Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Radijo siųstuvas
Radijo siųstuvas - pagrindinis ir svarbiausias bet kokios radijo stoties aparatas, aišku, jei tik ta radijo stotis yra tikra ir realiai transliuojanti radijo bangomis. Tai siųstuvas tas bangas siunčia per anteną, tos bangos visur aplinkui sklaidosi, o tada žmonės jas gali priimti radijo imtuvais.
Labiausiai žinomi radijo siųstuvai - tai transliaciniai, kurie radijo laidas transliuoja. Šie dažniausiai veikia FM diapazone, nors pasitaiko ir dirbančių trumposiomis bangomis, o dar prisimenamais laikais nemažai buvo ir tokių, kur transliuodavo vidutinėmis bangomis. Tai šių siųstuvų transliacijas galima priimti paprastais radijo imtuvais.
Gi kita rūšis - tai visokios stotelės pasikalbėjimams - transiveriai ir walkie talkie įrenginiai, kurie būna profesionalūs ar pusiau profesionalūs, ar išvis mėgėjiški, bet tai veikia kaip stotelės. Šių siųstuvų ypatybė - kad jie sukombinuojami su specializuotais radijo imtuvais taip, kad ir signalo perdavimui, ir priėmimui naudojamas tas pats aparatas.
Dar atskira rūšimi būna išskiriami radijo siųstuvai, kurie būna mobiliuose telefonuose, nes tenai, siurprizas - bet irgi yra radijo siųstuvas. Kaip ir radijo imtuvas, beje, nes abu labu kartu būna.
O dar ir WiFi ryšys - irgi su radijo siųstuvu ir imtuvu. Ir dar ir Bluetooth - ir tas su radijo siųstuvu ir imtuvu.
Plius dar ir kai kurie buitiniai prietaisai, kaip pvz., belaidžiai durų skambučiai - irgi su radijo siųstuvais būna. Negana to, dar ir mikrobangės krosnelės irgi būna su siųstuvais, o tie, beje, dar ir labai nemenkos galios - iki kilovato, ko užtenka tam, kad ir maistą iškept ar išvirt.
O dar su siųstuvais būna visokie radarai.
Taip kad nors ir atrodo sudėtingas, komplikuotas ir retas prietaisas, bet išties tai radijo siųstuvas yra gana dažnas ir paplitęs daiktas.