Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Kruvinoji tryda
Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit... Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti! |
Kruvinoji tryda - bendrinis simptomas ar sindromas, kuriam būdinga, kad pacientas triedžia gan skystai ar visai skystai, o su triedalais dar triedžia ir kraujais. Dėl kraujų ši tryda ir yra vadinama kruvinąja tryda, nes tai yra esminis šios trydos bruožas.
Trydoje esantys kraujai rodo, kad yra ganėtinai sunkus žarnų pažeidimas, kuris gali baigtis paciento mirtimi. Tuo pat metu esantis viduriavimas irgi rodo žarnyno pažeidimus, dažniausiai - infekcijų sukeltus, kas reiškia, kad nuo kokių nors bakterijų jums greitai gali trūkti žarnos, o nuo tų prasidedančių trūkimų (žaizdelių) ir atsiranda tie kraujai šūduose. O kai žarnos sutrūksta, tai išgelbėti pavyksta tik dalelę pacientų ir tik labai neilgą laiką, pusvalandį gal ar panašiai. Taigi, jei pas jus viduriavimas su kraujais, tai pirmiausiai skambinkit į greitūškę, pakolei dar žarnos nesutrūko.
Jei kilo kruvinoji tryda, tai pats blogiausias ir durniausias dalykas - skaityti apie tą kruvinąją trydą Pipedijoje ar kitokiuose internetuose bei feisbukuose. Jei jau taip atsitiko - tai skambinkit į greitąją pagalbą ir gal jums išgelbės gyvybę, jei suspėsite. Aišku, jei norite numirti - tai galite ir toliau skaitinėti internetus, taip tikrai numirsite.
Priklausomai nuo kraujų ir trydos pobūdžio, kruvinoji tryda gali reikšti įvairius skirtingus susirgimus. Kaip pvz.:
- Jei trydos nėra ar ji silpna, šūdai normalūs, bet tiesiog įgiję labai tamsią, juodą spalvą, taip pat nėra pilvo skausmų, pykinimo, ir išvis blogos savijautos nėra - tai gali kilti ir nuo geležies preparatų (pvz., didelių kiekių hematogeno) ar pan., ar tiesiog nuo kraujo maiste (kai kurios dešrų ar kraujinių vėdarų rūšys), o pati tryda gali būti prasidėjusi dėl kokių nors neesminių priežasčių.
- Tryda silpna ar išvis apynormaliai šūdai, tačiau įgiję tamsų, juodą atspalvį, nors jokių geležies preparatų nevartojote ir kraujų ar hematogenų nevalgėte - tai jau gali būti ir prasčiau, jei yra ir kitų simptomų. Jei yra su stipriais pilvo skausmais ar šiaip bloga savijauta, tai gali reikšti ir sunkius skrandžio ar netoli skrandžio esančių žarnų pažeidimus (daug išsiskyrusio, o paskui žarnose suvirškinto kraujo). Tikėtina, kad numirsite netgi jei kreipsitės į daktarus, bet jei kreipsitės, tai tikimybė numirti sumažės.
- Tryda silpna ar išvis apynormaliai šūdai, kraujo pėdsakai vizualiai nepastebimi (šūdo spalva nepakitusi), tačiau kraujo buvimas šūduose nustatomas specialiais tyrimais. Gali reikšti žarnyno vėžį arba kitą pavojingą žarnyno ligą. Daktarai gali pagydyti, jei laiku nustatys.
- Tryda stipri, kraujai matosi, tačiau išskydę, neryškūs, persimaišę su gleivėmis ir šūdais - žarnų pažeidimai (greičiausiai infekcija, kolitas ar dar kokia blogybė) kokioje nors labiau vidurinėje, nei galutinėje žarnyno dalyje. Panašiai gali būti ir dėl spindulinės ligos. Nepakliuvus į ligoninę, dideli šansai gana greitai numirti.
- Tryda visiškai skysta, šūdų mažai, pagrindinai gelsoką atspalį turintis vanduo, kraujo priemaišos - žarnų pažeidimai gana stiprūs (greičiausiai infekcija, kolitas ar dar kažkas blogo), visai sutrikusi žarnyno veikla, labai blogai jau. Tai reiškia, kad pacientas ruošiasi greitai mirti ir ilgai vengia daktarų. Gan tikėtina, kad numirs šiandien arba rytoj.
- Tryda silpna ar išvis jos nėra, tačiau matomas ryškiai raudonas, su šūdais ir gleivėmis nepersimaišęs kraujas - tiesiosios žarnos arba išangės pažeidimai. Be daktarų pacientas gali numirti, bet gali ir nenumirti, jei labai laimingai pasiseks.
- Tryda (galimai nedidelė) apygryniu krauju be jokių šūdų - išangės ar tiesiosios žarnos pažeidimai, hemoroidų pažeidimai ar dar kažkas panašaus. Jei kraujo nedaug (pacientas vos kokį valgomąjį šaukštą skystai trystelėjo), tai prognozė nėra labai bloga (gali ir nenumirti, jei pasiseks), bet jei eina daug kraujo, stiklinėmis ar panašiai, tai pacientas greitai numirs ir išgyventi gali tik jei greitoji spės atvažiuoti labai greitai.
- Tryda be kraujų - tai tiesiog tryda. Šioji paprastai kyla nuo įvairių žarnyno infekcijų. Kartais pablogėja ir pavirsta į kruviną trydą. Tada jau būna blogai.
- Tryda ar šiaip normalus šikimas be kraujų, tačiau kraujo dėmelės matosi ant tualetinio popieriaus po to, kai šluostaisi šikną - tai reiškia nelabai didelius šiknaskylės nubrozdinimus. Rekomenduojame laikytis geresnės higienos, šluostytis šikną drėgnu tualetiniu popieriumi (būna tokios specialios servetėlės), po pašikimo plauti šikną, dezinfikuotis odos ir gleivinių nedirginančiais antiseptikais, pasitarti su kokiu nors daktaru.
Kaip matote, beveik visais kruvinosios trydos atvejais reikia kreiptis į gydytojus, o važiuoti pas juos patartina greitai ir su kokia tai greitąja pagalba, o tai dar numirsit. Žodžiu, mažiau Pipediją ir kitokią alternatyvią mediciną skaitykit, o labiau remkitės gydytojais.
Ne, nu rimtai, kodėl skaitot Pipediją, čia gi nesąmonės rašomos. Į gydytojus kreipkitės.