Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


The Grateful Dead

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Grateful Dead skeletas, metantis į krepšį, tapo dar vienu, labai specifišku Lietuvos simboliu

The Grateful Dead - viena iš tokių amerikiečių hipių grupių, kurie gal ir nebuvo kažkokie baisiai žinomi, bet visai neblogai grojo tokį visai mielą Rock, kur buvo kažkoksai mišinys iš kokių papuola stilių, bet visai neblogai skambantis. Beje, grupė buvo viena iš svarbesnių legendarinio Woodstock festivalio dalyvių.

Vietoje simbolio grupė turėjo tokį skeletą, su kaukuole ir taip toliau, kuris kokią nors rožę įsikandęs būdavo ir toksai visai maloniai ir mielai atrodantis. Taip pat dar turėjo ir tokį logotipą, kuris gal net žinomesnis už pačią grupę, nes gražus, su kaukuole ir žaibu.

Grateful Dead nėra sukūrusi nei vieno smarkiai įsimenamo hito, tačiau gabalai visai neblogi, atsipalaidavę ir malonūs, tai tokie nekenksmingi visai. O pati grupė tai visada grodavo labai ilgus koncertus, kur daug improvizuodavo ir visai būdavo linksma. Tai negalim pasakyti, kad bloga grupė buvo.


Čia toksai Grateful Dead logotipas, gal ir neblogai atrodantis

The Grateful Dead, Lietuva ir krepšinis

Grateful Dead kartą įgavo labai stiprų ryšį su Lietuva per krepšinį, dėl ko pasidarė keleriopai žinomesnė ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų šalių. Reikalas gi toksai, kad po to, kai Lietuva tapo nepriklausoma, čia pas mus buvo visiškos ekonominės šakės, nes Rusija iškirto visus finansus, tiekimą ir taip toliau, o ir šiaip sovietinė ekonomika buvo maždaug tiek pajėgi, kaip šūdas.

Žodžiu, kai atėjo 1992 metai ir turėjo būti olimpinės žaidynės, tai paaiškėjo, kad Lietuva tiesiog neturi pinigų, kad bent kokį nors sportininką į tas žaidynes pasiųsti. Taigi, Lietuva oficialiai paskelbė, kad nedalyvaus olimpinėse žaidynėse, nes neturi pinigų ir sponsorių.

Tuo metu krepšininkas Šarūnas Marčiulionis, kuris buvo prasimušęs į NBA ir tapęs visai stipria žvaigžde, ėmė ir paskelbė, kad rengia kampaniją, kad surinkt pinigus bent jau krepšinio rinktinei sufinansuoti, nes šioji tikrai galėjo būti stipri ir laimėti aukštą vietą. Prasidėjo pinigų rinkimas, o tada į Marčiulionį kreipėsi Grateful Dead atstovas, kuris atsiuntė 5000 dolerių ir pasiūlė dar papildomai pasiūdinti sportininkams drabužius, kurie būtų tautinių spalvų, bet su tuo pačiu Grateful Dead skeletu, kad būtų smagiau.

Tai ir Marčiulionis sutiko, ir gavosi komandą sufinansuoti, ir Lietuva tais metais gavo bronzą. Bet labiausiai visiems mūsiškiai įstrigo tuo, kad turėjo visiškai kitokią, dailininko Greg Speirs sukurtą aprangą, nepanašią į niekieno daugiau. Nors Lietuvoje anuomet buvo ir besipiktinančių, kaip čia dabar krepšininkai su kažkokiomis kaukuolėmis beigi skeletais, tačiau krepšinis anuomet buvo tokioje pagarboje, kad niekas bent kiek garsiau cyptelėti prieš neišdrįso.

Šita Grateful Dead apranga gavo baisiai daug populiarumo ir jos klonai gaminami iki šiolei, ir yra tapę netgi vienu iš Lietuvos simbolių.