Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Skylutinė fotografija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Tai čia jau navaročenas skylutinis fotoaparatas, veik profesionalus - tai drąsiai jau galima sakyt...

Pinhole arba tiesiog skylutinė fotografija (nes vietoj objektyvo - skylutė) - tai tokia fotopsichotikų mėgstama fotografijos rūšis, dėl kurios anieji svaigsta, kaip durniai rimtai. Tai čia aišku viskas labai paprasta: paimi degtukų dėžutę, į jos vidų įklijuoji fotografinės juostos gabalėlį, uždarai dėžutę, apsuki izoliacija, kad šviesa nepakliūtų, tada su adata skylikę prabadai vienam dėžutės šone - ir štai tau juostinis fotoaparatas, be jokios optikos!

Tai dargi Pipedijos redakcinė kolegija pasitarė ir nusprendė, kad pinhole fotoaparatus reikia vadinti skylinukais, taigi mes jau ir kalbajobų darbo apsiimam.

Tai aišku galima ir dar sudėtingiau padaryti, su juostų kasetėmis visaip, tai tada be didelio vargo ir daug kadrų galima pridaryt su viena degtukų dėžute... O fotkinama taigi paprastai: laikai pirštu uždengęs skylutę, atidengi trumpam ir vėl uždengi, štai ir nuotrauka gauta!

Tai čia dar norim pastebėt, kad skirtingai nei mano durneliai visokie, katrie muilines perka, skyultinė fotografija kai kuriais atžvilgiais smarkiai lenkia bet kokią: kadangi stiklo nėra, tai nėra nei chrominių, nei sferinių aberacijų jokių, taip kad vaizdo iškraipymai tiesiog nuliniai!

Geras skylinukas kaip tik DSLR mėgėjams

Tai vat taip vat iš paprasto korpuso dangtelio galima pasigamint puikų skylutinį objektyvą!

Tai daugelis durnelių dėl tų visokių degtukų dėžučių galvoja, kad išimtinai tik su fotografinėm juostom tiap fotkyt eina, bet čia jau Pipedija iškilmingai jums pristato puikų ir efektingą skaitmeninės skylutinės fotografijos būdą, kuriuo gali pasinaudoti kiekvienas durnius, kas tik turi belenkokį veidrodinį fotoaparatą: nuimat objektyvą, užklijuojat gražiai ant skylės visiškai nepermatomą, plačią ir tvirtą izoliacinę juostą, prabadot vidury skylutę su adata gražiai - štai jums ir skaitmeninis veidrodinis skylinukas, neturintis jokių ten debiliškų trūkumų, būdingų degtukų dėžutėms visokioms!

O tai jei kelių litukų negaila, tai galima ir dar geriau padaryt - nusipirkt dangtelį nuo fotiko korpuso, kuriuo objektyvo vieta būna uždengiama, tame dangtelyje pragręžt skylę, ant jos užklijuot aliuminio folgos gabalėlį, jame atsargiai pradurt mažytę skylutę (aliuminio folgoje pačios mažiausios ir apvaliausios prasiduria!), o tada jau turėsite puikų keičiamą skylutinį objektyvą!