Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Active Denial System
Active Denial System arba ADS - tai Raytheon kompanijos gaminamas karinės paskirties psichotroninis ginklas, skirtas demonstracijų vaikymui ir minios kontrolei. Plačiai naudojamas Irake ir Afganistane, leidžia su minimaliais žmonių sužeidimais kontroliuoti minios elgseną, sukeliant susibūrimų dalyviams skausminį šoką dėl periferinės nervų sistemos stimuliacijos mikrobangomis.
ADS yra priskiriamas periferiniams psichotronams, nors veikimo mechanizmas nėra pagrįstas tiesioginiu poveikiu smegenims - tai taip vadinamas periferinis psichotronas, dirginantis periferinę nervų sistemą didelės galios itin aukšto dažnio (90-100GHz) radijo bangomis.
Esant pakankamai dideliam nuotoliui (~500m) ir trumpalaikei (ne daugiau 1-2s) ekspozicijai suaugusiam žmogui nepadaroma didelės žalos, su sąlyga, kad periferinė nervų sistema yra sveika, o ant žmogaus kūno nėra galinčių staigiai įkaisti metalinių daiktų.
ADS sistema nesukelia esminių sveikatos pažeidimų. Tarp neesminių pastebėtų sveikatos sutrikimų, išliekančių ne mažiau, kaip metus po bandymų, yra šie:
- Akies lešiuko pažeidimas, dėl kurio kyla sudrumstimas ir nuolatinis regėjimo pablogėjimas arba regos praradimas
- Regėjimo nervų pažeidimas, dėl kurio sukeliama perteklinė jautra šviesai, ašarojimas, stabiliai sutrikęs regėjimas
- Dėl skausminio šoko kylantys anafilaktinio šoko pobūdžio (histamino išsiskyrimas) reiškiniai būna trumpalaikiai (iki kelių dienų trukmės), retai kada sukelia letalines pasekmes
- Nuolatinis odos jautrumo sutrikimas, hiperjautrumas (skausmo pojūtis dėl bet kokio fizinio poveikio), dažniausiai susilpnėja ir išnyksta per kelias dienas
- Nudegimai, pūslės, hematomos atsiranda tik išimtiniais atvejais, esant daugiau, nei dešimties sekundžių ekspozicijai iš nedidelio nuotolio (mažiau, kaip 100m)
- Prakaito liaukų pažeidimai, su dėl pažeidimo atsirandančia furunkulioze
- Metalinių daiktų, esančių ant žmogaus kūno, dėl mikrobangio kaitinimo sukelti nudegimai yra netiesioginis ADS sukeliamas efektas, todėl kenksmingiems poveikiams nepriskiriamas