Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Prey (2017)

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Čia aprašomas kompiuterinis žaidimas
Prey
Prey logo.jpg
Gamintojas:
Arkane Studios
Leidėjas:
Bethesda Softworks
Platforma:
Windows, PS4, Xbox One
Išleidimo data:
2017 gegužės 5 d.
Žanras:
pirmo asmens šaudyklė, stealth
Kalba:
anglų
Žaidėjai:
vienas žaidėjas
Tinklalapis:
Steam, PlayStation Store

Prey (liet. Auka) – Bepezdos žaidimukas, išleistas 2017-tais, ir pasakojantis apie kosminę stotį Talos I, kurią apsėdo pikti ateiviai. Pagrindinis veikėjas Morganas/Morganė (atsižvelgiant į pasirinktą lytį) turi sunaikinti stotį, kad jokios ateivių išgamos nepatektų į Žemę. Kažkuo primena Alien Isolation, kur stotyje Sevastopolis irgi apsigyveno visokios nežemiškos gyvybės, tik čia vietoje visų tų ksenomorfų po Talos I roplioja juodi voriukai, kurie moka keisti savo išvaizdą ir imituoti paprastus daiktus. Kas būdinga daugeliui Arkane Studios geimų - žaidėjas valingas žaisti taip, kaip nori – arba jis aktyviai visus sušaudo, kas nerekomenduojama, jug resursų kulkoms gaminti labai nedaug, arba tyliai slapstosi po stotį, arba viskas kartu.

Šiaip, žaidimo konceptas nelabai jau ir naujas, jug dar 2006-tais buvo išleistas panašus geimas, kuris irgi vadinasi Prey. Čia labiau jau toksai perdirbimas, nes skirtumų tarp abiejų geimų yra pakankamai.

O tai dar Majnkraftas kažkada turėjo ankstesnio Prey easteregg'ą, tai išėjus remiksui, tą easteregg'ą panaikino. Tai neaišku, kodėl taip padaryta, juoba abu Prey'ai vistiek Prey'ai, nors kitas Prey (tas, apie kurį šitas straipsnis) ir yra remiksas, bet vistiek Prey. KPŠ?

Kaip žaidžiasi?

Valdomas pirmo asmens. Po geimo prologo žaidėjas gali apieškoti kosminę stotį iš visų pusių ir galų. Nors Prey laikosi konkretaus siužeto, daugelis lokacijų yra atrakinti, kas naudinga, jeigu protagonistui reikia rasti resursų, arba tam tikrų objektų bei informacijos, pavyzdžiui kortelių-raktų ar slaptažodžių naujoms lokacijoms atrakinti. Pagrindiniai priešininkai žaidime yra taip vadinami tifonai (typhon), kurių yra visokiausių rūšių, tačiau pagrinde yra mimikai – maži voriukai, gebantys imituoti daiktus – ir fantomai, kurie vaikšto ir neleidžia normaliai naudotis elektros prietaisiais. Su jais galima visaip elgtis, tačiau reikia taip pat turėti omenyje, kad kulkos ir prietaisai gali galu gale pasibaigti, o grįžus į skirtingas lokacijas įmanoma sutikti naujų ateivių, todėl labiausiai rekomenduojama juos vengti ir naikinti tada, kada labai jau reikia.