Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!
Subskraibink Pipediją ant FB: |
Kaip apsisaugoti nuo cheminio ginklo?
Kaip apsisaugoti nuo cheminio ginklo? - toksai klausimas labai svarbus, kai vis labiau pasaulyje plinta zarinas, tad kyla ne tiktai anarchistams beigi demonstrantams, kurie visokių ten ašarinių dujų bijo, bet ir paprastiems žmonėms, nes visai niekas nenori nusinuodyti ir numirti, o net jei ir nenumirsi, tai kaip žinia, nuo visos tos chemijos apima nemalonios ir ilgai trunkančios ligos, kurių irgi nesinori.
O ne tokiems rimtiems žmonėms, kam tik ašarinių dujų baisu, kyla jau kitas klausimas, apie kurį atskirai bus atsakymas - kaip apsisaugoti nuo ašarinių dujų?
Užtat ir Pipedija, kuri kaip žinia yra enciklopedija, jums pateikia atsakymus, kurie jums padės apsisaugoti nuo cheminio ginklo, nes visų klausimų atvejais čia padėsime. Ir statistika rodo, kad netgi primityvios buitinės priemonės I Pasaulinio karo laikais padidino išgyvenusių kareivių skaičių ištisus penkis kartus, todėl žinokite, kad apsisaugoti nuo cheminio ginklo visai įmanoma.
Ką svarbu žinoti, norint apsisaugoti nuo cheminio ginklo
Čia jau jums paaiškinsime, kas yra svarbiausia, jei jau jums taip nepasisekė gyvenime, kad pakliuvote į cheminį karą, nes gal būt jūs gyvenate Pragaro Visatoje, kur jus nuodija cheminiu ginklu. Tai čia duosime patarimų, kurie jums padės išgyventi ir nenumirti. O tie patarimai yra dviejų rūšių, nes svarbu ir suprasti, kada jus nuodija, ir svarbu ir padaryti taip, kad jūsų nenunuodytų.
Užteršimo cheminiu ginklu požymiai
Labai svarbu, norint apsisaugoti, suprasti, kada gali būti cheminis užterštumas. Nes jei nesuprasite, tai ir neapsisaugosite. Todėl gerai supraskite, dėl ko jums gali kilti įtarimai kažkokie. Ir būkite labai įtarūs, nes kitaip blogai baigsis.
- Visada žinokite, kad cheminiai ginklai yra nepaprastai nuodingi, o mirtini jie gali būti netgi tokiomis menkomis dozėmis, kad jų niekur nepastebėsite, todėl apsinuodyti galite nieko neįtardami. Todėl reikia įtarti užnuodijimą netgi tada, kai nieko įtartino nesimato.
- Svarbiausias pavojaus signalas - tai tyla. Netgi žiemą gamtoje visur būna daug visokių paukščių, varnų, balandžių ir taip toliau, kurie kelia triukšmą, bet pavojingiausias metas - vasara, kai cheminis ginklas veikia efektyviausiai. O tada pilna visokių žiogų, vabzdžių ir taip toliau. Ir visi jie nuo cheminio ginklo nudvesia dar staigiau, negu žmonės. Jei tik aplinkui tyla - bijokite.
- Cheminis ginklas dažnai turi įvairų kvapą, kuris kartais būna nemalonus, bet kartais ir malonus. Taip kad jei tik užuodėte ką nors neįprasto, iškart maukitės ant galvos dujokaukę, nes jei pavėluosite, tai bus per vėlu. Štai jums pavyzdžiai kai kurių kvapų:
- Populiarusis ipritas smirda kvapu, primenančiu česnakus ir garstyčias
- Populiarusis liuizitas kvepia pelargonijomis ir geranijomis
- Įvairūs fosforo organiniai junginiai turi daug kvapų, bet dažniausiai kvepia kažkokiais chemizuotais vaisiais, migdolais ar pašvinkusiais produktais, o dažnai - tiesiog dichlofosu
- Nuo seno garsus fosgenas kvepia šviežiai nupjauta žole arba pastovėjusiu šienu
- Trumpai tariant, kur tik kažkoks neaiškus stipresnis kvapas pasijuto, tai jau reiškia kažką negero
- Cheminis ginklas mažomis dozėmis dažnai sukelia įvairių nemalonių pojūčių, tokių kaip perštėjimas gerklėje, ašarojimas, susitraukę akių vyzdžiai, akių jautrumas šviesai, kutenimas kažkur plaučiuose, akių jautrumas šviesai, nemalonus skonis burnoje ir panašiai. Kartais tie pojūčiai būna visai netikėti, pavydžiui, fosgenas cigarečių skonį pakeičia taip šlykščiai, kad rūkyti darosi neįmanoma.
