Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Legioneliozė
Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit... Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti! |
Legioneliozė arba Legionierių karštinė - paslaptinga liga, sukelianti gripą kažkiek primenančius plaučių uždegimus, nuo kurių žmonės miršta kaip lapai. Tai atrodo, kad daugelį metų visi galvojo, kad čia toksai gripas ir yra, tiktai kažkodėl plintantis ne taip greitai. Pakolei 1977 metais amerikonai neatrado, kad ją sukelia labai keista bakterija legionelė, kuri gyvuoja ir dauginasi visiškai kitaip, negu kitos, užtat ir neaptinkama įprastais būdais.
Pirmas atvejis, kai legioneliozė buvo identifikuota - tai kažkoksai JAV vykęs karo veteranų suvažiavimas, pavadintas "Amerikos Legionu", tai užtat ir gavo tokį pavadinimą. Nes veteranai masiškai ėmė ir apsirgo kokiame tai viešbutyje gripu, bet kai niekas daugiau aplinkui gripu nesirgo, tai ir kilo įtarimų, kad kažkas gi čia ne taip, ypač kai maždaug trečdalį tų veteranų ištiko netikėta letalinė baigtis.
Paskui ir paaiškėjo, kad ligą sukelia bakterija, kuri natūraliai netgi daugintis negali, ir netgi geriausiuose laboratoriniuose bakterijų auginimui skirtuose mišiniuose nesidaugina, o dauginasi natūraliai tiktai kažkokias amebas apkrėsdama. Ir vat kai tos amebos nedideliais kiekiais pasidaugina vandenyje, tai ir legionelės gali apkrėsti ką nors. Ir dargi apkrečia irgi įdomiai, nes užkrečia tiesiai ląsteles, kurių viduje daugintis ima, o ne aplinkui, kaip įprasta normalioms bakterijoms. Taip kad gaunasi kažkokia bakterija, kuri savo veikimu panašesnė ne į bakterijas, o į kažkokius virusus.
Ir dar yra toksai dalykas, kad nors žmonės vieni nuo kitų ta legionele neapsikrečia, bet apsikrečia nuo vandens, kai įkvepia kokius nors smulkius lašelius, turinčius tų apkrėstų amebų. O tai dažniausiai būna dušuose. Ir ypač taip būna viešbučių dušuose, nes viešbučiai paprastai labai stengiasi taupyti pinigus vandens šildymui, tai todėl vandens neperkaitina ir tenai ima tos amebos su legionelėmis daugintis. Ir dar toksai dalykas, kad paprastai apsikrečia tik žmonės, kurių imunitetas nusilpęs, kaip kad kokie ligoniai ir senukai. Užtat taip ilgai niekas negalėdavo suprasti, kad čia užkrečiama liga, pakol viename tokiame apkrėstame JAV viešbutyje neįvyko senukų karo veteranų suvažiavimas.
Tokia štai klastinga liga, kuria žmonės šimtus metų sirgdavo, bet ir neįtardavo. O ir dabar neįtaria dažniausiai, nes įprasti patikrinimai nieko neparodo, kadangi įprastos bakterijoms auginti skirtos terpės netinka legionelių dauginimuisi, o specialių testų dažniausiai niekas nedaro.
Gydymas - antibiotikais, tiesa, čia yra didelių skirtumų, nes veikia tiktai kai kurie iš antibiotikų, kurie prasiskverbia į ląstelių vidų, nes kurie neprasiskverbia, tai jie toms legionelėms visai nieko ir negali pakenkti, nes jos saugiai sėdi ląstelėse. Letalinės baigties tikimybė priklauso nuo to, ar pakankamai greitai pradėtas gydymas tinkamais antibiotikais. Nepradėjus gydyti laiku, iki 30-50 procentų atvejų baigiami gydyti gydomąjame morge.