Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
C2H5OH
Visus Pipedija kviečia gydytis nuo alkoholizmo ir negerti, nes lašas degtinės - milijonas žuvusių smegenų ir kepenų cirozė, todėl gerti yra nesveika. Tai yra alkoholikų pagalbos šauksmas, bandan pasiteisinti, kur atlyginimą pragėrė ir kad juos reikia gydyti. Rekomenduojame kreiptis į garsų gydytoją Aurelijų Verygą ir padidinti mokesčius degtinei, o taip pat kad C2H5OH būtų uždrausta vardan moralės gerinimo. |
C2H5OH, dar žinomas, kaip etilo alkoholis, etilo hidroksidas, etanolis, spiritus vini, spiritus sanctus (lot. šventoji dvasia, nunu...), hidra devyngalvė, žalioji ugnelė, butelio žaltys, gyvatės nuodai, buchlo, velnio gėralas, dievo dovana, ugninis vanduo ir kitais vardais beigi epitetais. Jei žinote daugiau - papildykite, mes gi čia tik dar galim pastebėt, kad išties tai yra narkotikas.
Nuo seno alkoholis visiems gerai žinomas, mėgstamas renginiuose ir kaip sakė kokie tai tarybiniai kulinarai, yra neatskiriama mūsų stalo dalis. Gerai žinoma, kad visada yra trys pagrindinės etilo spirito rūšys:
Fiziologinis etilo alkoholio poveikis
Alkoholis yra silpnas bendro poveikio cholinomimetikas - toksai silpnas, kad pakanka ne kokių nors miligramų, kaip įprasta kitiems panašų poveikį turintiems junginiams, o daugybę kartų daugiau. Vienok kitais atžvilgiais nelabai teišsiskiria, todėl daugeliu efektų primena įvairius kitus cholinomimetinius junginius, netgi tokius galingus, kaip BZ.
Didesnėm dozėm alkoholis sutrikdo regėjimą, slopina mąstymą, apsvaigina ir taip toliau - būsena plačiai žinoma, kaip girtumas. Pagankamai didelės dozės sukelia spazmus ir konvulsines reakcijas - kyla vėmimas, o kartais ir viduriavimas. Pacientus mirtis dažniausiai ištinka dėl asfiksijos, užspringus vėmalais. Todėl sunkiais atvejais paciento negalima guldyti ant nugaros, reikia jį guldyti kniūbsčią. Vėmimui paskatinti duoti daug vandens, skrandžio plovimas, simptomatinis gydymas, skirtas kvėpavimo palaikymui ir taip toliau. Jei kokie vaikai ar paaugliai apsinuodija, patariam kreiptis skubiai į medikus, nes dėl neišsivysčiusių organizmo reakcijų, būna ir mirties atvejų dėl apsinuodijimo.
Vienas iš alkoholio skaidymo produktų - acetaldehidas, yra išskirtinai toksinis: mirtina dozė yra maždaug 0,5-2g žmogui. Tai reiškia, kad iš 50 gramų degtinės (nedidelės čierkutės) susidaro 20 gramų acetaldehido - bent 10 mirtinų dozių. Kadangi anas susidaro tiktai trumpam, vienu metu organizme tebūna labai menkas acetaldehido kiekis, tačiau to kiekio kenksmingų efektų, kad būtų puikius pojūčius sukeliančios pagirios kitą dieną.
Naudojant šitą alkoholio skaidymo mechanizmą, gydomi ir alkoholikai - tam skirtas vaistukas teturamas, dar žinomas, kaip antabusas, katras ir tabletėmis būna, bet dar labiau garsėja, kaip torpedų įdaras: preparatas sustabdo alkoholio skaidymą acetaldehido fazėje, dėl ko bet koks alkoholio pavartojimas virsta staigiu, gyvybei pavojingu apsinuodijimu, atgrasančiu chronius nuo gėrimo.
Ilgalaikis alkoholio vartojimas pažeidžia nervų sistemą bei kitus organus, dėl ko atsiranda ir įdomūs susirgimai, kaip kad kepenų cirozė ir baltoji karštinė. Vienok šie susirgimai dažniausiai išsivysto tik po ilgoko vartojimo. Nors ir čia kartais būna išimčių: kai kada pakanka vos keleto gerų išgertuvių ir jei organizmas turi kokių rizikos veiksnių, tai maža nepasirodo. Žinomi atvejai, kai šios ligos abstinentams pasireikšdavo netgi ir nuo pavienių stiprių prisigėrimų.
Alkoholio gamyba
Etilo alkoholis gaunamas fermentuojant gliukozę anaerobiniu būdu. Tai vienas seniausių žmonijos vykdomų organinių cheminių reakcijų. Dažniausiai tam yra naudojamos mielės, kurios neturėdamos deguonies iš gliukozės išskiria alkoholį ir anglies dvideginį, o paskui, apsinuodijusios savo pačių išskirtu alkoholiu žūva.
Alus gaunamas taip - grybelinės bakterijos suvalgo cukrų ir "palieka" antrinį produktą t.y. bakterinius alkoholinius myžalus. Žmogus gerdamas alų, sunaudoja alkoholį ir palieka tretinį produktą - tik myžalus. Ne veltui, anot kai kurių visuomenės veikėjų (J.Erlickas), žmogus (vyras) t.y. alaus pervarymo fabrykėlis.
Ši reakcija gali būti užrašoma šitaip:
C6H12O6 → 2C2H5OH + 2CO2
Liaudyje dar taip dainuojama:
"Vėl vartoju linksmas aš C2H 5OH" arba Vėl linksmai vartosiu aš C2H 5OH. Taigi, galimos variacijos.
Rūšys visokios
Mes žinome tikrą gausybę visokių alkoholio rūšių, katros visaip skiriasi, bet tai esmė viena - pasigerti, prasigerti, tapti bomžu ir taip vat ir baigti savo dienas šiukšlyne:
- Alus
- Vynas
- Degtinė
- Likeris
- Absentas
- Džinas
- Viskis
- Konjakas
- Brendis
- Trauktinė
- Midus
- Romas
- Sangria
- Sidras
- Samagonas
- Vermutas
- Tekila
- Šampanas
...Tai kaip visad, mielai prašom juodąjį sąrašą papildyti, jei ką praleidom.