Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Intelektuali šokių muzika

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Artificial Intelligence - Čia tipo robotas čilina, intelektualus žiauriai, šiaip čia vieno albumo koveris

Intelektuali šokių muzika (eng. IDM, Intelligent dance music) - tai elektroninės muzikos žanras, kuris realiai nėra nei intelektualus, nei šokių, o kartais net muzika sunku pavadinti. Šis žanras išpopuliarėjo 9-10-ajame dešimtmetyje, kai elektroninė muzika pradėjo įgauti pripažinimą, nors kaip bebūtų gaila, dabar elektroninės muzikos veidas - tai visokie David Guettos, Calvin Harrisas ir panašus mėšlas, todėl elektroninės muzikos evoliucija kažkur susimovė, bet ne tame esmė. Intelektuali šokių muzika pasižymi chaotišku, nekonkrečiu ritmu, nuo kurio tam tikrais atvejais ausis paskausta. Iš esmės, intelektuali šokių muzika yra ambientinė muzika sumaišyta su atsitiktiniais chaotiškais būgnų ar šiaip beato garsais, kuriuos kūrė, turbūt, parkinsonu sergantis žmogus. Tikrai ne jūs vienas manote, kad šio žanro pavadinimas skamba debiliškai. Daugelis intelektualios šokių muzikos atlikėjų ironiškai žvelgia į šį pavadinimą, kadangi jis su intelektu nieko bendro neturi (iš kitos pusės, bent jau tie, kurie klausosi šios muzikos gali save intelektualais vadint). Daugeliu atveju šis žanras dar vadinamas braindance (net neversiu) arba experimental electronic music (eksperimentinė elektroninė muzika). Kartais youtubėj galima išvysti žmonių, kurie šią muziką vadina "Vapowavu", tokiems reiktų apsilankyt pas daktarus. Viena populiariausių šios muzikos įrašų bendrovių - tai Warp records. Jei tokios negirdėjote, nukreipiu jus į kitą straipsnį. Šventąja intelektualios muzikos trejybe paprastai vadinami Aphex Twin, Boards of Canada ir Autechre, bet apie juos apačioj.

Intelektualios šokių muzikos atlikėjai

Aphex Twin (Richard David James, RDJ, AFX) - tai pagrindinė žanro žvaigždė. Šis Airijoje gimęs žmogus yra elektroninės muzikos dievas. Šiais laikais paklausus visokių "elektroninės muzikos fanų" millennialsų, jie jo aišku nežinos, bet šis žmogus tai aukso maišas. Ir netodėl , kad jis ryžas ir su barzda, kaip koks Paulius Ambrazevičius, o todėl, kad jis yra vienareikšmiškai įtakingiausias elektroninės muzikos atlikėjas pasaulyje (šalia Kraftwerkų). Daugelis jo kūrinių (ypač ambientinių) yra įtakoti jo sąmoningų sapnų (lucid dreams). Be to, sklinda gandai, kad jis kažkada tanką nusipirko ir banke gyveno. Nurautas čiūvas vienu žodžiu. Jis taip pat kuria ir ambientinę muziką, ir techno, ir visokį acid shit.

Autechre - Apie šitus sunku ką pasakyti. Tai du anglai pacanai (Rob Brown, Sean Booth). Realiai jų muzika net dar sudėtingesnė ir chaotiškesnė(?), nei aukščiau paminėto ryžiko. Jei nepatiko Aphex Twin su šitais nesivarginkit, bet jei mėgstat earrape'ą tai prašom. Realiai niekas nuo gūdžių 90-ųjų net neišsiaiškino kaip tariasi jų pavadinimas, todėl už interneto ribų apie juos nėra diskutuojama.

Boards of Canada - Tai vieni intelektulesnių(!) šio žanro atlikėjų, broliai škotai Michael Sandison ir Marcus Eoin. Jie labiau ambientinės ir psichodelinės muzikos chebra, bet IDM jiems nėra svetima. Tai vieni įdomiausių šio žanro atlikėjų ne tik dėl kuriamos, tamsią ir kraupią atmosferą sukuriančios muzikos (kas antram kūriny vaikai juokiasi ir kitoks kraupus mėšlas vyksta ir šiaip ties skaičium 666 užsiciklinę), bet ir dėl to, kad kartais net suabejojama ar jie aplamai egzistuoja. Pradėję savo karjeras 90-ajame dešimtmetyje youtubėj galima rast vos vieną kitą jų intervių, kai kurie jų albumai velnias žino kur randasi, o patys atlikėjai vos kelias aiškias nuotraukas turi. Be to, visų elektrončikų mylimas Deadmau5 yra paminėjęs, kad šitie jam didžiausią įtaką padarė. Rekomenduoju apie juos šitą pažiūrėt "Brief" History of Boards of Canada.

