Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kalbančio meškučio simptomas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Saarmo simptomas arba kalbančio meškučio simptomas - čia kai pas pacientą mutizmas, bet jis nepaisant to atsakinėja į kitiems žmonėms užduotus klausimus arba įsiterpinėja į kitų žmonių pokalbius. Dažniausiai toksai simptomas būna prie katatonijos arba isterijos.

Saarmo simptomas pasireiškia kaip tipiškas paciento į save patį nukreiptas negatyvizmas, kur pacientas neleidžia sau atsakinėti, draudžia kalbėti ir užsiblokuoja, tačiau kai klausimas užduodamas kažkam kitam, blokavimas nesuveikia, tad pas pacientą prasideda visokios šnekos, per kurias jis viską ir pasako.

Kalbant paprastai, kol pacientą bandai šnekinti, tol jis tyli, bet kai užduodi kokį nors klausimą kitam žmogui, išsyk išgirsti atsakymą tiesiai iš paties paciento.


Kalbančio meškučio simptomas

Kai kada, kai pacientai gerokai pažengę, kartais būna kad atsiranda kalbančio meškučio simptomas: pacientas turi kokį nors žaislą, pvz., meškutį ir su tuo meškučiu aplinkiniai gali kalbėtis, jam užduodami klausimus. Atsakymus į tuos klausimus pasako pacientas. Šitaip visai pavyksta susišnekėti, nors ir atrodo labai kvailai.

Pacientas tokiais atvejais meškutį neretai visur tamposi su savimi, pats tiesiogiai su niekuo nesiklaba, tačiau visi kam reikia, gali su meškučiu pasišnekėti. Kai kuriais atvejais toksai meškutis visai padeda pacientui socializuotis, išlaikyti bendravimą su aplinkiniais asmenimis, atlikti paprastus darbus, pvz., parduotuvėje per meškutį paprašyti kokių nors prekių ir pan..

Atėmus meškutį, paciento būklė paprastai staigiai pablogėja, pacientas neretai pereina į katatoninį sužadinimą ar katatoninį stuporą, o meškučio sugrąžinimas būklę atstato nepilnai, negatyvizmas ilgam lieka sustiprintu.