Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Triados

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Triados - tokia kiniškos mafijos struktūra, kuri, savo ruožtu, didele dalimi paremta komunistinių maoistinių kuopelių sandara. Ir komunistinės nelegalios kuopelės, ir mafija buvo susiję tarpusavy senais laikais, kai pačioje Kinijoje vyko revoliucija ir Mao Zedongas užgrobinėjo valdžią, taigi tasai organizavimas yra ganėtinai panašus.

Vėlesniais laikais ta pati struktūra buvo diegiama ir kinų užsienio agentūroje, kuri užsiimdavo šnipinėjimu ir visokių perversmų veikla, ir taip pat diegiama buvo ir kinų mafijos užsienio šalyse. Kadangi kiniška mafija visada būdavo susijusi su Žemynine Kinija, tai reiškė ir tai, kad ji visada būdavo susijusi ir su komunistų valdžia, nes šioji kontroliavo ir emigraciją, ir prekių srautus. Taigi, Kinų mafija visada būdavo susijusi ir su Komunistinės Kinijos saugumu.

Vienas iš dažnų (nors ne visada privalomų) triadų požymių - grupelės žmonių, kurios linkusios kartotis trejetais, pvz., trejetukai išmušinėtojų, trejetukai užsiimantys narkotikų prekyba ir taip toliau. Kartu, paraleliai tokiai struktūrai neretai pastebimi visokie simboliai, pvz., trikampiai, kurie simbolizuoja tų triadų mitologiją. Nuo to ir kiniečių mafijos pavadinimas - Triados.

Kartais tie trejetukai nebūna paprastai pastebimi - pvz., atrodo, kad penkiolikos žmonių būryje gal tėra vienas vadas ir keli kiti lyderiai. Tačiau realiai tokiame būryje bus kelios mažos grupelės, kur kiekviena turės savo mažą vaduką, ir tokios grupelės tipiškai bus sudarytos iš trijų žmonių. O ir pats visos grupės lyderis tipišku atveju turės du parankinius - t.y., vėlgi bus trijų žmonių grupėje. Taigi, trejetų struktūra nebūtinai pastebima, bet paprastai gan stipriai įsitvirtinusi, neretai netgi be sąmoningo suvokimo, o tiesiog kaip įprasta tvarka.

Triadų formavimasis ir vidinė struktūra

Triadų formavimasis vyksta dar mokyklose, vyresnėse klasėse. Kiniečių emigracijoje - lygiai taip pat. Triadų grupelių valdymas vyksta per žemo rango mafijos narius, kurie vadinami vyresniaisiais broliais (tailou), o pagal žargoną - 49. Tokiu kodiniu skaičiumi vadinami tie triadų agentai, kurie prižiūri įvairias paauglių chuliganėlių grupes, kurių nariai vadinami vaikais (daugei).

Taigi, vyresnysis brolis - tai prižiūrintis narys. Toksai narys gali pagelbėti smulkiems chuliganėliams susidoroti su konkurentais, prispausti netinkamus paauglius, bet kartu jis atrenka tuos, kurie vėliau pakliūna į realias triadas, kurios jau užsiima rimtesniais nusikaltimais.

Daugeliu atžvilgių triados primena MLM: kadangi ilgainiui pelnus nustato turima fizinė galia, tai kuo daugiau tu turi pririnkęs vaikų, tuo tu ilgainiui daraisi galingesnis, todėl turi daugiau įtakos. Būtent todėl daugelis žemo lygio triadų narių, jei tik turi daugiau proto, ir užsiima moksleiviais, nes žino, kad po kelerių metų tai jiems leis pakilti į viršų ir turėti daugiau galios, o tuo pačiu - ir daugiau pinigų.

Patys smulkūs triadų nariai irgi tampa pinigų šaltiniu, nes jiems būna pasiūlomi narkotikai ir alkoholis, taip iš jų uždirbant. Esminiais taikiniais tampa tie paaugliai ar netgi maži vaikai, kurie yra bulinami kitų, kurie yra iš skurdžių šeimų, kurie yra šiaip keisti, nepasitikintys savimi, turi išsiskyrusius tėvus. T.y., triados pirmiausiai atrenka būtent tuos, kas atrodo silpni ir pažeidžiami - nes būtent tokie vaikai ar paaugliai lengviausiai įvertina triadų suteikiamą galią ir taip staigiai tampa nuo triadų priklausomais.

