Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Poliomelitas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Išoriniai kvėpavimo aparatai, kuriuose žmonės išgulėdavo po kelis mėnesius, nes jų plaučius judinantys raumenys nejudėdavo, kadangi nervai būdavo pažeisti. Tiesiog įsivaizduokite, kad kelis mėnesius nepasijudindamas, gulite tokioje geležinėje dėžėje. O ir tai, tokiose dėžėse būdavo tie, kas išgyvendavo iki bent jau tokiai dėžei tinkamos būsenos, nes daugelis numirdavo ir viskas.

Poliomelitas - viena iš senų virusinių ligų, kurią sukeldavo poliomelito virusas. Liga plisdavo per maistą ir išmatas, taip vadinamu fekalinis-oralinis plitimas. Poliomelitas užkrėsdavo žmones, o paskui pažeisdavo nervų sistemą, ypač periferinę. Dėl to imdavo strigti kvėpavimas, nes nustodavo veikti plaučius valdantys nervai. Ir žmonės numirdavo.

Kiti, kurie nenumirdavo, paprastai likdavo pilnai ar dalinai suparalyžuoti, o dalis - apakdavo.

Bene žymiausias poliomelitu persirgęs žmogus buvo JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas, kuris taip ir liko sužalotas, tačiau sėdėdamas invalido vežimėlyje, toliau prezidentavo, kol laimėjo II Pasaulinį karą. Visgi daugelis tuo metu numirdavo ir nieko nepasiekdavo.

Poliomelito epidemijos, nusinešančios milijonus gyvybių, tęsėsi iki maždaug 1960 ir daugmaž išnyko tik apie 1970, kai visur pasaulyje žmonės buvo suskiepyti vakcinomis, skiepais nuo poliomelito. Po to šita liga išnyko, tik liko daug sužalotų žmonių. Kadangi poliomelitu persirgę paprastai gyvena keliomis dešimtimis metų trumpiau, apie 1990 dauguma tų žmonių mirė ir dabar jau niekuo neprimena niekam apie tai, kokios buvo paskutinės didelės virusinės epidemijos.

Taigi, šiais laikais, apie poliomelitą nežinantys antivakseriai aiškina, kad tokios ligos išvis nebuvo.

Išties tai dalykas, kurio tikrai nebuvo - tai smegenų antivakserių galvose. Kadangi jų tenai nebuvo, tai ir nėra apie ką šnekėt.