Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


NeoVim

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Neo Vim)
Jump to navigation Jump to search

Neovim - toksai vi variantas, kur išprotėję programeriai, kuriems nepakako nesąmonių, kurios pridarytos ir normaliai nesutvarkytos su klasikiniu vim, ėmė ir padarė dar didesnę nesąmonę, su kuria galima būtų padaryti dar didesnę nesąmonę, nei kas nors yra padaręs dabar. Nes editorius turi būti ypatingai tobulas.

Trumpai tariant, paėmė editorių, kuris nebuvo nei patogus, nei geras ir perrašė jį ant Quake skriptinimo kalbos - Lua, katra buvo skirta visokiems geimuose esantiems NPC kurti. Tai tą kalbą įtaisė į editorių, ir tada su ja perrašė editorių, kartu faktiškai sukurdami atskirą operacinę sistemą su iš Quake paveldėtu procesų valdymo modeliu, kur atskiriems procesams skiriamas valdymas pagal laiką, ir šičia tą tiesiog pritaikė tekstų redagavimui.

Negana to, kadangi fundamentaliai permąstydami visą tekstų editinimo paradigmą, programeriai sugalvojo, kad ant kažkurio kompo tą patį tekstą vienu metu gali redaguoti keli žmonės, tai jie dar padarė taip, kad Neovim veikia kaip serveris ir kartu kaip klientas, šitaip sukurdamas tinklinę klientas-serveris architektūrą. O kad tai netrukdytų, tai visus redaguojamus gabalus teksto ėmė atskriai skaidyti į virtualizuojamus paskirus procesus, kurie galėtų servuoti tą tekstą keliems redaguotojams paskirai.

Taigi, kai redaguojate kokią nors pastraipą su Neovim, tai ta pastraipa gauna atskirą virtualią mašiną (bet ne bendros OS, o Neovim lygmenyje sukurtą), kuri interpretuoja tą Lua skriptą, kuris kaip nors sukasi ant tos Neovim mašinos, kuriai paskirta ta pastraipa, kurioje sukasi tasai skriptas. Na, jūs supratote.

Ir štai šita nesąmonė yra tokia, kuri yra dabar atseit tobuliausias programerių editorius pagal vertinimus tų, kas programuoja visokius Linux.

Įsivaizduokite, kad jums reikia tiesiog paprasto pieštuko. O jums kažkas tada sukuria sistemą iš automatiškai paskirstomų stalų, parkerių, pieštukų, taip pat eskalatorių, taip pat pastatų ir jų statybos, o taip pat ir sunkvežimių, bei specialių logistikos bazių, kurios skirtos pieštukų ir paišytojų bei rašytojų gabenimui ir maršrutizavimui, o taip pat dar ir visą šito jovalo valdymo ir perprogramavimo sistemą su direktorių taryba, aukčiausio lygio renkama valdyba, o taip pat administracijos korpusu. Ir tada sako - "štai tau labai geras pieštukas, naudok jį, tik susikonfigūruoti tau reiks, kad jis būtų tame pačiame node, kaip ir tu, o taip pat jam reikės atskiro popieriaus tiekimo posistemės, kurią reiks susiprogramuoti pačiam".

Ir tada jūs nieko nesuprantate ir galvojate apie EN, ir dar apie ką nors panašiai gero.

Tai gal tik tai yra visame šitame absurde gerai, kad Lua kalba yra bent jau padori ir struktūruota, nes išties tai tėra kadaise sukurta specializuota Pascal versija.

Bendrai imant, tai vi kūrėjai bei naudotojai keliasdešimt metų pjovėsi ir bandė aplenkti tuos visiškus bepročius, kurie kūrė ir naudojo emacs. Ir štai staiga įvyko toksai proveržis, kurio niekas nesitikėjo, ir tas proveržis sumalė emacs bepročius į miltus, nes tokios beprotybės kaip neovim, dar niekas nėra matęs ir turėjęs.