Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kūčių stalas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kūčių stalas - ar papraščiausiai Kūčių patiekalai pateikiami prieš Kalėdas, kur jau ten bus galima apsiryti mėsos patiekalais.

Ten dar kažką su migdolais galima prigaminti, bet tiek to ...

Per Kūčias beveik niekada nepateikiami mėsiški, kiaušinių ar neduok die pieno patiekalai, o vat žuvį galima valgyti nesigėdijant ir kiek nori. Gal kai kuriems nežinoma, bet tų patiekalų reikia patiekti 12, nes jei 13 tai bus velnio tuzinas, o jei 6 ar 9, gali sukelti nesveiką susidomėjimą.

Galimai nežinoma kaip ten pateikti tuos 12 (trūkstant net priskaičiuojamos skirtingos alkocholinių gėrimų rūšys), tai Pipedija kaip visada padės ir pateiks išsigelbėjimą t.y. paprastus Kūčių receptus.

  1. Ausų pyragėliai su džiovintomis musmirėmis - verdami į ausis panašūs pyragėliai karštame aliejuje, kurie gali būti prikimšti aguonomis, į kas dešimtą įdedame po džiovintą musmirę, kad būtų staigmena.
  2. Šlyžikai aka Kūčiukai - galima prisipirkti, bet geriau pagaminti pačiam. Tai nusiperkame tų nelemtų jau pagamintų kūčiukų, pamerkiame pasimarinuoti štai tokiame skiedale - trys dalys spirito, dalis medaus, spela miltų ir dar pridedame aguonų. Gautus marinuotus šlyžikus galima pateikti šaltus.
  3. Aguonpienis, aguonpienas arba aguonų pienas - kadangi kažkodėl negalima paprasto pieno, galima pasigaminti šį patiekalą. Mirkome aguonas likusiame nuo Kūčiukų marinade ir sumalame mėsmale, taip gaunamas skiedinys vadinamas pienu.
  4. Silkė su džiovintais grybais - čia jau labai paprasta: imama silkė, supjaustoma lygiais gabalais, pridedama džiovintų grybų (išmirkytų šlyžikų padaže) ir pabarstoma susmulkintomis musmirėmis, kurių liko nuo ausų pyragėlių.
  5. Silkė su svogūnais ir morkomis - pakepiname svogūnus su morkomis, po to imame visą silkę ir stipriai sumalame su tais svogūnais ir morkomis, naudoti tą pačią mėsmalę. Galime patiekti su čiobreliais.
  6. Silkė su burokėliais - darome analogiškai, tik vietoj svogūnų ir morkų reiks įdėti burokėlių. Pabarstome universaliais prieskoniais irba druska.
  7. Kepta vietinė žuvis - galimai prieš Kūčias galima pažvejoti vietiniuose vandens telkiniuose, bet dažniausiai žvejojama vietiniuose supermartuose, tai prisipirkus lašišų ir kalmarų galima pateikti kaip vietinius, nes niekam nesakome patiekalo pavadinimo.
  8. Vietinių sezoninių daržovių salotos - kadangi gruodis yra tikras vietinių salotų suvešėjimo metas ir didžiuojasi dvigubais raugintų kopūstų ir agurkų derliais, tai problemų netūrėtų kilti. Imame tas šviežias raugintas daržoves ir visaip sumaišome, galime dadėti aliejaus.
  9. Spanguolių kisielius - na čia paprasta: imame linų sėmenis, pomidorų padažą ir spanguolių spalvos, dar krakmolo nepamirštame, viską permalame su mėsmale, sumaišome su aguonpienio likučiais ir užverdame iki virimo.
  10. Avižų kisielius - sumaišome spanguolių kisielių su avižomis ir gauname naują maistą.
  11. Kūčia - pats mįslingiausias patiekalas. Gaminamas iš džiovintų vaisių, medaus, uogienės, acto, aliejaus, jelapeno pipirų ir perlinių kruopų. Sudedame bet kokiomis proporcijomis ir pateikiame uždengus folga, kad būtų paslaptis.
  12. Marinuoti grybai - čia reikėtų atsargiau gaminti, jokiu būdu neragauti. Prisiperkame turguje visokių grybų, jei nerandame imame pievagrybius, paverdame grybų buljone, paskui užpilame actu, pakratome stiklainį ir patiekiame ant šiltos lėkštelės.

Štai kaip paprastai galima nustebinti šeiminykščius ir svečius, atsisėdame trone ir skaičiuojame patiekalus. Skanaus, nors geriau skaičiuoti nei valgyti. Linkim gražių ir sveikų švenčių!!!