Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Intellec

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Intellec - vienas iš pirmų asmeninių kompiuterių, sukurtas ir gamintas Intel kompanijos nuo 1972 metų. Oficialiai nebuvo vadinamas kompiuteriu, o būdavo pristatomas, kaip kokia tai developmento ir testavimo sistema, skirta visokių įrenginių su Intel procesoriais bandymui. Pirmi Intellec kompiuteriai turėjo Intel 4004 procesorių, paskui pasirodė su Intel 8008 procesoriumi, o galų gale ir su Intel 8080 procesoriumi.

Realiai gi tai buvo tiesiog paprastas kompiuteris, pardavinėtas už labai sumažintą kainą, kad tik kuo daugiau hardwaro developerių įsigytų ir paskui pradėtų naudoti Intel procesorius. Šita Intel mintis, kad developeriai gali nulemti procesorių pardavimą, labai pasitvirtino - turėdami nebrangius įrankius visokiems bandymams, vėliau daugelio firmų inžinieriai dažnai rinkdavosi Intel procesorius, nors šie būdavo ir brangesni, ir prastesni, nei konkurentų.

Intellec buvo išvis nesiūlomas jokiems žmonėms ir jokioms kompanijoms, o parduodamas būdavo tik tiems pirkėjams, kurie teigdavo, kad su šia įranga kurs nuosavas kompiuterines sistemas. Toks priėjimas labai smarkiai apribojo galimų pirkėjų kiekius - netgi jei kas ir norėdavo įsigyti tokią mašiną, ne taip jau paprasta tai buvo padaryti, nes visokiems neaiškiems pirkėjams Intel šių kompiuterių tiesiog neparduodavo.

Po poros metų nuo Intellec kompiuterių išleidimo, savus kompiuterius išleido ir tokia MITS kompanija - tai buvo Altair 8800 kompiuteris su Intel 8080 tipo mikroprocesoriumi ir pakankamai panašia konstrukcija. Taigi, galim spėti, kad Intellec pasiteisino ir tapo to Altair kompiuterio prototipu.

Intel vėliau leido ir naujesnes Intellec kompiuterių versijas, bet ir jas pardavinėdavo kaip atseit nekompiuterius, skirtus tik developmentui. Taip firma išvengdavo konkurencijos su kompiuterių gamintojais, o atvirkščiai - iš kompiuterių gamintojų gaudavo užsakymus, nes šie nebijodavo pirkti Intel procesorius ir taip remti Intel kompaniją savo pinigais. Kaip kontrastas, Texas Instruments kompanija, kuri gamino žymiai galingesnius procesorius, tačiau gamino ir kompiuterius, visų kompiuterių gamintojų buvo vertinama kaip tiesioginis konkurentas, todėl jos procesorių visi vengdavo.

Ilgainiui visi įsitikino, kad Intel strategija nepardavinėti kompiuterių galutiniams vartotojams, o gaminti tik mikroprocesorius pasiteisino.

Kadangi oficialiai Intellec nebuvo kompiuteriai, tai ir dabar daugelis jų nevertina kaip galimai pirmų asmeninių kompiuterių. Išties gi jie kaip tik ir yra vieni iš rimčiausių kandidatų į būtent pirmuosius asmeninius kompiuterius.