- Nagi ir svarbiausia, tai kad kažkas aplinkui vyksta - štai jei pasirodė kokie nors neaiškūs dūmai, ar žmonės su dujokaukėmis, lėktuvai kažką purškia ar dar ten kas nors keisto - štai jau ir turi išsyk jums kilti įtarimų.
Apsisaugojimo nuo cheminio ginklo priemonės ir būdai
Labai svarbu žinoti ir tuos dalykus, kurie jus gali apsaugoti nuo cheminio ginklo. Taip kad svarbu yra imtis priemonių ir pasinaudoti visomis galimybėmis išgyventi. Todėl reikia saugotis visokių kenksmingumų bei tuos kenksmingumus naikinti. Štai tokius dalykus reikia žinoti kiekvienam:
- Svarbiausia apsisaugojimo priemonė - tai dujokaukė. Be jos tai jau nei pro niekur, nes jei neturite dujokaukės, tai maža šansų išgyventi.
- Jei visgi neturite dujokaukės, tai bent jau marlinį raištį kokį ant veido užsiriškite. Būtinai šlapią, nes nors pro sausą raištį ir lengviau kvėpuoti, jis apsaugo labai silpnai. Patariame šlapinti ne šiaip vandeniu, o kokius 10-20 kartų praskiestu Ace tirpalu, nes nors jis ir kenksmingas ir jo garai gali išdegint plaučius, bet užtat chemiškai skaido melejoną kartų nuodingesnius cheminius ginklus.
- Venkite visų žemesnių vietų, bet kokių dauburių, o būkite kiek tik įmanoma aukščiau - viršutiniuose pastatų aukštuose, ant kalvų ir panašiai. Nes dauguma cheminių ginklų ir jų garų yra gerokai sunkesni už orą, todėl leidžiasi kur žemiau.
- Būtinai renkitės apsauginiais drabužiais, o paparastus drabužius irgi renkitės storiau, o be to juos palikite atskirai. Apsirengimas - mirties ir gyvybės klausimas:
- Idealu, jei turite priešcheminį kostiumą, jis labai gerai apsaugo odą nuo tokių chemikalų, kaip ipritas, liuzitas ar nervus paralyžuojančios medžiagos.
- Jei neturite cheminio kostiumo, tai būtinai turėkite pigių polietileninių ploščiukų, kokių parduotuvėse galima už kokį litą ar kelis nusipirkti - jie irgi neblogai apsaugo, tik ne visą kūną, o ir plyšta lengvai. Svarbu, kad tie ploščiukai būtų kuo didesni, geriausiai jeigu per didelės išmieros.
- Guminės ar polietileninės pirštinės yra būtinos, nes vien to, kas ant rankų nusės, gali pilnai pakakti tam, kad numirtumėte
- Jei neturite ploščiukų ar dar kažko tokio, tai renkitės drabužiais, kurie apsaugantys nuo lietaus - cheminės medžiagos prie jų silpniau prikimba
- Jei apsirengėte paprastais drabužiais ir kur pasivaikščiojote, tuos drabužius būtinai persirenkite ir palikite juos visiškai kitoje patalpoje, ir paskui daugiau jų nesirenkite. Nes nors paprasti drabužiai šiek tiek apsaugo nuo cheminių ginklų, jie apsaugo tik todėl, kad tuos cheminius ginklus sugeria. O tai reiškia, kad tie drabužiai bus baisiai užteršti. Pavyzdžiui, vien nuo zarino užteršimo zonoje 15 minučių su dujokauke pasivaikščiojusio žmogaus drabužių galima visą sporto salę užteršti taip, kad per 15 minučių toje sporto salėje esantys žmonės gaus mirtinas zarino dozes.
- Būtinai aukitės tinkamu apavu. Basutės nėra tinkamas apavas. Guminiai botai yra tinkamas apavas. Guminiai žvejo batai yra dar tinkamesnis apavas.
- Jei neturite kitų apsisaugojimo priemonių, žinokite, kad jums visada padės polietileninė plėvelė bei plėvelė, kuri skirta maisto produktų vyniojimui - ji irgi neblogai sulaiko cheminius ginklus. Apsivyniokite ja save ir jūsų šansai išgyventi padidės.
- Apsauginius drabužius užsivilkite netgi tada, jei esate patalpoje. Tik aišku, kad ne tuos drabužius, su kuriais po lauką vaikščiojot.
- Jei nėra būtinybės, sėdėkite namuose. Lauke užterštumas cheminiu ginklu beveik visada bus didesnis, nei namuose.
