinei ranka. Teisėjai tą pražiūrėjo, o paskui pamatė viską filmuotoje medžiagoje, o paskui galų gale nustatė, kad čia Diego Maradona ne tyčia mušė, o kamuolys atsimušė tiesiog į jo ranką, todėl tai nebuvo žaidimas ranka, o buvo dieviškos aplinkybės ir panašiai. Tai tas įvartis gavo istorinį pavadinimą - Dievo rankos įvartis. O paskui, po kelių minučių, Diego Maradona įmušė dar vieną įvartį, kuris buvo pripažintas geriausiu pasaulio įvarčiu, ir taip Argentina laimėjo prieš Angliją 2:1, o Argentina tais metais tapo pasaulio futbolo čempione.
  • 1996 šią dieną Id Software išleido į pasaulį Quake žaidimą, kuris buvo pirmas žaidimas su realistiniu šviesą paskirstančiu renderingu, t.y., atrodantis ne kaip baisiai primityvūs pieštiniai paveiksliukai, o kaip realūs trimačiai koridoriai, po kuriuos reikia lakstyti ir viską šaudyti. Negana to, Quake dar palaikė ir žaidimą tinkle, taigi, buvo kažkas nerealaus.
  • 2004 metais šią dieną kažkam kilo minčių, kad Artūrui Zuokui pakilo grėsmė būti suimtam. Tai Artūras Zuokas pabėgo kažkur į Lenkiją, tai paskui sakė, kad niekur nepabėgo ir jokio suėmimo nebijojo ir nieko čia nebuvo. Tai gal ir nebuvo, čia tik šiaip visokie gandai.
  • 2009 metais tarptautinė technologijų ir inovacijų kompanija Siemens kartu su Norvegijos energijos kompanija StatoilHydro paleido pirmąją pasaulyje plūduriuojančią vėjo turbiną. 2,3 MW galingumo 82 metrų skersmens rotoriaus Siemens vėjo turbina plūduriuoja maždaug 12 kilometrų į pietryčius nuo Norvegijos krantų.
  • O 2014 kažkokios Donbabvės prezidentas Strelkovas paskelbė, kad šią dieną, kad bus sukilimas Kijeve ir visa Ukrainos valdžia bus nuversta, ir koloradai visur laimės. Tai susirinko 200 koloradų, kurie buvo užmėtyti kiaušiniais ir bėgo slėptis.


Dar apie Birželio 22

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Birželio 22: