Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rust

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Rust - dar viena eilinė tipo nauja programavimo kalba, kuri tėra eilinis kiek pagerintas C kalbos variantas, skirtas įvairių rūšių programavimui. Skirtingai nuo didesnės dalies naujų programavimo kalbų, Rust yra pilnai kompiliuojama kalba, t.y., ją galima transliuoti į realų mašininį kodą, naudojant kompiliatorių.

Rust kalba buvo pradėta kurti, kai Mozilla projektas išaugo iki nelabai aiškaus adekvatumo dydžio ir kažkuris iš projekto developerių susigalvojo, kad programavimo problemos kyla dėl to, kad C plus plus kalba programuojant, ne viską įmanoma padoriai padaryti. Taigi, šitaip ir atsirado mintis padaryti dar vieną eilinę C kalbos modifikaciją, kuri eilinį kartą šiek tiek subaladoja įprastą C sintaksę, bet duoda kokių tai naujų galimybių.

Ir kartu, aišku, kad niekas negalėtų aiškinti, kad Rust kalba tėra C dialektas, tyčia yra pakeistas žodis "function" į "fn". Nes tipo taip geriau ir kažką ten.

Tiesa, reikia pasakyti, kad čia yra viena tokia gilesnė, kiek keistoka kalbos savybė: visokie kintamieji išsinaudoja ir dealokuojasi po panaudojimo. Taigi, šitaip išsprendžiama atminties nutekėjimo (memory leaks) problema, kuri būna visų didesnių projektų peilis. Kitą vertus, šitas sprendimas pats savaime irgi biškį tampa peiliu programavimui, nes paskui vietoje funkcijų prireikia naudoti kažkokius makrosus, daryti kažkokius perteklius kintamųjų ir panašiai. Tai aišku, kai kurie progrmuotojai tuo labai džiaugiasi ir visiems kiša tą Rust, bet kiti tiesiog tyliai ignoruoja.

Rust dėl šitokių savybių taip ir netapo populiaria kalba ir neatrodo, kad populiaria kada nors taps.

Kadangi Rust kalba išties niekuo ypatingu kardinaliai nesiskiria nuo kitų kalbų, tai programuoti ja neypatingai sunkiai pradėti gali bet kas, kas jau yra programavęs kitomis C tipo programavimo kalbomis, nors paskui ir prireiks kažkiek laiko perėjimui. Tik paskui jau pasidarys sunkiau, kai su keistenybėmis susidursite.


Hello World Rust kalba


fn main() {
    println!("Hello, World!");
}