Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šiaurės Amerika

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Kažkada kokiais tai 1980 metais koksai tai Washington Post redaktorius Joel Garreau susirinko žurnalistus ir jie tada ėmėsi kaip tai kultūriškai skaidyti ir žiūrėti, kaip tenai su ta Šiaurės Amerika gaunasi, tai gavosi šitaip 9 skirtingi regionai. Tai paskui ir šitas laikraštis, ir Futurist Magazine skelbė žemėlapius.

Šiaurės Amerika - tai Amerikos žemyno dalis, kuri yra Šiaurėje. Pasižymi pakankamai išvystyta ekonomika, visai neblogu gerbūviu beigi tuo, kad šiuo metu tenai yra visgi tikroji Žemės planetos sostinė - Niu Jorkas.

Šiaurės Amerikoje oficialiai ir formaliai skaičiauojant, tėra trys valstybės:

Tiesa, Meksika yra tokia kitokia, nei kitos dvi šalys, kad visi jiems siūlo geriau būti Centrinėje Amerikoje, nes jie ten geriau tinka. Ai, ir dar, tiesa, yra ten visokių salų, vienos arčiau, kitos toliau, tai su tomis salomis valstybių gautųsi kiek daugiau priskaičiuoti.

9 Šiaurės Amerikos regionai

Kartą, 1980 metais, toksai Washington Post redaktorius Joel Garreau susikvietė žurnalistus ir ėmė skaidyti Šiaurės Ameriką į kultūrinius regionus, atseit kaip išties tenai būtų, jei kažkaip dabar natūraliai valstybės persidėliotų. Tai taip ir gavosi 9 skirtingi regionai. Apie tą tyrimą Washington Post paskelbė 1981 ir tai sukėlė nemažai triukšmo, bet kaip paaiškėjo, tai taip išties ir gaunasi.

Pats Joel Garreau rašė maždaug taip:

"Aš iki šiol negaliu suprasti, ką turi omenų žmonės, kurie sako "Vidurio Vakarai". Aš nežinau, kodėl jie gali norėti Ohają įtraukti į tą patį regioną, kaip ir Nebraską. Klyvlendas labai smarkiai skiriasi nuo Omahos. Jo žmonės skiriasi, skiriasi ir industrija, žemdirbystė, ir tų regionų ateitis."

Žodžiu, nei pats Joel Garreau, nei jo pažįstami, pasigilinę, negalėjo suprasti, ką išvis gali reikšti įprastas skaidymas į visokius Midwest ar Southwest tipo regionus. Todėl jie ir pradėjo skaidyti savaip. Štai taip gavosi krūvelė visiškai kitų regionų:

  • Ekotopija (Ecotopia) — sostinė San Franciskas (San Francisco)
  • Emptikvarteris/Tuščias kvartalas (The Empty Quarter) — sostinė Denveris (Denver)
  • Meksamerika (MexAmerica) — sostinė Los Andžel(es)as (Los Angeles)
  • Bredbasketas/Duonos pintinė (The Breadbasket) - sostinė Kanzas Sitis (Kansas City)
  • Diksis (Dixie) — sostinė Atlanta
  • Faundris (The Foundry) — sostinė Detroitas (Detroit)
  • Kvebekas (Quebec) — sostinė Kvebekas (Quebec)
  • Naujoji Anglija (New England) — sostinė Bostonas (Boston)
  • Salos (The Islands) — sostinė Majamis (Miami)

Šitaip išskirsčius, išties gavosi regionai, kurie netgi jei ir išskirti politiškai (persidengiantys per kelias valstybes), visvien yra pakankamai vientisi kultūriškai.