Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Namie su drakonu: ko nemato skaitytojai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

2008 m. išleista Monikos Bončkutės knyga, nupasakojanti autorės gyvenimą Čikagoje su Andriumi Užkalniu.

Knygos dailininkas taip alegoriškai pavaizdavo autorę laimingesniu gyvenimo su Andriumi Užkalniu momentu. Violetinis drakonas vaizduoja Užkalnį. Archyvinių Užkalnio nuotraukų, dėl autorinių teisių pažeidimų priežasčių, Monika Bončkutė negalėjo daug naudoti, tačiau teksto gyvumas, pastabiai atkurtos detalės, fabulos vingiai ir dokumentiškumas atperka.

Knyga, išleista nemažu 15000 tiražu, tapo bibliografine retenybe. Leidykla atsisakė ją perleisti nauju tiražu dėl pasigirdusių bauginimų iš kriminalinių struktūrų. Atskleisdama Užkalnio gyvenimo tamsiąją pusę, Monika Bončkutė akivaizdžiai daug kam užmynė ant nuospaudų. Manoma, kad knygoje aprašomas Užkalnis ieškojo būdų, kad knyga nepasirodytų, idant nebūtų sugadinta jo pašlijusi reputacija. Sustabdyti knygos nepavyko, tačiau vertimas į rusų kalbą Mоника Бончкуте "Дома с драконом: чего не видят читатели" taip ir nepasirodė.

Kerštas yra patiekalas, kuris geriausiai patiekiamas šaltas, ir Užkalnis sugalvojo kirsti atgal asimetriškai. 2010 lapkričio mėn. pasirodė patvirtinimas, kad Užkalnis jau rašo pusiau autobiografinę grožinės literatūros knygą (darbinis pavadinimas: "Svaigaus saldumo pykčio kekės"), kur (kaip žada autorius) su kaupu atskleis tai, ką nutylėjo knygoje jo buvusi žmona[1]. Pipedija pastebi, kad abi publikacijos bus skaitytojui tik į naudą, nes išaiškės tiesa.

Knygos autorė Monika Bončkutė, knygoje drasiai atskleidusi neprigliadnų detalių iš savo buvusio sutuoktinio Andriaus Užkalnio gyvenimo.

Teksto analizė

Gyvai parašytoje knygoje atskleidžiamas Bončkutės ir Užkalnio susitikimas vėjuotame mieste, sporto klube prie treniruoklių, kuris nuvedė romantiniais vingiais iki aistringų scenų Kalifornijos paplūdimiuose ir Nevados moteliuose. Tas scenas autorė atkuria tikroviškai, tačiau be perdėtai bukvalinio pasimėgavimo, jaučiasi, kad plunksną valdo tvirta ranka.

Teksto branda toliau ryškėja, pasakojimui sukantis į tamsesnes kertes: machinacijos su Čikagos lietuvių bendruomene, užsakytos (ir apmokėtos) bet neatvežtos užsakovams prekės iš Lietuvos ir kitų šalių, dokumentų klastojimo verslas, žlugusi (o gal ir tyčia į bankrotą nuvaryta) Užkalnio kibinų parduotuvė "Lithuanian Kibinai from Russia", kur buvo prekiaujama kontrabandine arielka ir mūnšainu. Pasakojama ir liūdna istorija, kaip Užkalnis su reketyrais iš Indianos valstijos bandė Čikagoje atidaryti restoraną Paršėlio Rojus[2], vien tuo pagrindu, kad čia atvaizduotas Užkalnio portretas ant restorano logotipo [3], o negavus frančižės teisių, Užkalnis taip nusiminė, kad pradėjo gerti su meksikiečiais.

Nenuostabu, kad autorės nervai ilgai to nelaikė, o kas vyko knygoje toliau, sužinosite perskaitę patys.

Recenzentų atsiliepimai

  • "Iš knygos sužinojau net tai, ko Andrius nepasakojo net mano, savo seseriai. Man gaila, kad Andriui su Monika nepavyko surasti savo laimės." Beata Nicholson, 'Literatūra ir menas'
  • "Knyga įtraukia ir nepaleidžia iki paskutinio momento, kaip alkanas kūdikis, apžiojęs žinduką" "Supermama.lt Knygų Lentyna"


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.