Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Hiperalergenai
Hiperalergenai - tam tikra nauja rūšis medžiagų, kurios gana aktyviai tyrinėtos kaip cheminiai ginklai, nes esant geroms sąlygoms, nuodingumu gali lygintis su bakteriniais toksinais, tačiau yra daug paprastesnės, pigios ir gali labai būti daug paprasčiau panaudojamos. Labai aktyviai šios medžiagos tyrinėtos SSRS, kai tenai buvę mokslininkai nusprendė, kad visoks ten Novičok yra nepakankamai efektyvus ir nelabai perspektyvus.
Dar reikia pasakyti, kad visokios durnos supermamos ir šiiap visokie alternatyvios medicinos mylėtojai dažnai hiperalergenais vadina viską, kas papuola, net nesuprasdami, kuo tie hiperalergenai skiriasi nuo kažko ir išvis net nesuprasdami, kas tos alergijos, nes su jomis painioja viską, kas tik jiems pasipainioja, netgi išrasdami tokias nesąmones, kaip "hiperalergija".
Tai jūs čia nesipainiokit, nes viskas labai paprasta: hiperalergijos neegzistuoja, nes tokio dalyko nėra išvis. Nes jau paprastos alergijos, kai jau ištinka, tai ir būna įvairaus stiprumo, įskaitant ir tokį, kuris pasibaigia gydomąjame morge, kur galutinį gydymą atlieka gydytojas patoanatomas.
O hiperalergenai - tai tiesiog medžiagos, kurios sukelia alergiją ne tik išrinktąjai mažumai žmonių, bet absoliučiai daugumai arba išvis visiems be išimties. Jei kažokia chemija vieniems alergiją sukelia, o kitiems nesukelia - tai čia visai ne hiperalergenas.
Žinomesni hiperalergenai
Nors čia aišku kad labiausiųjų hiperalergenų niekas neskelbia, nes tokių paslapčių niekas neišdavinėja, tačiau yra ir medžiagų, kurios taip patyrinėtos ir visai galinčios pasiteisinti ateities cheminiuose karuose bei kituose reikaluose:
- Urušiolai - gan primityvūs 1,2-dihidroksi-fenil-3-R tipo dariniai, randami kai kuriuose anakardiniuose augaluose, ypačiai kokiame tai kinietiškame lakmedyje, iš kurio anie laką kažkokį darydavo. Kai kurie iš urušiolų stebėtinai gerai kelia alergijas daugiau kaip 90% žmonių, netgi esant ypatingai mažiems kiekiams.
- Junginys 48/80, dar žinomas kaip poli(2-metoksi-5-N-metilaminoetil)metilenfenilas), naudojamas tiriant alergijas su visokiais gyvūnais, nes sukelia alergijas net itin mažais kiekiais.
- Aukščiausieji aminai, gaunami iš lavonų nuodų, kaip kad dekametilendiaminas, decilaminas ir pan., savo reakcijų efektais smarkiai lenkiantys dar ir tą patį 48/80 junginį.
Hiperalergenų poveikis
Itin įdomus dalykas yra tas, kad pirmą kartą hiperalergenai tesukelia gana švelnią imuninę organizmo reakciją, dėl kurios alergija būna gana nestipri, tiktai tokia, kad netgi be gydymo tenumiršta kokie 5-20 procentų paveiktųjų, o kiti tepatiria labai stiprią slogą, veido ir bendrai kūno tinimą, išbėrimus ir taip toliau.
Tačiau per tą pirmą kartą organizmas prisigamina begales antikūnių, dėl kurių antrą kartą jau reakcijos būna visai kitokios: visus staigiai ir netikėtai ištinka anafilaktinis šokas, kurio pasekoje žmonės ima ir nusibaigia labai greitu ir nemaloniu būdu. Arba šiaip gerklų sutinimas kyla, nuo kurio ištinka staigus ir greitas uždusimas, kas irgi nemalonu, bet greita ir efektyvu.
Štai taip ir atsiranda gudri šio ginklo panaudojimo strategija: užsimano kokia SSRS užgrobti kokią nors šalį, štai ir nupurškia ją visą hiperalergenais, kad visi suprastų, kas jiems bus. Ir tada aiškiai pasako: antrą kartą ir vėl taip pat nupurkšim, jei nepasiduosit ir neatsiduosit. O štai tada visi labai jau gerai supranta, kas jų laukia, todėl iškart pasiduoda ir atsiduoda, su išskėstomis rankomis sutikdami išvaduotojus.
Štai toksai humaniškas ir tobulas cheminis ginklas, puikus mokslo pažangos ir chemijos pramonės pasiekimas biologijos srityje.