Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Interix

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Interix, vėlesniais laikais dar žinoma kaip Windows Services For UNIX arba santrumpa SFU buvo tokia UNIX tipo sistema, padaryta iš Windows NT, sukurta tokios Softway Systems firmelės, kurią paskui su viskuo nusipirko Microsoft. Pačioje pradžioje Interix turėjo dar kitą pavadinimą - OpenNT, sugalvotą greičiausiai pagal analogiją su kokia tai UNIX standartų grupe, kuri vadinosi "Open Group".

Visas paketas buvo sukurtas 1996 ir vadinosi "OpenNT", tačiau pardavimai nėjo labai gerai, tai firma savo produktą 1998 pervadino į "Interix", kad labiau primintų įvairias UNIX versijas (UNIX tipo sistemoms labai įprasta vadintis kaip nors su X raide gale). Matyt pervadinimas pavyko, nes jau 1999 viską nusipirko Microsoft. O kadangi pastaroji firma tais laikais UNIX sistemų ne tik nemylėjo, bet ir tiesiog atvirai heitino, tai 2002 pervadino į "Microsoft Windows Services for UNIX" (nuo to ir santrumpa SFU - "Services For Unix"). Šito dalyko tikslas buvo pritraukti UNIX softo gamintojus ir UNIX naudotojus prie Windows Server tipo sistemų. Bet kadangi niekas nesuprato, kas čia per Windows servisai, kurie kažkodėl gali būti kam nors reikalingi, tai reikalas nepaėjo ir 2005 teko viską pervadinti dar kartą - taip atsirado "Windows Server Subsystem for UNIX-based Applications".

Interix arba SFU sistema susidėjo iš daugelio open source ir kitokių programų, pvz., vi, įvairių šelų, gcc kompiliatoriaus ir visokių kitokių įrankių, tačiau neturėjo vieno labai esminio dalyko - X-Window sistemos, kurią reikėjo pirkti iš ko nors kito. Taigi, praktinė nauda iš šios sistemos buvo gana maža, nes negrafinės aplikacijos visvien geriau dirbdavo UNIX sistemose, o štai grafinės, kur būdavo brangesnės ir retesnės - visvien nedirbdavo ant taip perdirbtos WindowsNT.

Taigi, galų gale Interix ilgainiui išnyko su visais pėdsakais. Paskutinės jos liekanos dar pasitaikydavo 2010 metų serverinių Windows sistemų leidimuose, bet paskui jau apie tai nebuvo girdėti.