Triados grupelėje tie nariai vėliau ganėtinai durninami, jiems po truputį plaunamas protas, juos toliau supriešinant su visuomene ir aplinka, kuriant konfliktus, kad jie nuo mafijos taptų dar labiau priklausomais. Tipiški požymiai, kad vaikas gali būti pakliuvęs į triadų prižiūrimą grupę - kad jis pradėjo rūkyti, vartoti alkoholį ir narkotikus, smarkiai ir aršiai maištauti prieš socialines normas ir teisingumą, ėmė pakliūti į muštynes, prasidėjo ilgalaikis ir sunkus pažymių kritimas mokykloje, o pats vaikas apstojo dalyvauti įprastoje veikloje. Kuo labiau vaikas atsiskiria nuo visuomenės - tuo lengivau jį gali kontroliuoti nusikalstama grupuotė.

Kadangi triadų struktūra yra paveldimo tipo, t.y., vaikas lieka pavaldus savo vyresniąjam broliui netgi ir prisirinkęs sau vaikų, tai vaikų sau prisirinkę triadų nariai skatina ir savo vaikus rinktis sau naujus narius. Taigi, triados tokiu būdu yra linkusios įtraukti į save kuo daugiau žmonių, visus vienaip ar kitaip pajungiant bendram gaujos tikslui. Kartu dėl tos asmeniškos struktūros ir grupelių smulkumo atsekti aukščiausius vadus būna pakankamai sudėtinga, netgi nepaisant hierarchinės struktūros.

Mokyklinės grupės viduje dominuoja nuolatinis smurtas ir patyčios - nors grupės nariai gauna apsaugą nuo išorinių bulintojų, išties jie patys nesupratę, pakliūna į dar intensyvesnio bulinimo aplinką, iš kurios nei negali ištrūkti, nes ir bijo, ir yra įvairiai priklauosmi. Jei tokioje struktūroje triados narys gerai pasireiškia, jis pakviečiamas į normalią organizaciją - supažindinamas su vidurinės grandies vadu, leitenantu (hung kwan). Tai reiškia, kad toksai triados narys jau pats gali būti 49 ar užsiimti kita pilnaverčio nusikaltėlio veikla.

Aukštesniame lygyje triados paprastai maskuojasi, vaizduodamos įprastą verslą, daugeliu atvejų - legalų ar pusiau legalų, mokantį mokesčius. Dėl savo didelių apimčių triados pasižymi kraštutinai efektyviu pinigų plovimu. Pinigų plovimas vykdomas žemutinėse triadų grandyse, kur yra daug žmonių, tad pinigų struktūravimas, daug smulkių transakcijų vyksta visiškai nepastebimai, ten pat įvyksta ir užsluoksniavimas (layeringas). Aukštesniame lygyje pinigų plovimo jau neprireikia, nes lėšos keliauja per visai legalius biznius. Taigi, išoriškai triados atrodo kaip smarkiai į vietos bendruomenę integruotas gana didelių apimčių verslas (pvz., restoranai, parduotuvės, įvairios paslaugos), kuris gali neturėti jokių nusikalstamumo požymių.

Kadangi augant triadinės gaujos dydžiui, viešai matoma verslo dalis vis labiau nutolsta nuo nusikalstamos veiklos (pvz., narkotikų prekybos), didelės triados iš išorės atrodo kaip rimtos, didelės investicinės korporacijos, kurios nekelia jokių įtarimų niekam, kas nežino tos kiniškų triadų specifikos.


Triadų ir jų struktūros istorija

Pagal viešą istoriją, triadų pavadinimas siejamas su jų mitologija - šios apie XIXa. išplito kaip pusiau religinės grupės, kažkiek primenančios Vakaruose esančią masoneriją, t.y., turinčios savo religinį simbolizmą - Dangaus, Žemės ir Žmonių trejybę. Šią trejybę triados žymėdavo trikampiu ar kitais ženklais, reiškiančiais trejybę. Ir nuo to trejybės pavadinimo, ir nuo tų trikampių ir atsirado jų pavadinimas anglų kalba, išplitęs apie XIXa. pabaigą ir XXa. pradžią.

