Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Šablonas:Rugsėjo 14 dienos įvykiai
Jump to navigation
Jump to search
- 1911 metais kažkoksai Dmitrijus Bogrovas, socialistas, nušovė Rusijos ministrą pirmininką Petrą Stulpiną, kuris, savo ruožtu, buvo nutautėjęs ir surusėjęs lietuvis, kokiais tai nelabai suprantamais būdais prasimušęs į Rusijos valdžią.
- 1917 metais Rusijos Imperija pasiskelbė, kad jau yra nebe monarchija, o respublika. Tai gal ir nieko. Bebyrant Rusijai, ir Lietuva galų gale atgavo savo nepriklausomybę.
- 1927 metais Nicoje, Prancūzijoje žuvo šiuolaikinio meninio šokio pradininkė, legendinė amerikiečių šokėja Isadora Duncan. Ji išvažiavo pasivažinėti mašina, kabrioletu su savo draugu, ryšėdama ilgą šilkinį šaliką. Kažkuriuo momentu ilgas šalikas nusileido iki mašinos užpakalinio rato, įsipainiojo į špikius, įsisuko ir tiesiog išplėšė Isadorą Duncan iš mašinos, sulaužydamas jai kaklą. Kaip sako legenda, prieš išvažiuodama ji dar sakė, kad vyksta meilės.
- 1939 metais JAV konstruktoriaus Igor Sikorsky sukurtas sraigtasparnis pirmą kartą pakilo į orą.
- 1954 metais SSRS surengė branduolinio ginklo bandymą, per kurį iš lėktuvo Tu-4 numetė 40 kilotonų atominę bombą Tocko poligone, o tada išsyk į sprogimo vietą nuvarė 45 tūkstančių kareivių armiją. Kareiviai buvo be jokių apsauginių priemonių, o radioaktyvumas sprogimo epicentre tuo metu buvo tiesiog milžiniškas. Kareiviai ne tik negavo apsaugos priemonių - vėliau jie neturėjo netgi kitų pakaitinių drabužių ar galimybių nusiprausti nuo savęs radioaktyvias dulkes. Nukentėjo ir apie 10 tūkstančių civilių, gyvenusių visai netoli buvusiuose kaimuose ir mažuose miesteliuose. Žinoma, kad didžiulis kiekis žmonių dėl to vėliau susirgo spinduline liga, bet dėl duomenų įslaptinimo realus susirgusių ir mirusių skaičius taip ir liko nežinomas. Kaip paaiškėjo po daugybės metų, tokie bandymai buvo organizuoti tyčia, norint išsiaiškinti radioaktyvumo poveikį žmonėms.
- 1957 metais Jungtinės Tautos pasmerkė Raudonosios armijos įvedimą į Vengriją, bet Sovietų Sąjunga dėjo ant tų pasmerkimų, kaip ir ant bet kokių tarptautinių sutarčių ar šiaip padorumo.
- 1959 metais sovietinė raketa Luna-2 pataikė į Mėnulį. Jei neskaitysime ankstesnių visokių apsilankymų, per kuriuos būdavo aptinkami mėnuliažmogiai, šitai buvo pirmas atvejis, kai kažkoks žmonių iššautas daiktas pasiekė Mėnulį.
- 2000 metais Microsoft išleido labiausiai nevykusią visų laikų Windows versiją - Windows ME. Tiesa, kai kurie sako, kad Windows 1 buvo dar labiau nevykusi, nes neveikė išvis, o Windows 2 buvo irgi labiau nevykusi, nes pakibdavo dar 50 kartų dažniau, tačiau tai nesiskaito, nes niekas šitų OS nenaudojo. Dar kiti sako, kad Windows Vista buvo dar blogesnė už Windows ME, bet tai irgi nėra tiesa, nes išties netgi Windows Vista buvo ne tokia beviltiška, kaip ME.
- 2003 metais Švedija surengė referendumą, per kurį kažkodėl nusprendė nepereiti prie euro, o pasilikti prie savo švediškų kronų, nors ir būdama ES nare.
- 2003 metais Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tapo Europos čempionais, nugalėję Ispaniją. Tai buvo gal paskutinis istorijoje kartas, kai Lietuva dar gavo tokio didumo pergalę. Paskui reikėjo daugybės metų, kol Lietuva apsiprato, kad krepšinis čia jau nustojo egzistuoti. Kai kurie seni perdylos, tiesa, iki šiol dar su tuo negali susitaikyti ir prisimena kokį tai Arvydą Sabonį ir dar kažką.
- 2010 metais Prancūzijos Senatas priėmė įstatymą, draudžiantį viešose vietose moterims nešioti visokius nikabus, čadras ir parandžas - t.y., dengti veidą. Buvo klaikus visokių islamistų beigi tolerastų rėkimas, tačiau paaiškėjo, kad nieko blogo nenutiko ir tos pačios moterys, kurias vyrai ir visokie šventikai priversdavo nešioti maišus ant galvų, puikiausiai gali būti ir be maišų ant galvų.