Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


GNOME

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
18:47, 15 rugsėjo 2023 versija, sukurta Raspberry (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Gnome''' - tokia visokių Linux sistemų daro aplinka, kuri blogu garsu pagarsėjo tarp visokių Linux vartotojų įvairiomis šleikščiomis savybėmis, kurių yra daugiau, nei gaunasi išvardinti. Jei turite galimybę, junkitės KDE, XFCE ar dar ką nors kito. Kadaise Gnome buvo visai gera, patogi ir nebloga grafinė aplinka, todėl ilgainiui plito, augo ir gerėjo, kol tapo dominuojančia įvairių Linux tarpe. Bet bėda, kad kažkuriuo tai momentu Gnome...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Gnome - tokia visokių Linux sistemų daro aplinka, kuri blogu garsu pagarsėjo tarp visokių Linux vartotojų įvairiomis šleikščiomis savybėmis, kurių yra daugiau, nei gaunasi išvardinti. Jei turite galimybę, junkitės KDE, XFCE ar dar ką nors kito.

Kadaise Gnome buvo visai gera, patogi ir nebloga grafinė aplinka, todėl ilgainiui plito, augo ir gerėjo, kol tapo dominuojančia įvairių Linux tarpe. Bet bėda, kad kažkuriuo tai momentu Gnome kūrėjams aptemo protas, jie nutarė, kad Gnome yra tikroji OS, o visa kita - tik nereikalingi ir trukdantys priedai bei pikti susimokę konkurentai.

Štai tada staiga ėmė ir įvyko pokytis. Po to pokyčio daugelis Linux gamintojų liko ant puodo, staigiai baisų populiarumą ėmė gauti visos Linux versijos, kuriose Gnome nebuvo. Itin staigiai ir smarkiai išpopuliarėjo tokia Linux Mint, kurie Gnome kūrėjams atvirai parodė fakus, senų Gnome versijų pagrindu sukūrė du kitus desktopus - MATE ir Cinnamon, ir pasakė, kad Gnome - tai ne kas kita, o tiesiog banali ir atvira degradacija.


Dabartinė Gnome darbo aplinka

Savo išvaizda toji Gnome aplinka yra visai net graži, smarkiai panaši į šiuolaikinę MacOS-X, tik štai tiktai ta išvaizda ir telieka. Vos įsijungus, akivaizdu, kad Gnome kūrėjai tiesiog sėdėjo prie Apple kompiuterių ir galvojo, kaip čia kuo tiksliau visą tą aplinką perkelti į Linux, tačiau kartu taip, kad liktų neapkaltinti kopijavimu. Taigi, perkeldinėjo, kartu darydami absurdiškas nesąmones, kad visvien atrodytų kitaip.

Bene didžiausias pirmas įdomumas būna toksai: norint pasileisti kokią nors programą Gnome aplinkoje, reikia paspausti jos ikonytę ekrano apačioje, panašią kaip kad ir tos, kurios būna MacOS-X serijų sistemose. Bet tam, kad galėtumėt paspausti tą ikonytę apačioje, prieš tai būtinai turėsit paspausti mygtuką ekrano viršuje kairėje. Nes kitaip tos ikonytės bus pasislėpusios. Žodžiu, viskas vartotojų patogumui.

Suinstaliavę sistemą, atrasit, kad jokio padoraus grafinio paketų menedžerio nėra, o yra tiktai Gnome sistemos Software. Bet kai tenai pradėsite ieškoti programų, paaiškės, kad ėra nieko, kas galėtų konkuruoti su Gnome, o taip pat jokių įrankių, kurie leistų kaip nors per aplinkui susiinstaliuoti kitus programų menedžerius. O pati ta programų instaliavimo programa smarkiai primena kažkokį Apple Store ar tai Android parduotuvę, kur viskas atrodo kaip absurdas.

Kadangi didesnė dauguma gamintojų jau senokai buvo sau susimetę Gnome sistemą, tai kai Gnome išleido savo tą naują absurdą, visi taip ėmė ir susidiegė. Tokių, kurie išdrįstų užstabdyti, nebuvo, nes gi visi žino - jei neįsidiegsi naujo neveikiančio šūdo vietoje seno veikiančio daikto, tai visi lameriai šauks, kad tu esi atsilikęs. O lamerių, kaip žinia, yra daug.

Žodžiu, staiga gamintojai pamatė, kad turi neveikiantį desktopą, kuris gražus, bet tiesiog yra nesąmonė. Kitą vertus, kai kurie gamintojai tuo pat pamatė, kad čia gi visai gerai, nes klientai nenueina pas konkurentus ir neprisiinstaliuoja kažko. O dar kai kurie adminai, kurie valdė visokias mokyklines desktopų klases, pamatė, kad vartotojai nieko tada negali daryti ir todėl neprigadina. Taigi, kilo daug džiaugsmo.

Dabar visi Liunx vartotojai labai lengvai išrūšiuojami į dvi rūšis: tie, kuriems patinka šitas Gnome ir visus kitus. Tai visi kiti - daugiau mažiau adekvatesni. Gi tie, kam Gnome patinka - tai tokia atskira ir ypatinga lamerių rūšis, kad netgi būtų verta atskiro aprašinėjimo. Vienas iš dažnesnių požymių - patys nemokėdami nieko daryti, pasakoja apie tai, kaip reikia shell naudoti. Paprastai jie atpažįstami iš to, kad netgi neskiria shell nuo Xterm, ir vadina tą šelą terminalu.

Linkime Gnome kūrėjams greičiau padvėsti.