Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Rugpjūčio 11 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
  • 1919 metais Vokietija priėmė Veimaro (Weimar) konstituciją, pagal kurią tapo demokratine respublika. Daugelis tikėjosi, kad galų gale valstybė pasuks nuo agresyvaus imperiškumo link normalaus gyvavimo, ir pradžioje taip ir buvo. Tačiau pasinaudodami visokiomis demokratijos skylėmis ir grubia jėga, galų gale valdžią užėmė naciai, taigi, demokratinė Vokietija tegyvavo vos 14 metų - jau 1933 tenai prasidėjo tikras totalitarizmas.
  • 1935 metais Kaune buvo surengtas Pasaulio lietuvių kongresas. Tai buvo pirmas toks renginys, tačiau kad ir su pertraukomis, vyksta jis iki šiolei, nes emigracijoje nuo seno gyvena labai daug lietuvių.
  • 1942 metais aktorė Hedy Lamarr and kompozitorius George Antheil užpatentavo multikanalinio multidažninio signalo perdavimo metodą, kuris vėliau tapo pagrindu visoms sistemoms, kurios turi veikti, esant dideliam triukšmui ir interferencijai, pvz., Wi-Fi. Tokiu būdu perduodant duomenis, perdavimui išskiriama plati dažnių juosta, o joje yra sukuriami nuolat besikeičiantys siauro dažnio kanalai, kurie naudojami duomenų perdavimui. Jei viename iš kanalų būna triukšmas, perdavimas šoka į kitą kanalą. Taigi, vienu metu šitaip gali dirbti labai daug siųstuvų ir imtuvų vienu metu, kurie vieni kitiems gali netrukdyti. Ilgą laiką tokie metodai naudoti tik kariškių.
  • 1949 metais, vis aštrėjant nesutarimams tarp dviejų didžiųjų vadų, Stalino ir Tito, buvo paskelbtas oficialus SSRS pareiškimas, kad sovietai nelaiko Jugoslavijos savo sąjungininku ir draugiška valstybe. Netiesiogiai tai reiškė grąsinimą karu.
  • 1960 metais Čadas gavo nepriklausomybę nuo Prancūzijos
  • 1969 metais garsi ano meto dainininkė Diana Ross kažkokiame turtuolių gyvenamo Beverly Hills miesto klube pristatė grupę "Jackson 5", dar žinomą ir kitais pavadinimais, kaip kad "The Jackson Brothers" ar "The Jacsons". Pavadinimas buvo iš to, kad grupėje visi atlikėjai buvo broliai. Grupė buvo labai vykusi ir staigiai išpopuliarėjo. Vienas iš grupės dalyvių buvo toksai Michael Jackson, kiek vėliau pradėjęs ir nuosavą karjerą.
  • 1972 metais paskutinis JAV sausumos pajėgų dalinys paliko Pietų Vietnamą. Taip faktiškai atėjo galas Vietnamo karui.
  • 1973 metais SSRS per TV pradėtas rodyti didžiausias propagandinis sovietų TV kūrinys - serialas Septyniolika pavasario akimirkų, kuriame buvo rodoma neįtikėtino išsivystymo, technologiškai keliais dešimtmečiais pasaulį aplenkusi nacistinė Vokietija, kurioje prieš nacius kovojo sovietinis šnipas Štirlicas. Vokietija buvo tyčia rodoma kaip itin moderni, nes tai turėjo paaiškinti, kodėl SSRS II Pasaulinio karo pradžioje taip smarkiai gavo į kaulus. Serialas sukėlė daugybę anekdotų, tačiau poveikis buvo paradoksalus: daugybė SSRS žmonių pradėjo vertinti III Reichą, kaip itin pavyzdingą, kultūringą, modernų, tobulą ir t.t., o dėl to Rusijoje po truputį išplito neonacizmas.
  • 1984 metais Ronald Reagan su savo bajeriais netyčia vos nesukėlė III Pasaulinio karo. Tiesiog prieš vieną iš radijo laidų darydamas kalbos pratimą (tas įprasta aktoriams ar žurnalistams), galvodamas, kad mikrofonas yra išjungtas, ėmė ir pasakė frazę - "Brangūs amerikiečiai, su džiaugsmu jums pranešu, kad šiandien pasirašiau sprendimą paskelbti Rusiją nusikalstama visiems laikams. Bombardavimą pradėsime po penkių minučių." (anglų kalba - "My fellow Americans, I'm pleased to tell you today that I've signed legislation that will outlaw Russia forever. We begin bombing in five minutes.").
  • 2003 metais amerikonai su NATO įsiveržė į Afganistaną, nes atrado, kad Talibanas su Al Kaida tenai atvirų atviriausiai sau rengia teroristinius aktus, kuriuos paskui vykdo JAV teritorijoje. Deja, ilgai trukęs karąs Afganistane naudos davė gana mažai.