Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gorilos

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bene geriausiai gorilų ir žmonių anatomijos skirtumus parodo skeletai: vienoje pusėje - žmogaus, o kitoje - gorilos. Galim suprasti, kad žmonės nėra stiprūs padarai.

Gorilos - tokios beždžionės, visai artimos žmonių giminaitės, viena iš kelių žmogbeždžionių rūšių kartu su žmonėmis. Pasižymi ganėtinai žmogiškais instinktais, ganėtinai žmogišku elgesiu ir ganėtinai žmogiška išvaizda. Aišku, čia turint omeny, kad žmonių būna įvairių, o lyginti gorilas galim nebūtinai su geriausiais, o gal greičiau su kokiais nors kitaip išskirtiniais asmenimis.

Taigi, gorila yra tokia beždžionė, kuri žmonėms gimininga pakankamai smarkiai, kad ir kai kurie žmonės taip būna pavadinami. Visgi genetiškai nors gorilos ir yra tapačios žmogui maždaug 98,4% - t.y., skirtumas tarp gorilos ir žmogaus genų tėra apie 1,6%. Visgi tas nedidelis genetinis skirtumas kaip tai įdomiai pasiskirstęs taip, kad raumenų jėgos savo rankose gorila gali pasiekti iki 20 kartų daugiau, nei žmogus.

Bendrai tai gorilų ūgis yra panašus, kaip žmonių, tačiau svoris grubiai apie du kartus didesnis, ir tenka tasai skirtumas daugiausiai raumenims. Suaugusios gorilos masė būna maždaug nuo 100kg (nedidelė patelė) iki 270kg (didelis patinas). Bet ūgis panašiai, kaip žmonių. Na, dar rankos gerokai ilgesnės - suaugusio gorilos patino abiejų rankų sieksnis siekia apie 2,6 metro, t.y., paskira gorilos ranka yra ilgesnė ir raumeningesnė nei labai aukšto žmogaus koja.

Taigi, jei kartais kils noras su gorila muštis, tai nenorėkite to bandyti, nes nesibaigs geruoju.