- Visus langus laikykite uždarus, apsiklijuokite ventiliacijos angas vata ar marle, kurią suvilgykite vandeniu praskiestu Ace tirpalu
- Net ir namie naudokite dujokaukes, apsauginius drabužius ir taip toliau
- Jei reikia kažkur eiti, geriausia bus, jei išlauksite lietaus, kuris palijęs nuplauna bent dalį cheminių medžiagų, aišku, jei tik jis pasirodys.
- Geriau nevaikščiokite niekur karštą dieną, o palaukite, kol atvės, nes kuo karščiau, tuo labiau garuoja ir nuodija cheminiai ginklai.
- Jei jau tenka kažkur eiti, nevaikščiokite per žolę, nevaikščiokite po medžiais, nelįskite į krūmus ir net jei labai sunku, niekur nesisėskite. Didžiausias užterštumas būna ant žemės paviršiaus, o dar didesnis - ten kur auga kokie nors augalai, žolė ar krūmai kurie sukaupia daugybę cheminio ginklo.
- Jei reikia kažkur keliauti per cheminio užteršimo zoną, nebėkite, neskubėkite, o tiktai eikite vidutinio greitumo žingsniu. Nes jei tik bėgate, jūsų medžiagų apykaita greitėja ir cheminio ginklo įsisavinimas paspartėja 2-4 kartus. Be to, per prakaituotą odą cheminis ginklas įsisavina dvigubai greičiau. O dar be to, kai judate greitai, tai keliate dulkes, o dėl to ant jūsų to cheminio ginklo dar daugiau paklius. Todėl geriau neikite dideliu būriu.
- Nieko nerinkite ir neimkite, nesvarbu kaip patraukliai tai atrodytų. Ant daiktų būna daug cheminio ginklo. Net jei esate labai alkani, nerinkite jokių vaisių ar daržovių, nes juose bus ypatingai daug cheminio ginklo. Užteršimo zonoje vienas obuolio kąsnis nuo užterštos obels gali turėti šimtą mirtinų dozių: pakaks, kad pabandytumėte atsikąsti ir numirsite, dar netgi nesukramtęs.
- Nesikapstykite po lavonus. Net jei esate koks nors marodierius, žinokite, kad lavonai todėl ir guli, kad numirė nuo chemikalų. Jų daiktai gali būti prisigėrę cheminio ginklo tiek, kad net po degazacijos ten liks mirtinos dozės. Visokie popieriai, kaip kad pinigai - itin gerai sugeria cheminius ginklus.
- Buvusio cheminio užterštumo zonose negalima nieko valgyti netgi praėjus keliems mėnesiams. Augalai cheminius ginklus gerai įsisavina, o ypač nervus paralyžuojančias medžiagas. Štai pavyzdžiui, jei tokiomis medžiagomis kažkas obelų sodus užpurkš pavasarį, o vasarą ten jau gali būti gana saugu būti žmonėms, bet rudenį išaugę obuoliai gali turėti kiekvienas po kelias mirtinas dozes, nors praėjo jau daug mėnesių. Suvalgysite obuoliuką ir tapsit lavonėliu.
- Namuose visus maisto produktus ir vandenį laikykite sandariuose induose. Visi maisto produktai labai gerai sugeba sugerti cheminius ginklus iš oro, sukaupdami savyje dešimtis ir šimtus kartų didesnes chemijos koncentracijas. Tad jei maisto produktai su oru kontaktuos, tai gal jūs per orą nenusinuodysit, bet nusinuodysit per maistą, kuris stovėjo jūsų pačių namuose.
- Jei jau kažkur pavaikščiojote, nepamirškite ir persirengti, ir užterštus drabužius pašalinti, o svarbiausia - prieš tai gerai nusiplauti po chemiją nuplaunančiu dušu. Tik turėkite omeny, kad vanduo irgi gali būti užnuodytas.
- Svarbiausias jūsų pagalbininkas - chemikalas Ace ir visokios kitokios chlorkalkės. Dauguma cheminių ginklų neatlaiko kontakto su chlorkalkėmis arba Ace, todėl suskyla. Taip kad turėkite šitų mišinių, o jų skiediniais su vandeniu plaukite savo odą, drabužius, nulaistykite savo namo aplinką ir taip toliau. Tik žinokite, kad gerti ir valgyti šitų dalykų negalima, nes jie irgi nuodingi. Ir jų reikia daug, labai daug. Kokių 10 arų sklypui degazuoti reikia keleto tonų Ace.
Ir atskirai: žinokite, kad yra vaistinėlės, kurios irgi padeda, tegul ir turėdamos visokių pašalinių reiškinių. Ir dar žinokite, kad yra dar ir nejuokingas klausimas apie tai, ką daryti, jei prisivėmei į dujokaukę?