Nuo seniausių laikų triados bandė užsiimti politinėmis kovomis, vaizduoti kovas už laisvą Kiniją, kovojo prieš britų ar kitų užsienio šalių įtaką, vėliau buvo siejamos ir su boksininkų sukilimais. Kartu tos triados būdavo susiję ir su nusikaltėliais, ir kovodavo prieš vietinę valdžią - taigi, buvo persekiojamos visų valdžių, kokios tik buvo. Taigi, jau tais laikais vystėsi gana specifiniai slėpimo metodai.

Viena didelė Kinijos specifika buvo ta, kad vietinė valdžia čia visiškai nesivaržydama naudodavo begalę rafinuotų ir klaikių kankinimų, kokių dar pasaulis nematė. Taigi, visų slaptų organizacijų problema buvo viena - bet kuris jos narys, pakliuvęs į vietinės kiniškos valdžios rankas neturėjo jokių šansų nuslėpti savo sėbrų, o visada juos išduodavo. Ir išduodavo net ne tam, kad savo gyvybę išgelbėtų, o vien tam, kad galėtų būti užmuštas be kankinimų.

Tai reiškė, kad visa triadų sistema išsilaikydavo tiktai tada, kai grupės būdavo minimalaus įmanomo dydžio, o kartu susijusios tarpusavy tiktai labai ribotais ryšiais. Tai reiškė, kad grupelių nariai neturi kontakto su niekuo, išskyrus grupelės vaduką, o jisai - turi tik kontaktą su vienu kitos, valdančios grupės nariu, o tasai - vėlgi panašiai turi kontaktą tik vėl su kuo nors vienu. Jokių didelių susirinkimų daryti negalima ir pažinčių turėti - irgi. Taigi, jei nieko nepažįsti ir nežinai - tai nieko negali ir išduoti. O jei tavo vadas, kuris tau perduoda pranešimus, yra kažkur toli ir tik specialiom sąlygom sutinkamas - tai ir vėl tu negali jo išduoti, o jei išduosi - tai visi išsyk sužinos, kas išdavė ir nutrauks ryšius. Žodžiu, gaunasi atspari struktūra. Taip išsivystė maoistinės kuopelės, kurios ėmė veikti kaip atspariausia organizacinė triadų struktūra.

Tai va, šitoje struktūroje visur dominavo žmonių trejetukai: pavienis žmogus yra per silpnas, du yra gerai, tačiau geriausia yra trys. Grupė iš trijų žmonių negali skilti į dvi grupes - tai reiškia, kad bet kuris jos narys laikysis grupės. O didesnė grupė jau gali skilti - taigi, jei atsiranda ketvirtas narys, grupė skaldosi į dvi, kur viena yra raportuojanti kitai pagal aukščiau minėtą slaptumą garantuojančią schemą. Abi tokios grupės paskui pasipildo vienu nauju nariu ir vėl gaunasi trejetukai.

Taigi, tokie trejetukai - tai jau dar kita triadų esmė, nes čia būdingas toksai vaikščiojimas ir veikimas trejetais. Ir paprastai, jei kokioje nors organizacijoje pastebima, kad joje tipiškiausios žmonių grupės yra iš trijų žmonių, tuo tarpu poros ar ketvertai, ar dar didesnės yra retos - tai reiškia, kad šitai gali būti komunistų įtakotų triadų įtaka.

Kadangi triados pradžioje buvo gana smarkiai politinės, faktiškai iš jų išsivystė ir didelė dalis Kinijos kompartijos struktūros, juoba kad visų šalių komunistams buvo labai būdingas persimaišymas su kriminalinėmis grupėmis. Komunistai tuos pačius triadų konspiracijos metodus vystė toliau - taip sukūrė savo maoistinių kuopelių struktūrą.

Dar vėliau, kai dėl kiniečių emigracijos įvairiose Vakarų šalyse ėmė neršti kiniška mafija, šioji vėlgi naudojosi ir maoistine, ir įprasta triadų patirtimi.