Squarepusher - Tai dar vienas tipas iš Anglijos, kuris nėra pats mylimiausias intelektualios šokių muzikos atlikėjas ir turi nemažai heiterių. Daugelis fanų netiki jo talentu ir mano, kad viskas, ką jis sugeba - tai tik atsitiktinai užmest ant savo kūrinių dafiga kažkokių garsų ir būgnų bei vaidint, kad čia viskas top klasės. Vienžo, nėra jis toks blogas kaip Skrillexas, bet niekam jis nepatinka. Aišku ir nepaisant to, jis IDM atlikėjo vardą vistiek turi.

The Orb - Dar viena sena kaip mamuto šūdas grupė. Labiausiai jie žinomi dėl savo Ambient house ar dub kūrybos. Šiuo metu gupę sudaro Thomas Fehlmann (61m.) ir legendinis Alex Paterson (dar žinomas, kaip Dr Alex Paterson, 58m.). Vienas žinomiausių The Orb'ų kūrinių yra "Little Fluffy Clouds". Vienas jų albumas mums, lietuviams, turėtų būti gana įdomus. 1991 metais išleistame jų (šiuo metu viename geriausiai vertinamų) albume "Adventures Beyond the Ultraworld" kūrinyje "Earth(Gaia)" ties maždaug 6:15 minute galime išgirsti lietuviškus žodžius: "Jie pasirašė lyg ir sutartį su Azerbaidžiano komunistų partija. [...] Didelį svorį pajuto tautiškai nusiteikę azerbaidžianiečiai, jų populiarusis Laisvės Frontas, kuris būtų tolygus mūsų Sąjudžiui. Jie pasirašė lyg ir sutartį su Azerbaidžiano komunistų partija." Be to, šitie Tundros feste 2013 buvo pasirodę.

µ-ziq - Tikriausiai ženklą µ pamenate iš fizikos pamokų, kai mokytoja jums pildavo dvojką. µ-ziq (tariasi Mu-zik) arba Mike Paradinas tai dar vienas (koks netikėtumas!!!) anglas. Įvedę jo vardą gūglėje išvysite bičo fotkę, kurį jūs su chebra mušėt mokyklos koridoriuje, o dabar jis prasimušęs, o jūs visi Norgėj žuvis skutat. µ-ziq yra dar vienas labai didelį indėlį į intelektualios šokių muzikos populiarinimą įdėjęs atlikėjas, kuris tikriems IDM fanams žinomas ne ką mažiau už Aphex Twin. Be to, jis yra vienas mėgstamiausių Björk atlikėjų. Jo muzika panaši į Aphex Twin ar Autechre, tačiau ji savyje turi daugiau "kompiuterizuotų" ir "vaikiškesnių" garsų, kad ir ką tai reikštų.

Plaid - tai iš Andy Turner ir Ed Handley sudaryta anglų grupė, kurie taipogi siūlo kokybišką IDM'ą. Jeigu jums nepatiko Aphex Twin arba Autechre's earrape'as ir kažkokiais jobanais būdais neužkabino Boards of Canada, Plaid yra labai neblogas variantas, kadangi jų muzika yra kiek melodingesnė, mažiau chaotiškesnė ir kai kurių įtakingų dėdžių su portfeliais (kritikų) įvardyjama kaip post-techno.

Intelektuali šokių muzika Lietuvoje

Lietuvoje IDM kultūra toli gražu nėra išsikerojusi. Su šia muzika situacija labai panaši kaip su lietuvišku futbolu - nieko gero. Yra pavieniai atlikėjai, bet niekas jų nei žino, nei mėgsta. Nuo 2002-2010 egzistavo tokie Pieno lazeriai kuriuose vokalistė buvo Justė Arlauskaitė a.k.a Jazzu. Bet labai, tiesą sakant, jie neprasimušė, o neprasimušė ne todėl, nes buvo ne britai, o todėl nes tiesiog šūdą kūrė (o gal visus tiesiog Jazzu zajibal?).

Atlikėjų fotkės