Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Šablonas:Gruodžio 7 dienos įvykiai
Jump to navigation
Jump to search
- 1904 metais tuo metu absoliuti pasaulio lyderė ir galingiausia valstybė Jungtinė Karalystė pradėjo lyginamuosius bandymus tarp dviejų beveik vienodų naikintojų - HMS Spiteful ir HMS Peterel. Laivai skyrėsi tik vienu dalyku: Peterel turbinoms skirtas garo katilas buvo kaitinamas, deginant anglį, tuo tarpu tokio pat Spiteful laivo toksai pats garo katilas buvo šviežiai ir moderniai perdirbtas, kad degintų naftą. Paaiškėjo, kad nafta yra kardinaliai geresnis kuras: vietoje 6 kūrikų, pakako 3, o taip pat buvo išvengta maždaug pusantros tonos klinkerio ir pelenų susidarymo (tai tapdavo nereikalingu balastu laivui), negana to, katilo įkaitinimo trukmė sumažėjo nuo pusantros valandos iki vos 10 minučių. Skirtumai buvo tokie dideli, kad po to jau britai nepastatė savo karo laivynui daugiau nei vieno laivo, kuris būtų kūrenamas anglimi. Visi britų karo laivai nuo to laiko būdavo varomi skystu kuru.
- 1917 metais JAV paskelbė karą Austrijai-Vengrijai. Šita šūdų imperija jau ir taip buvo nusistekenusi, bet po šito jai neliko nieko, kaip tik žlugti. Tai greitai šita imperija taip ir padarė - sužlugo ir subyrėjo gabalais.
- 1922 metais Šiaurės Airijos parlamentas nutarė balsuoti už tai, kad pasiliktų Jungtinėje Karalystėje, tai iki šiol dar dėl to kariavimai tęsiasi su visokiais terorizmo apsireiškimais.
- 1939 metais Taline įvyko Baltijos šalių užsienio reikalų ministrų konferencija, per kurią, be viso kito, bandė susitarti dėl kokio tai tarpusavio karinės pagalbos pakto, jei pultų SSRS. Realiai gi visos trys šalys suveikė kaip apsišikėlės, kur kiekviena galvojo, kad "gal jei kitus puls, o mes tyliai ramiai sėdėsim, tai gal tada mūsų nepuls, o jei padėdinėsim ir lįsim į karą - tai jau tada tai tikrai mus puls". Taigi, galų gale visos trys ir buvo aneksuotos su šita savo baimės politika.
- 1941 metais Japonija įsijungė į II Pasaulinį karą, atakuodama Perl Harborą Havajuose. Amerikiečiai, nors ir turėjo gavę radarus iš Didžiosios Britanijos, ir matė artėjančius priešų lėktuvus, nekreipė į tai dėmesio ir galvojo, kad čia nesąmonė, nes taip toli tiek daug lėktuvų negali nuskristi. Taigi, JAV ignoravo radarų pranešimus, savo lėktuvų į orą nekėlė, o kai jau japonai užskrido, tai maža nepasirodė. O tada jau į II Pasaulinį karą taip įstojo ir Amerika, tai maža nepasirodė jau Japonijai.
- 1949 metais vienintelė teisėta Kinijos valdžia dėl komunistų puolimo buvo priversta pasitraukti į Taivaną.
- 1963 metais JAV pirmą kartą TV panaudojo gyvą video atkartojimą. Tą pavyko padaryti, naudojant videomagnetofonus, kurie buvo visai dar naujas išradimas. Pirmas toksai atkartojimas padarytas per amerikietiško futbolo varžybas: televizija, bevykstant varžyboms, pakartotinai parodė itin ryškius momentus, kurie tik ką įyvko.
- 1965 metais, po beveik tūkstantį metų trukusios tarpusavio ekskomunikos ir anatemos, pradėtos dar 1054 metais, Romos popiežius Paulius VI ir Konstantinopolio patriarchas Athenagoras I panaikino tarpusavio kaltinimus ir taip priartino Romos katalikų bažnyčią prie stačiatikių bažnyčios.
- 1972 metais buvo surengtas paskutinis skrydis į Mėnulį pagal Apollo programą - šią dieną iš Žemės planetos startavo kosminis laivas Apollo-17.
- 1975 metais Indonezija įsiveržė į Rytų Timorą ir taip pradėjo jau pusę šimtmečio besitęsiančią šios šalies okupaciją.
- 2003 metais Rusijoje įvyko vieni iš pirmų, tuo kartu dar atsargiau falsifikuotų rinkimų, per kuriuos laimėjo Vladimiro Putino nuosava partija Jedinaja Rosija. Po šitų rinkimų Putinas Rusijoje jau galėjo daryti ką nori, praktiškai be jokių suvaržymų. Pasku ir pamatėm pasekmes - karus prieš aplinkines valstybes.