Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Gruodžio 19 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
  • 1900 metais, po daugeiamečio skandalo, žinomo, kaip Dreifuso byla arba Dreifuso afera, Prancūzijos parlamentas galų gale išvis tiesiog subalsavo, kad visi į Dreifuso bylą įtraukti ir apkaltinti asmenys būtų amnestuoti, nes tiesiog kitaip, normaliais teisiniais būdais tos bylos išvis netgi nepavyko uždaryti, tokio masto tenai buvo kafka kažkokia.
  • 1926 metais Antanas Smetona pakartotinai tapo Lietuvos prezidentu - jau antrą kartą.
  • 1961 metais šią dieną baigėsi Indijos karinė operacija, per kurią jie užėmė Goa - tokią teritoriją, kurią iki tol beveik pusę tūkstančio metų valdė Portugalija. Pastarosios diktatorius Antonio Salazar buvo įsakęs keliems tūkstančiams portugalų karių kovoti iki paskutinio kraujo lašo, nors realiai tai nieko nedarė, kad tą koloniją apsaugotų nuo maždaug 15 kartų didesnių pulti pasiruošusių Indijos pajėgų.
  • 1967 metais be žinios dingęs Australijos ministras pirmininkas Harold Holt porą dienų anksčiau išėjo į jūrą maudytis, paplaukioti, nors ir buvo didokos bangos. Jūros srovė jį ėmė ir pasigriebė, ir nusinešė, ir daugiau niekada jo niekas nematė, ir jokios gelbėtojų paieškos nebuvo sėkmingos, ir lavonas niekad nebuvo surastas. Ministras pirmininkas save laikė geru plaukiku ir jis buvo geras plaukikas, bet jūra dėjo ant tų plaukikų. Tai čia moralas toksai, kad jūra visgi yra pavojingas dalykas.
  • 1971 metais įvyko Stanley Kubrick filmo Prisukamas Apelsinas premjera. Tai šitas filmas paskui tapo vienu iš labiausiai visiems smegenis perkreipusių fantastinių filmų ever, netgi ir dabar atrodantis įspūdingai, nors ir daugybė metų praėjo.
  • Štai 1972 baigėsi visa skrydžių į Mėnulį programa, nes į Žemę sugrįžo paskutinis ten skridęs erdvėlaivis Apollo-17 su savo įgula - Eugene Cernan, Ronald Evans ir Harrison Schmitt, tai paskui ir prasidėjo kalbos, kad visa šitai tebuvo režisūra, o ne tikrovė, nes jei būtų buvusi tiesa, tai skraidytų vis daugiau ir daugiau.
  • 1984 metais Komunistinė Kinija ir Jungtinė Karalystė pasirašė sutartį, pagal kurią Hong Kongas bus perduotas kinų valdymui nuo 1997 metų. Tai taip ir įvyko paskui, bet nors pagal sutartį Kinija neturėjo keisti politinės Hong Kongo sistemos ir palikti tenai demokratiją, taip nebuvo padaryta. Praėjus keleriems metams, Kinija pradėjo tyliai keisti politikus ir valdininkus į komunistams ištikimus, o dar paskui pradėjo ir žmonių persekiojimą.
  • O vat 1989 metais įvyko koksai tai LKP suvažiavimas, per kurį šitas vietinis TSKP filialas suskilo į dvi dalis. Didesnė dalis su Algirdu Brazausku pasakė, kad tiek jau to, jei viskas seksis, tai esim, kur Sąjūdis veda. O mažesnioji dalis, kur buvo Mykolas Burokevičius, Vladislavas Švedas ir būrelis kitų šiukšlių, pasakė, kad jie bus LKP ant TSKP platformos, nes nori pasilikti SSRS sudėtyje.
  • 1997 metais įvyko James Cameron filmo Titanic premjera. Filmas buvo brangiausias istorijoje, panaudojęs daugybę kompiuterių visokiam dirbtinių vaizdų kūrimui ir paskui susilaukęs daugiausiai Oskarų per visą kino istoriją. Tačiau nors ir labai prabangiai ir brangiai pastatytas, šiaip tai filmas buvo prastas, tiesiog beviltiška melodrama, tampanti už emocijų ir trunkanti maždaug 3 valandas.
  • 2018 metais šią dieną teisėsauga patvirtino, kad suimtas Algirdas Paleckis, kuris paaiškėjo besąs įsivėlęs į šnipinėjimą ir vykdęs kokias tai užduotis iš Rusijos.