Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Hidžabas
Hidžabas arba parandža - tai toksai galvų apdangalas moteriškas, idantinai jųjų veidai negundytų savo seksualumu kitų visokių vyrų, kaip prisako Islamas, taip ir beje ir į nuometą labai panašus, tuo demonstruodamas įvairias bendrybes tarpu arabų ir lietuvių papročių ir įrodydamas, kad bendrybės yra būdingos visoms tautoms, o galvos apdangalas moterims privalomas nešioti dėl bendražmogiškų etinių normų. Išties gi hidžabas, kaip ir nuometas, tai yra tiesiog tokia didelė skara, ant galvos nešiojama.
Tai dar galim pastebėti, kad kaipo kuriuose Artimųjų Rytų kraštuose bet kuri moteris užu hidžabo nenešiojimą gali būti griežtai nubausta, nei nepriklausomai nuo to, ar ji vietinė, ar užsienietė. Taip kad jei kur nors į Iraną pakliūsit, tai jau turėkit tai omeny.
Tai dar yra toks patsai vyriškas apdangalas, katras vadinamas arafatkė arba šemagas.
Bausmės už nepadorumą
Tai štai vat pavyzdžiui tokios bausmės užu visokį nepadorumą taikomos Irane moterims, kurios būna nepadorios viešose vietose, tai čia ir pavardinam nepadorumus ir baudas už tai:
- Akiniai nuo saulės (15USD)
- Trumpas apsiaustas (25USD)
- Ryškus, ypač raudonos arba žalios spalvos apsiaustas (25USD)
- Lakuoti nagai (po 25USD už kiekvieną nagą, ant kurio yra lako)
- Dirbtinis įdegis ant kūno (25USD)
- Nenatūraliai ryškiai dažyti plaukai (nuo 50USD iki 150USD)
Tai vat tame kvite, kur paveiksliuke, užu hidžabo nenešiojimą netgi nėra numatyta bauda, nes už tai sodina į kalėjimą kelioms paroms, jei pirmą kartą, o jei pasikartojimas yra, tai dar ir baudžia rykštėmis.
Hidžabo kritika
Gi kiti lietuvių kultūros tyrėjai pastebi, kad hidžabas visad buvo privalomas tiktai ištekėjusioms moterims, tuo gi tarpu neištekėjusios jo nenešiodavo, todėl tai yra skirtumas tarpu lietuvių ir arabų, nes pagal senovės lietuvius, kol netekėjusi, tol moteris galėjo duotis su kuom papuola, o jau ištekėdama duodavo įžadus, kad nesiduos. Todėl čia ir matome, kad bent jau ikivedybiniame gyvenime lietuvių ir arabų pažiūros akivaizdžiai skiriasi.
Dargi kiti pastebi, kad užu neištikimybę, kaip galimai ir užu nuometo nenešiojimą lietuviai bausdavo vienodai - pirmą kartą moterą įspėdavo, o kaltininką nudėdavo, antrą kartą kaltininką nudėdavo, o moterai kailį iškaršdavo, o trečią kartą jau moterį nudėdavo, o kaltininką paleisdavo. Nes čia jau kaip sakant, jei jau kartojasi, tai matomai, kad kaltas gal ne tas. Tai štai tokia vat toji hidžabo ir nuometo simbolika yra.