Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Void

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Void - pagal programuotojus tai yra bet kas, o kadangi bet kas - tai nieko. Čia maždaug kaip pasiūlytų kas nors žmogui išgerti ir paklaustų, ko tas nori. O tas sako: na, nežinau..... Tai akivaizdu, kad jei nežinai, tai nieko ir negausi. Nors aišku, kad galima gauti kartais, bet tai jau sėkmės dalykas.

Programuotojai, katrie patyrę, žino vieną tik jiems patiems įdomų dalyką: jei koks nors kintamasis neinicializuotas, tai jame gali būti visokių šūdų. Čia pagal tai galima atskirti visokius programavimo vilkus nuo nepatyrusių nemokšų: pastarieji apibrėžia kintamąjį ir tikisi, kad tenai bus 0. Aišku, taip neretai ir būna, kol atminties ląstelė nebuvo kam kitam naudota, bet kai ji buvo kažkam kitam naudota ir paskui neinicializuota, tai joje pasitaiko visokių šiukšlių. Tai paskui tie nepatyrę programuotojai daug dienų praleidžia, kankindamiesi su visokių bugų paieškomis.

Paprasčiausias variantas su tokiais voidais būna maždaug toks:

int x;
while(x<10) {
    printf("Skaičius %d \n", x);
    x++;
}

Kai kada panašus voidinis fufelis veikia kuo gražiausiai, bet būna, kad neveikia ir viskas. Arba (rečiau) veikia tiktai dalinai, neparodydamas pirmų skaičių. O viskas dėl to, kad programuotojas nesusiprato, kad tasai x visai neaišku, kuo užpildytas, nes išties jis užpildytas yra voidu. Tai dėl to ilgainiui net imtas šitas pavadinimas naudoti tyčia, kai aišku, kad koks tai skaičius neturi būti perduodamas. Tai paskui perismetė į kai kurias programavimo kalbas, kur net ir tiesiai galima parašyti, kad kažkas yra voidas. Tai paprastai reiškia, kad koks tai daiktas neegzistuoja ir jo nėra, nors visi puikiai supranta, kad jis yra.

Čia žodžiu panašiai gaunasi, kaip parašius printf("void\n"), nes irgi spausdina ne tą, ką reikia.

Tai patyrę programavimo hakeriai visada prieš naudodami kintamąjį, į jį ką nors įkiša, kad būtų aiškus skaičius koks nors, o ne void, kuriame turėtų nieko nebūti, bet išties yra neaišku, kas.