PDP-7 buvo vienas iš senų Digital kompanijos minikompiuterių, išleistas 1965 metais, kaip sistema, kuri būtų galingesnė už pigius šios firmos kompiuterius, bet kartu vis dar nelabai galinga, todėl sąlyginai labai pigi. Kompiuteris buvo 18 bitų, taip kad toksai nei šioks, nei toks, bet kurį laiką kažkaip pataikė į tokią nišą, kur parsiduodavo gana brangiai, o pirkėjai skaitydavo, kad nusipirko labai pigiai.

Šiaip tai kompiuteris būtų gal ir neypatingas, bet taip jau gavosi, kad tai buvo pirmas toksai pakankamai paprastas kompiuteris, kuriam Digital kompanija išleido dar ir atskirą operacinę sistemą, o ir patį kompiuterį padarė tokį, kad palaikytų pertraukimus, t.y., kad būtų galima turėti normaliai veikiančią pilnavertę operacinę sistemą. Iki tol operacinės sistemos būdavo naudojamos tik žymiai galingesniuose kompiuteriuose.

Taip jau gavosi, kad paskui vieną iš tokių PDP-7 kompiuterių gavo pora programuotojų, kurie ėmė ir sugalvojo pasidaryti nuosavą operacinę sistemą. Šitaip gavosi viena iš ankstyvų Unics sistemų, kuri jau vėliau buvo perkelta ant silpnesnio, bet daug populiaresnio PDP-11 kompiuterio, o dar vėliau tapo matomai labiausiai vykusiu ir masiškiausiu operacinių sistemų variantu, kokie tik yra kažkada sugalvoti žmonijos.