Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Gegužės 28 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
  • 1871 metais šią dieną žlugo Prancūzų revoliucijoje sukurta Paryžiaus komuna.
  • 1905 metais visai atsilikusiu ir silpnu laikytas Japonijos laivynas visiškai ištaškė Rusijos jungtinį laivyną, kuris anuomet buvo laikomas visai galingu ir bent jau už Japonijos laivyną tai tikrai galingesniu.
  • 1937 metais šią dieną buvo įkurta VolksWagen įmonė, kur už nedidelį mėnesinį mokestį visi III Reicho gyventojai turėjo gauti po mašiną. Mašinos idėja buvo ta, kad mašina būtų nebrangi, visai talpi, greita ir gera, netgi išvis tobula. Ta mašina vėliau buvo pavadinta Vabalu. Vienok taip nei vienas nacistinės Vokietijos gyventojas tos mašinos ir negavo, o paskui paaiškėjo, kad nacių valdžia net nesiruošė jų gaminti, o tik galvojo kaip prisirinkti pinigų ir prasukti aferą. Tai paskui, kai baigėsi II Pasaulinis karas, paaiškėjo, kad mašina realiai gera ir sąjungininkai per Maršalo planą atgaivino visą idėją. Ir tada gavosi sėkmingiausia visų laikų mašina. Štai tokia keista istorija.
  • 1939 metais Lietuva tapo krepšinio čempione visoje Europoje.
  • 1940 metais Belgija kapituliavo ir pasidavė III Reicho pajėgoms.
  • 1957 metais JAV įsteigta muzikos įrašų akademija Grammy, kuri nuo to laiko kasmet muzikos žvaigždėms dalina populiariausių atlikėjų apdovanojimus
  • 1961 metais toksai britų teisininkas Peter Beneson laikraštyje "Observer" publikavo straipsnį apie žmogaus teisių pažeidimus ir žmonių persekiojimus įvairiose diktatūrose bei totalitarizmo šalyse. Nuo šio straipsnio prasidėjo judėjimas Amnesty International, kuris gana ilgai buvo svarbiausia tarptautine organizacija, kovojusia prieš žmogaus teisių pažeidimus, vykdytus SSRS.
  • 1987 anoks Matijas Rustas lengvu lėktuvėliu nuskrido Maskvon, išdurdamas baisiai pasikėlusias sovietų karines oro pajėgas bei priešlėktuvinę gynybą. Tai paskui paaiškėjo, kad tos pajėgos dar ir mokymus tuo metu darė ir dėl to buvo padidintoje parengtyje, bet visvien nesusekė mažo lėktuvėlio. Užtai daug visokių SSRS generolų buvo išmėtyti.
  • 1998 metais Pakistanas per vieną dieną įvykdė net 5 branduolinio ginklo bandymus, visi jie buvo antžeminiai, visi maždaug apie 18 tonų. Sprogdinimai gan smarkiai užteršė aplinką, o kam Pakistanas darė tiek maždaug vienodų sprogdinimų vienu metu - taip ir liko paslaptimi, nes jokio racionalaus paaiškinimo tam nesugebėjo pateikti jokie mokslininkai. Tiesa, paskui paaiškinimą pateikė politikai - pasirodo, šitaip Pakistanas demonstravo Indijai, kad turi tiek atominių bombų, kad negaila ir 5 vienu kartu susprogdint. Tai reiškė, kad Pakistanas pasiruošęs didelį kiekį atominių bombų panaudoti kare. Vėliau ši data buvo paskelbta nacionaline branduolinių sprogdinimų švente "Youm-e-Takbir" ("Didybės diena"), kurią Pakistanas švenčia kasmet.
  • 2009 metais visuomeninės organizacijos reiškė protestą Seimui ir Vyriausybei dėl planų radikaliai apriboti visuomenės teises dalyvauti priimant sprendimus, susijusius su aplinka, bei ketinimo sunaikinti saugomų teritorijų kontrolę.
  • 2011 metais Malta surengė referendumą dėl skyrybų įteisinimo. Kadangi už skyrybų įteisinimą balsavo 53% referendumo dalyvių, skyrybos, kad ir su daugeliu išlygų ir sąlygų, buvo visgi leistos šios valstybės įstatymuose.