Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Pepsi
Pepsi - tai toksai limonadas, o jeigu konkrečiau - tai tokia kola, kuri yra gal ir truputį saldesnė ir skanesnė, bet visvien gera, todėl daugelio ir mėgstama.
Istoriškai Pepsi Lietuvoje žinoma todėl, kad dar Brežnevui gyvam esant, visiškame sovietmetyje atsirado įprastose parduotuvėse. Būdavo Pepsi toli gražu ne visada, nors ir nebuvo tai tikras deficitas.
O pasaulyje Pepsi kadaise pagarsėjo savo aklais testais, kur užrišdavo žmonėms akis ir siūlydavo ragauti ir pasakyti, kuris limonadas skanesnis - Pepsi Kola ar Coca Cola. Tai vis kažkaip būdavo, kad daugelis pasirinkdavo Pepsi, nes šis būdavo saldesnis.
Pepsi sovietmečiu
Sovietmečiu šis gėrimas buvo skanus, tačiau klaikiai brangus: net pačioje pradžioje 0,33 buteliukas Pepsi kainavo 31 kapeiką be butelio kainos, tačiau vos po poros metų kaina pakilo ir jau kainavo 35 kapeikas (irgi be butelio). Pats Pepsi butelis kainavo dar 10 kapeikų. Palyginimui, įprastas sovietinis limonadas kainavo 14 kapeikų už 0,5 butelį, o pats butelis kainavo 20 kapeikų. Kadangi eilinis atlyginimas tais laikais buvo apie 100 rublių, o dabar eilinis atlyginimas - apie 1000 eurų, tai įsivaizduokite, kad tuščias Pepsi buteliukas kainuoja 1 eurą, o paprasto limonado butelis kainuoja 2 eurus - neabejotinai, kad nešit į supirktuvę ir vieną, ir kitą. Tačiau štai paties limonado kaina Pepsi atveju būtų 3,5 euro, o su visu buteliu - 4,5 euro. O paprasto limonado kaina būtų 3,4 euro su visu buteliu, o be butelio - 1,4 euro. Žodžiu, net ir paprastas limonadas nebuvo labai pigus, bet jau Pepsi kainavo tiek, kad įprastom progom žmonės to limonado nepirkdavo.
Kartais būna nostalgikų, kurie sako, kad senais laikais viskas buvę geriau. Tai štai Pepsi gal ir nebuvo geresnis limonadas, tačiau turėjo vieną ypatybę. Bent jau tas Pepsi limonadas, kuris buvo Lietuvoje (Utenoje pilstomas), būdavo užgazuojamas taip neįtikėtinai smarkiai, kad šiais laikais tiek užgazuoto limonado tiesiog iš principo niekur nerasit. Net gerai atšaldytas limonadas putodavo taip, kad vos vos įpylus į stiklinę, putos pasiekdavo stiklinės viršų. Taigi, pripilti limonado nebuvo lengva. Buvo iš to kartais ir bėda - jei būdavo karštas oras, o limonadas sukratytas, tai atidarius, praktiškai visas butelis ir išbėgdavo lauk. Dėl šios priežasties kai kurie Pepsi nemėgdavo. Tiksliau, visvien mėgdavo, bet labai keikdavosi įvairiais keiksmažodžiais ir labai liūdėdavo.
Sovietmečiu dar su Pepsi buvo galima tokį bajerį pasidaryti - tamsiame traukinio vagone, nuo tėvų pavogti buteliuką, užsidarius tualete atsidaryti jį (ten pakyla toks mažas dūmas) ir staigiai susiversti viską į burną, rezultatas - gazas ir putos išeina net per ausis.