Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Hasselblad
Hasselblad - nesuprantamo pavadinimo švediški kažkokie veidrodiniai fotoaparatai, kurie ten kažkaip pilno kadro vadinasi. Tai kainuoja labai daug pinigų, o firma paskutiniu metu giriasi, kad jau pradėjo eiti į liaudį ir gaminti kraštutinai pigius fotoaparatų modelius, tekainuojančius vos varganus 15000 eurų už vienetą. Taip, čia mes teisingai skaičių parašėme - 15 ir paskui dar 3 kartus po 0.
Taigi vat tokia keista istorija, kad kokstai Arvid Hasselblad dar XIXa. viduryje įkūrė kažkokią fotografijos firmelę, kaip savo kažkokis prekybinės kontoros padalinį. Tai paskui kažkoks jau jo vaikas Erik Hasselblad sudarė sutartį su Kodak ir tapo dideliais prekeiviais, o ir kažkokiais ten taisytojais, gamintojais ir dar kažkuo ten. O jau paskui, kai vyko II Pasaulinis karas, tai Švedija užsimanė žvalgybinių fotoaparatų, tai jau tada anūkas, Victor Hasselblad, ėmė ir sukūrė tokį keistą fotoaparatą, kuris fotografinėmis plokštelėmis fotografuojantis būtų.
Tai tikslas to fotoaparato buvo, kad jis labai dideles nuotraukas darytų iš lėktuvų, o kainuotų nebrangiai ir valdomas būtų paprastai. Taip ir gavosi tokis pirmas tų Hasselblad variantas. O paskui visa tai virto įvairiais kitais Hasselblad fotoaparatais. Tai utilitariški švedai galų gale dasigalvojo iki tokios konstruktoriaus pavidalo konstrukcijos, kur viskas tėra dėžutė su mechanizmu, o jau prie tos dėžutės iš trijų pusių tvirtinasi skirtingi gabalai - užpakalyje tvirtinasi fotografinis užpakalis, priekyje - objektyvas, o viršuje - visokie pričindalai, kaip kad pentaprizminis vaizdo ieškiklis ir kitos nesąmonės.
Tai visi Hasselblad nuo tų laikų turi tokią svarbiausią kitiems neįprastą savybę, kuri yra keičiamas fotoaparato užpakalis. Į tą užpakalį kažkaip gali būti montuojamos ir plačios juostos kasetės, ir fotografinės plokštelės, ir skaitmeninė matrica. Ir vat gaunasi taip, kad dabar gali paimti kokį nors 1960 metų Hasselblad fotoaparatą, prikabinti prie jo kokį nors šviežiai gamintą skaitmeninį užpakalį ir gausis toksai fotoaparatas, kad visi Canon ir Nikon savininkai tyliai verks kamputyje, į tai pasižiūrėję.
Tik vat viena tokia bėda yra, kad tasai skaitmeninis užpakalis, kuris prie tų fotikų kabinasi, kainuoja irgi kokius 18 tūkstančių dolerių, taip kad vargu ar kokiems varguoliams tinkamas.
Nagi vienok teisybės dėlei dar turim pridėt, kad ir kokia Mamiya irgi panašiai skaitmeninius užpakalius turi, tiktai gal ne tiek suderinamus su visokiais senoviniais fotoaparatais...