Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


WWW

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Pasaulinis voratinklis)
Jump to navigation Jump to search

WWW arba World Wide Web, arba Interwebs, lietuviškai dar vadinamas kaip Pasaulinis informacinis žiniatinklio voratinklis - taigi taip vadinami internetai, o kalbant protingiau - tai pasaulinis informacijos raizgalynas ir makalynas, išties gi chaotiškas voratinklis, toksai tinklas, sudarytas iš HTTP protokolo ir per jį visus jungiančių nuorodų. Kai yra kokia nors nuoroda, esanti kokiame nors HTML puslapyje, ją paspaudęs naršyklėje, žmogus atsiduria kažkur kitur, paskui dar kitur, dar kitur, o galų gale visada atsiduria kokiame nors pr0n portale, kur gali mokamai ar nemokamai gauti visokios audiovizualinės medžiagos apie lytinius santykius ir jų problematiką.

Kadaise kalbainiai aiškino, kad esą tasai WWW ir visoksai voratinklis turi būti vadinamas kitaip - Visuotinis žiniatinklis, tačiau toksai durnas pavadinimas neprigijo, o iš kalbainių tik kilo nemažai patyčių.

Tenai, kur nėra formalumų ir siaučia anonimai, visas tasai WWW dar būna vadinamas tiesiog kaip Internetai.


Pasaulinio WWW voratinklio istorija

Kadaise šitą WWW voratinklį sukūrė toksai CERN mokslininkas Tim Berners-Lee, kuris gal kokiais dar 1990, nors gal tik 1991 sukūrė dar ir kažkokią tai naršyklę, HTTP protokolą, HTML kalbą ir kažkokį web serverį, o per kelerius metus tas WWW visur išplito. O paskui, jau kokiais 1993 CERN visą tą dar ir atidavė pasauliui laisvam naudojimui. Tai visi labai apsidžiaugė ir ėmė naudoti.

Turim čia tarp kitko įterpti, kad kūrė tai jis viską su savo asmeniniu kompiuteriu, kuris buvo NeXT firmos ir istoriškai labai keistas, įdomus, prabangus ir galingas, aplenkęs savo laiką mažiausiai dešimtmečiu, o gal ir daugiau. Tai dėl to jam taip lengvai viskas ir gavosi, nes ir galimybės buvo ypatingos. Bet ir kaina to kompiuterio buvo nelabai paprasta. Bet taip ar kitaip, galų gale gavosi WWW, tai tuo čia ir pasidžiaukime.

O kol nebuvo WWW, tai iki tol gi buvo tiktai kažkoksai FTP ir Gopher, kur vienas buvo per daug nepatogus, o kitas - per daug komplikuotas. Tai jei FTP vis dar egzistuoja, tai apie Gopher išvis visi užmiršo ir netgi tokio žodžio jau nebežino.

Tai dabar žmonės džiaugiasi tuo WWW voratinkiliu, apie jį nei nesusimąstydami, nes visi žino, kad informacija internete yra tikra, ir ja visada galima pasitikėti, nesvarbu, kas bebūtų parašyta. Taip yra todėl, kad Internete nėra žmonių, tai nėra kas kurtų kokią nors dezinformaciją ar propagandą.

Deja, kadangi internete nėra žmonių, tai gaunasi taip, kad ir moterų internete nėra. Tai dėl to jau yra kiek liūdniau, nes paprastai moterys neretai būna geresnė visuomenės dalis. Nors sako gi, kad po truputį žmonės randasi, tačiau botai randasi žymiai greičiau.

Liūdnejanti WWW dabartis

Tiesa, paskutiniu metu spameriai ir SEO optimizacijos ekspertai, visaip pardavimų didinimas įvairaus šlamšto prekeiviams, gerokai užšiko visus internetus ir gavosi taip, kad vietoje naudingų erotinių resursų pakišinėja visokius beprasmius pasiūlymus nusipirkti antidepresantų ar dar kažkokių vaistų, painvestuoti į piramidines schemas (jos dabar vadinamos fintech, bitcoin, blockchain ir panašiais žodžiais), ar susiinstaliuoti į savo kompiuterį kokį nors virusą ar trojaną.

Kadaise internetai buvo pilni puslapių visokių ir niekas nežinojo, kur eiti ir ko ieškoti, tai viską valdė Google. Bet dabar gi jau viską užvaldė Facebook, kuris tiesiog viską pasiėmė pas save ir likę internetai beveik prarado prasmę. Tiesa, dar bando priešintis Twitter ir Reddit, bet tai irgi socialiniai tinklai, taigi jie nieko iš esmės čia jau gal ir nepagerins.

Taip kad perspėjame apie tai, kad internete slypi ir glūdi įvairūs pavojai, o kartais netgi ir spąstai.