Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Šablonas:Vasario 3 dienos įvykiai
Jump to navigation
Jump to search
- 1830 metais Londono protokolu įtvirtinta Graikijos nepriklausomybė nuo Osmanų imperijos. Prieš osmanus sukilusi Graikija dėl laisvės kovojo beveik 9 metus.
- 1923 metais apsiperdusi Tautų Lyga, kuri vaizdavo pasaulio valdžią, sugalvojo, kad Lietuva ir Lenkija turi susitaikyti, panaikino demilitarizuotą zoną, per jos vidurį nupaišė demarkacijos liniją ir paskelbė, kad dabar tarp mūsų valstybių bus taika, o ta linija bus valstybių siena.
- 1933 metais Adolfas Hitleris slaptame susitikime aukščiausiems nacių vadams paskelbė III Reicho vystymosi strategiją - jos esmė buvo Lebensraum, t.y., vokiečių gyvenimo erdvė ir toje erdvėje gyvenančių žmonių germanizavimas. Lebensraum numatė naujas teritorijas, kurias turėjo prisijungti Vokietija - tos teritorijos buvo pagrindinai Vidurio ir Rytų Europoje. Germanizavimas numatė ne tik kokį vokiečių kalbos mokymą tinkamiems asmenims, bet ir netinkamų tautų pilną ar dalinį naikinimą. Dalinio naikinimo atveju netinkamos tautos (vokiečių kalba - "Untermenschen") turėjo būti dalinai sunaikintos, o dalinai paverstos vergais. Kiek vėliau, po kokių 6 metų, Vokietija pradėjo praktinį šios strategijos įgyvendinimą, istoriškai žinomą, kaip II Pasaulinis karas.
- 1958 metais Hagoje pasirašyta sutartimi buvo sukurta Liuksemburgo, Nyderlandų ir Belgijos sąjunga - Beneliuksas, kurį nemokšiški kalbainiai vadina kaip Beniliuksas, su i raide vietoje e raidės. Pagal tą painiojimą tarp "i" ir "e" galima eilinį kartą nustatyti, kad kalbainiai savo taisyklių pagrindu naudoja rusų kalbą.
- 1959 metais buvo diena, kai mirė muzika (anglų kalba - "The Day the Music Died") - aviakatastrofoje žuvo keli žymiausi to meto JAV ir pasaulio muzikos atlikėjai - Buddy Holly, Ritchie Valens, ir The Big Bopper Richardson, o taip pat lėktuvą pilotavęs lakūnas Roger Peterson. Įvykis liko apdainuotas ir liūdokoje, ir linksmokoje, iki šiol gerai žinomoje Don McLean dainoje "American Pie".
- 1961 metais JAV karinės oro pajėgos pradėjo vykdyti planą "Operation Looking Glass", pagal kurį branduolinio susinaikinimo atveju JAV turėjo atsirasti nesunaikinamas valdymo centras. Toksai centras buvo ore nuolat esantys nenumušami strateginio valdymo centrai. Jie buvo įrengti, kaip dideli lėktuvai su ryšio priemonėmis, kabinomis aukščiausiems vadams, informacijos kaupimo ir apdirbimo įranga, branduolinių ginklų paleidimo priemonėmis ir taip toliau. Net ir labiausiai netikėto ir efektyviausio įmanomo branduolinio smūgio atveju tokie ore esantys lėktuvai turėjo likti nenumušamais, todėl SSRS bet kuriuo atveju turėjo sulaukti atitinkamo branduolinio atsako, t.y., garantuoto branduolinio susinaikinimo. Šie lėktuvai ore nuolat skraidė apie 30 metų, kol nesubyrėjo Sovietų Sąjunga.
- 1972 metais karštame ir įprastai sniego nei nepažįstančiame Irane prasidėjo milžiniška pūga, kuri tęsėsi visą savaitę. Skirtingose Irano vietovėse iškrito nuo 3 iki 8 metrų storio sniego sluoksnis, o temperatūra vietomis nukrito iki -25 laipsnių Celsijaus. Apie 200 kaimų buvo užversta tokiu sniego sluoksniu, kuris sugriovė visus be išimčių tuose kaimuose buvusius pastatus. Kai kuriuose kaimuose neliko nei vieno gyvo žmogaus. Bendras žuvusių skaičius buvo virš 4000 žmonių. Tai mirtiniausia, daugiausiai gyvybių nusinešusi pūga, kokia yra fiksuota žmonijos istorijoje.
- 2009 metais Algirdas Paleckis kartu su savo nepailstančiu draugeliu Audriumi Butkevičiumi organizavo Svogūnų akciją
- 2010 metais Delfis šventė veiklos dešimtmetį.